MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mozilla nie łączy z internetem

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Mozilla nie łączy z internetem

Postautor: jjendrysz » 23 czerwca 2002, 14:40

Przeglądarka: -

Odpalam sobie Mozille, przeglądam ponowie niektóre tematy, włączam modem, łącze się z tpsa i próbuje zajżeć na jakiś news, sciągnąć listy z moich skrzynek lub sciągnąć jakąś strone. Jednak nic z tego Mozilla nie łączy sie z internetem. Muszę wyłączyć ją i odpalić od nowa. Wtedy działa. Inne programy działają bez tego błędu. Da się to poprawić?

JG
jjendrysz
 

Re: Mozilla nie łączy z internetem

Postautor: E2rd » 23 czerwca 2002, 18:27

Przeglądarka: -

jjendrysz pisze:Odpalam sobie Mozille, przeglądam ponowie niektóre tematy, włączam modem, łącze się z tpsa i próbuje zajżeć na jakiś news, sciągnąć listy z moich skrzynek lub sciągnąć jakąś strone. Jednak nic z tego Mozilla nie łączy sie z internetem. Muszę wyłączyć ją i odpalić od nowa.

Zauważyłem, że jeśli Mozilla na Linuxie (RH 7.1) nie będzie połączona z Internetem przy pierwszej próbie sięgnięcia w sieć po odpaleniu, to potem już nie połączy się za nic i trzeba ją ponownie odpalać. Jeśli natomiast taki wypadek (Mozilla w sieć, a tu brak połączenia :wink: ) zdarzy się później, to wystarczy przejść do offline i z powrotem do online.
Zatem odpalaj Mozillę dopiero gdy masz już połączenie z netem, albo w trybie offline.
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Re: Mozilla nie łączy z internetem

Postautor: jendrysz » 23 lipca 2002, 03:04

Przeglądarka: -

E2rd pisze:
jjendrysz pisze:Odpalam sobie Mozille, przeglądam ponowie niektóre tematy, włączam modem, łącze się z tpsa i próbuje zajżeć na jakiś news, sciągnąć listy z moich skrzynek lub sciągnąć jakąś strone. Jednak nic z tego Mozilla nie łączy sie z internetem. Muszę wyłączyć ją i odpalić od nowa.

Zauważyłem, że jeśli Mozilla na Linuxie (RH 7.1) nie będzie połączona z Internetem przy pierwszej próbie sięgnięcia w sieć po odpaleniu, to potem już nie połączy się za nic i trzeba ją ponownie odpalać. Jeśli natomiast taki wypadek (Mozilla w sieć, a tu brak połączenia :wink: ) zdarzy się później, to wystarczy przejść do offline i z powrotem do online.
Zatem odpalaj Mozillę dopiero gdy masz już połączenie z netem, albo w trybie offline.


Mam taki zwyczaj, że przed połączeniem z internetem przeglądam powtórnie niektóre (tryb offline) tematy , następnie łączę się z internetem i uruchamiam wybrane wcześniej zakładki.
Jeśli muszę wyłączyć by włączyć to napewno się zdaży ,iż nie przypomnę sobie jakie zakładki chciałem zobaczyć. I nie mam zamiaru płacić tpsie za ciągły online i przypominać sobie co ja tam chciałem. Wolę zrezygnowac z mozilli..

Poza tym przy wyłączeniu w trybie offline mozilla i tak startuje w trybie online i oczywiście próbuje się łączyć.
JG
jendrysz
 

Re: Mozilla nie łączy z internetem

Postautor: E2rd » 23 lipca 2002, 10:01

Przeglądarka: -

jendrysz pisze:Jeśli muszę wyłączyć by włączyć to napewno się zdaży ,iż nie przypomnę sobie jakie zakładki chciałem zobaczyć.

Moja nie rozumieć, co autor miał na myśli. :wink:

To, że Mozilla nie uruchamia się w trybie offline gdy masz tylko jeden profil, to znany błąd - jest nawet w Release Notes (przejdź trochę niżej do sekcji 'Offline Mail'). Co gorsza, zdecydowano, że nie będzie naprawiony, przynajmniej na razie. :cry: :oops: :evil:

Zaproponuję ci obejście: Ustaw sobie jako stronę startową albo pustą, albo jakąś lokalną. Mozilla nie będzie wtedy sięgać do sieci i będziesz miał czas, żeby kliknąć w ikonkę offline. Potem załaduj sobie to, co chcesz obejrzeć przed pójściem w sieć. U mnie to działa.
Aha, rozumiem, że znasz zakładki grupowe (wielopanelowe? czy to ma jakąś oficjalną nazwę? :o )? Baaardzo fajna rzecz...
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: