MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[css] Znikająca ramka w IE

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[css] Znikająca ramka w IE

Postautor: MagdaM » 11 września 2012, 12:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Dzień dobry

Na początek podam linki do plików:

http://strony.aster.pl/pwk/index.html
http://strony.aster.pl/pwk/archiwum.html
http://strony.aster.pl/pwk/style.css

A teraz opis problemu: na stronie index.html po najechaniu na tekst "archiwum" pojawia się ramka. W Firefoksie działa wszystko ok, natomiast w IE ramka także się pokazuje, ale przy próbie najechania na nią kursorem - znika. Podejrzewam, że problemy pod IE może stwarzać fragment w css: "div.archiwum:hover object" (IE nie potrafi tego obsłużyć???). Wiem, że można by to rozwiązać np. javascriptem, ale wolałabym czysty html + css. Macie Jakieś pomysły?

Pozdrawiam
MagdaM
 

Odp: [css] Znikająca ramka w IE

Postautor: MagdaM » 17 września 2012, 13:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

Witam ponownie

Nie znajdzie się żadna chętna duszyczka gotowa mi pomóc??
MagdaM
 

Odp: [css] Znikająca ramka w IE

Postautor: dexter » 17 września 2012, 13:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:18.0) Gecko/18.0 Firefox/18.0

Nie znamy się na IE. To forum dotyczy tworzenia stron zgodnie ze standardami.

Jeżeli masz problem z przeglądarką obsługującą standardy internetowe, pisz śmiało tutaj; w przeciwnym wypadku udaj się na forum IE.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: [css] Znikająca ramka w IE

Postautor: MagdaM » 17 września 2012, 14:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

1. Widzę, że nie tylko na IE się nie znasz. Myślałam, że zwłaszcza "kolorowi" mają tutaj więcej kultury i chęci udzielenia pomocy. Cóż, widocznie byłam w błędzie.

2. To, że Ty się na czymś nie znasz, nie oznacza, że inni też się nie znają, więc jeśli możesz nie wypowiadaj się za nich.

3. "To forum dotyczy tworzenia stron zgodnie ze standardami" - i taką właśnie chciałabym stworzyć, nie ograniczając jednocześnie użytkownikom innych przeglądarek dostępu do niej. Dlatego zadałam takie pytania jak wyżej. Poza tym podejrzewam, że sam Firefox też nie spełnia wszelkich możliwych standardów. Czy w takich przypadkach też odsyłasz użytkowników na inne fora?
MagdaM
 

Odp: [css] Znikająca ramka w IE

Postautor: teo » 20 września 2012, 21:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:15.0) Gecko/20100101 Firefox/15.0.1

Nie widzę żadnej niegrzeczności w wypowiedzi dextera, no może niepotrzebnie użył liczby mnogiej, ale my (czytaj moderatorzy) w większości na prawdę nie znamy się na IE. Jak potrzebowałem napisać jakąś stronę tak, by działała dobrze pod badzIEwiem, to rzeczywiście szukałem materiałów na stronach o IE.
Żadna z przeglądarek nie spełnia wszystkich standardów, ale Firefoksowi, Operze, czy Chrome i Safari jest do nich bliżej niż IE.
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: