MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: lepeks » 03 czerwca 2012, 10:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

Witam,
Od kilku dni mam problem przy wchodzeniu na bezpieczne witryny https np. Millennium itp. Nie wiem co to może być. Przedstawiam wam screena co wyskakuje mi jak chce wejść na Millennium:
http://img7.imageshack.us/img7/2125/beztytuukij.png
lepeks
 

komunikat pojawiający się na stronach

Postautor: emarti » 03 czerwca 2012, 11:50

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; .NET4.0C)

Od kilku dni korzystając z przeglądarki Firefox pojawia mi się komunikat

http://zapodaj.net/972ddfdceabbb.jpg.html

Tutaj na przykładzie strony google.pl. Gdy usilnie zacznę łączyć się z tą stroną w końcu zaskoczy i wyświetli się. Podobnie jest podczas próby wyświetlenia innych stron. Pamiętam że play.pl, google.pl, wp.pl i cała masa innych ma problem z wyświetleniem. Oczywiście nie zawsze ale zdarza się że pojawi się komunikat który wkleiłem wyżej.

Ten komputer mam od kilku lat i nigdy nie było takiego problemu.

Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem Firefoxa ale to nic nie pomogło. Czyściłem komputer CCleanerem i innymi programami ale również bez powodzenia. Po kilku dniach zdecydowałem że zrobię recovery Windows. Pomyślałem że w zasadzie nie mam czego żałować z kompa a może problem rozwiąże się. Byłem wręcz pewny. Wczoraj wieczorem po recovery Windows wszystko chodziło bardzo dobrze. Cieszyłem się. Dziś rano także ale już po 10 komunikat znowu się pojawił. Chyba się wścieknę! :evil: Czytałem na ten temat w tematach pomocy ale nie bardzo to pomogło. Co może być nie tak że mimo przeinstalowania systemu Windows (Vista) problem dalej jest obecny??? Już nie wiem co robić. Na innych przeglądarkach wszystko jest OK ale ja się po tylu latach przyzwyczaiłem do FF i nie chcę nic innego. Proszę pomóżcie :| Dzięki!
emarti
 
Posty: 8
Z nami od: 03 czerwca 2012, 11:38

Odp: Błąd przy wchodzeniu na Millennium itp.

Postautor: Gość » 03 czerwca 2012, 12:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1

Nie jesteś jedynym z tym problemem. Ale Mozilla ma to chyba gdzieś.
Gość
 

Odp: komunikat pojawiający się na stronach

Postautor: Gość » 03 czerwca 2012, 12:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:9.0.1) Gecko/20100101 Firefox/9.0.1

Trzeba pisać do Mozilli technicznego. Ale problem występuje juz od 4 lat i nic nie zrobili z tym. :oops:
Czas sie przesiąść na inną przeglądarkę.
Gość
 

Odp: komunikat pojawiający się na stronach

Postautor: emarti » 03 czerwca 2012, 12:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (compatible; MSIE 9.0; Windows NT 6.0; Trident/5.0)

Od 4 lat? U mnie nigdy ten problem nie występował dlatego jestem zdziwiony że piszesz od 4 lat.

Czy możesz mnie nakierować na namiary te tej technicznej mozilli?
emarti
 
Posty: 8
Z nami od: 03 czerwca 2012, 11:38

Odp: Błąd przy wchodzeniu na Millennium itp.

Postautor: Gość » 03 czerwca 2012, 13:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

U mnie działa poprawnie.
Gość
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: dexter » 03 czerwca 2012, 13:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:14.0) Gecko/20120507 Firefox/14.0a2

Spróbuj usunąć plik cert8.db z profilu Firefoksa.
dexter
Moderator
 
Posty: 8329
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: emarti » 03 czerwca 2012, 13:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

Napotkałem gdzieś taką pomoc i już to zrobiłem dawno. Niestety nie pomogło. Dziwię się że piszecie o problemie który jest już 4 lata a mnie to spotkało dopiero teraz. Może coś po prostu się zainstalowało i dlatego tak jest...

Ktoś inny by przesiadł się na IE czy Chrome ale ja problem próbuję rozwiązać bo chcę korzystać nadal z FF jednak nigdzie pomocy nie mogę znaleźć :cry: Dla FF już nawet zrobiłem recovery Windows i nic...

Po usunięciu pliku cert8.db pojawia się dodatkowa informacja na stronach "https".

http://zapodaj.net/3dbabb7887f5f.jpg.html

Wiem że mogę dodawać wyjątki ale chyba nie o to chodzi, prawda? Na znanych mi stronach będzie OK ale na jakichś nieznanych dla mnie nie będę wiedział czy zaakceptować. Kiedyś tego wszystkiego nie było... Co mogło się stać??? :evil: :evil:
emarti
 
Posty: 8
Z nami od: 03 czerwca 2012, 11:38

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: Gość » 03 czerwca 2012, 14:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

Za chwilę będzie w aktualizacjach FF13, może po aktualizacji będzie działać? Na dobreprogramy.pl już można ściągnąć wersję stabilną FF13, może zainstaluj?
Gość
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: Gość » 04 czerwca 2012, 09:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:13.0) Gecko/20100101 Firefox/13.0

Niestety, ta aktualizacja nic nie wniosła w poprawę błędu.
Gość
 


Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: Gość » 04 czerwca 2012, 11:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

A na nowym profilu testowałeś?
Gość
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: emarti » 04 czerwca 2012, 15:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0) AppleWebKit/536.5 (KHTML, like Gecko) Chrome/19.0.1084.52 Safari/536.5

Sprawdzałem. Nawet przeinstalowałem Windowsa. Nic nie pomaga... Testuję sobie Google Chrome (wszystko śmiga idealnie!) bo widzę że nie poradzę sobie z Firefoxem. Szkoda bo tak jak pisałem przyzwyczaiłem się. Może kolejna oficjalna wersja FF coś pomoże a jak nie to sami są sobie winni. Zastanawia mnie ciągle że przez tyle lat problem mnie nie dotknął do ostatniego czasu. Jest mi po prostu przykro i niech to czytają włodarze FF.

Ściągnąłem FF 13.

Logowanie do Banku

http://zapodaj.net/b26c604752a94.jpg.html

Logowanie na Facebooka po uprzednim kliknięciu na wyjątek certyfikatu według mnie nie powinno tak być

http://zapodaj.net/cc1feb00eea14.jpg.html

Nie chcę już się denerwować...

OK zrobiłem ostatnią szansę. Cofnąłem Windowsa do soboty wieczorem gdzie skończyło się recovery Windows. Jak pisałem wyżej po skończonym recovery wszystko chodziło dobrze z FF aż do niedzieli do ok 10 rano. Wydaje mi się że coś musiało się zainstalować i przez to FF załapał problemy. Czy ktoś może wie co to może byc za instalacja gdzie FF zaczął działac tak jak opisywałem to wyżej?
emarti
 
Posty: 8
Z nami od: 03 czerwca 2012, 11:38

firefox 13.0

Postautor: Wojtek Strucki » 08 czerwca 2012, 12:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

PO zainstalowaniu 13.0 zostałem odcięty od połączeń szyfrowanych, np z bankami.
Do stałem taki komunikat:

Podczas łączenia z serwerem www.mbank.com.pl wystąpił błąd.

Otrzymano nieprawidłowy certyfikat. Należy skontaktować się z administratorem serwera lub osobą, od której ten certyfikat pochodzi, i przekazać jej następującą informację:

Twój certyfikat zawiera taki sam numer seryjny, jak inny certyfikat wystawiony przez organ certyfikacji. Należy uzyskać nowy certyfikat zawierający unikalny numer seryjny.

(Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial)





Żądana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić
autentyczności otrzymanych danych.

Należy skontaktować się z właścicielem witryny i poinformować go o tym problemie albo
skorzystać z opcji „Zgłoś niedziałającą witrynę” w menu Pomoc.

Problem w tym, że nie moge znalężćmenu zgłoś nieziałającą witrynę..


Ponieważ dotyczy to Mbanku, ca, bzwbk i walutomat .pl a witryny te działąją bez zarzutu w IE, śśmiem twierdzić, że to wina Firefoxa.
Niemogę tez odebrać poczty w Thunderbirdzie ani weść na home.plgxie mam pocztę.
Wojtek Strucki
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: Gość » 08 czerwca 2012, 13:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:13.0) Gecko/20100101 Firefox/13.0

To nie jest wina Firefoksa. Ty masz coś mocno skopane na kompie, bo u mnie wszystko działa poprawnie. Coś mocno namieszałeś. Myślę, że najpierw spróbuj w trybie awaryjnym, później na nowym profilu, a jak żadna metoda nie pomoże znaleźć przyczyny, to pozostaje całkowite odinstalowanie FF, usunięcie wszystkich pozostałych folderów, katalogów, plików i czyszczenie rejestru, tylko ręcznie, żadnymi programami, bo one nie dają rady.
Gość
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: gość » 11 czerwca 2012, 18:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:13.0) Gecko/20100101 Firefox/13.0

Mam to samo od czwartku 07.06.2012! Zmiany jakie wtedy robiłem to aktualizacja FF do wersji 13, oraz aktualizowałem eset smart security 5 do wer. 5.2.9.12. Datę mam poprawną w systemie oraz w biosie, wiec to nie to. Wszystkie sugerowane rozwiązania typu odinstalowania i zainstalowania od nowa FF nie pomagaja.. wtf?! :evil:
gość
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: ten sam gosc » 13 czerwca 2012, 22:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:13.0) Gecko/20100101 Firefox/13.0

gość pisze:Mam to samo od czwartku 07.06.2012! Zmiany jakie wtedy robiłem to aktualizacja FF do wersji 13, oraz aktualizowałem eset smart security 5 do wer. 5.2.9.12. Datę mam poprawną w systemie oraz w biosie, wiec to nie to. Wszystkie sugerowane rozwiązania typu odinstalowania i zainstalowania od nowa FF nie pomagaja.. wtf?! :evil:

O naprawiłem ;)
w firefoxie: opcje -> zaawansowane -> szyfrowanie -> wyświetl certyfikaty -> serwery
i tam na liscie znalazłem certyfikaty należące do ESETa i wyj*bałem je i wszystko działa ;)
ten sam gosc
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: Gość » 03 lipca 2012, 14:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:12.0) Gecko/20100101 Firefox/12.0

I to jest właściwe rozwiązanie.
U mnie problem pojawił się po wgraniu nowego Eseta. Jak to nowy o coś tam pytał i widać źle kliknąłem ;)
Wywalenie z FF certyfikatu dotyczącego google pomogło.
Dzięki!
Gość
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: Miki-POLAND » 30 lipca 2012, 21:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:14.0) Gecko/20100101 Firefox/14.0.1

Witajcie u mnie taki błąd zaczął się pojawiać dopiero po zainstalowaniu najnowszej wersji ESET Smart Security 5. W między czasie pomagało czyszczenie w histori wszystkiego co było mozliwe czyli: Narzędzia -> Wyczyśc historię przegloądania -> zaznaczamy wszystko co jest do zaznaczenia i klikamy ok. Po tej czynnosci mogłem logowac się do banków i poczty gmail. Jednak po jakims czasie wszystko wracało do normy. Zaczałem węszyć i znalazłem usterkę. Większość osób pisze, że ów problem dotyczy błędu z certyfikatami (bo też taki dostajemy komunikat) u mnie co ciekawe pomogło co innego. I tu teraz bedzie wskazówka dla wszystkich którzy mają ten problem po zainstalowaniu eset'a. Odpalamy menu ESET'a i wchodzimy: USTAWIENIA -> WPROWADŹ USTAWIENIA ZAAWANSOWANE -> INTERNET I POCZTA EMAIL -> PROTOKOŁY HTTP I HTTPS -> USTAWIENIA SKANERA PROTOKOŁU HTTPS -> NIE UŻYWAJ FUNKCJI SPRAWDZANIA PROTOKOŁU HTTPS LUB ZMIENIAMY NR PORTU SKANOWANIA Z DOMYŚLNEGO NA JAKIŚ INNY DOWOLNY. U mnie ten zabiegł sprawdził się znakomicie i do dziś nie mam juz ty m problemu. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję ze komuś sie to przydało :) P.S. Zapraszam na mazury jest ładna pogoda :mrgreen:
Miki-POLAND
 

Odp: Kod błędu: sec_error_reused_issuer_and_serial

Postautor: kert » 01 sierpnia 2012, 05:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:14.0) Gecko/20100101 Firefox/14.0.1

Od początku podejrzewałem że jest to "zasługa" najnowszej wersji Eset, ale nie wiedziałem gdzie i co ustawić. Brawo dla Miki-POLAND - rzeczywiście pomogło. Pozdrawiam
kert
 

Następna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: