MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Sygnatura w odpowiedziach i mailach przekazywanych

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Sygnatura w odpowiedziach i mailach przekazywanych

Postautor: pavlo85 » 25 lipca 2013, 09:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:21.0) Gecko/20100101 Firefox/21.0

Witam,
Mam problem z sygnaturą w odpowiedziach na maile i w mailach przekazywanych. Konkretnie chodzi o delimiter (dwie kreski i spacja) który oddziela wiadomość od stopki. Jest on automatycznie dorzucany do stopki przy tworzeniu wiadomosci. Natomaist jak odpowiadam na maila lub tez przesyłam maila dalej to dorzuca się stopka ale bez delimitera. Jeżeli w treści stopki dopiszę delimiter to wtedy bardzo ładnie dorzuca się w odpowiediach i mailach przekazywanych ale w nowo tworzonych są wtedy 2 delimitery, jeden wrzucany z automatu a drugi znajdujęcy się w treści stopki. Bardzo proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić aby zawsze był jeden delimiter. Stopkę mam w formacie html.
Pozdrawiam
pavlo85
 
Posty: 2
Z nami od: 25 lipca 2013, 09:30

Odp: Sygnatura w odpowiedziach i mailach przekazywanych

Postautor: Mirek » 01 sierpnia 2013, 01:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; WOW64; rv:22.0) Gecko/20100101 Firefox/22.0

Tak się dzieje, gdy się ustawi, że odpowiedź ma być ponad cytowaną wiadomością a stopka nie na końcu maila - tylko zaraz za odpowiedzią (czyli nad cytowaną treścią).

Najprościej będzie wyłączyć automatyczne dodawanie "delimitera" oraz wpisać go na stałe w stopce - czyli:
Narzędzia -> Opcje... -> Zaawansowane -> Ogólne -> Edytor ustawień...
i tam przestawić:
mail.identity.default.suppress_signature_separator na true
Ewentualnie jeśli chcemy zmienić tylko dla wybranego konta, to dodajemy ustawienie typu Boolean:
mail.identity.idX.suppress_signature_separator o wartości true - gdzie X to numer odpowiedniego konta (można poznać którego np. po wartości ustawienia mail.identity.idX.useremail)
A do stopki separator dopisać w: Narzędzia -> Konfiguracja kont... -> i dalej wybrać odpowiednie konto

Jedyny problem, że przy takich ustawieniach Tb nie wie, gdzie kończy się stopka a zaczyna cytat i np. przy zmianie tożsamości, z której wiadomość ma być wysłana, stopki będą się kumulowały - choć rozwiązaniem tego problemu jest w razie czego ten dodatek: https://addons.mozilla.org/pl/thunderbi ... ure-fixer/

PS: Domyślnie delimiter składa się z: dwóch myślników, spacji i znaku nowej linii.
Kod: Zaznacz cały
--

Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Sygnatura w odpowiedziach i mailach przekazywanych

Postautor: dominik8510 » 11 marca 2016, 09:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/48.0.2564.116 Safari/537.36

Witam
mam pytanie jak ustawić TB aby przy odpowiedzi na maila stopka ustawiała się pod moją odpowiedzią a nie na końcu maila (czyli jeszcze pod treścią maila na którego odpowiadam)
dominik8510
 
Posty: 5
Z nami od: 26 lutego 2016, 11:24

Odp: Sygnatura w odpowiedziach i mailach przekazywanych

Postautor: Mirek » 18 marca 2016, 02:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:45.0) Gecko/20100101 Firefox/45.0

Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: