MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox 55 - kolejna odsłona - kolejne problemy ...

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Firefox 55 - kolejna odsłona - kolejne problemy ...

Postautor: Pikos » 13 sierpnia 2017, 03:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Witam. Od dłuższego czasu korzystam z firefoxa, jednak problemy z nim związane pojawiają się z dokładnością co kilka wersji.
Głownie firefoxa używam do rozrywki, czyli facebook, twitter, youtube, gry flash, jednak to co od kilku wersji tworzy firefox woła o pomstę do nieba.
W wersji 49.0.2 firefoxa gracze korzystający z gier flash odczuli poważne problemy z powodu błędnych ustawień domyślnych renderowania asynchronicznego.
W wersji 50 wszystko wróciło do normy, jednak długo to nie trwało, bo kolejne fantastyczne pomysły twórców firefoxa, spowodowały od nowa problemy z grami flash od wersji 51. Tak to trwało do wersji 54.0.1, jednak jakoś szło przełknąć tą pigułkę.
Kilka dni temu pojawiła się wersja 55.0 firefoxa i kolejne niedopatrzenie ludzi odpowiedzialnych za ustawienia, gdzie kolejne błędne ustawienia renderowania asynchronicznego spowodowały od nowa historie z wersji 49.0.2.
Tyle że kilka miesięcy temu, to domyślnie była ustawiona wartość false, którą należało ręcznie zmienić na wartość true, tym razem w wersji 55, ludzie odpowiedzialni za firefoxa tak pokombinowali w jego ustawieniach, że to na wartości false gry flash działają płynnie,a na true ustawionej domyślnie w wersji 55 krótko mówiąc porażka.
Zanim zacząłem pisać, zapoznałem się z kilkoma tematami o ostatnich wersjach firefoxa.
Każdy używa przeglądarki do czego innego, osobiście często korzystam z gier flash i html5, choć i ta druga technologia nie powala na kolana w firefoxie,bo flash to klapa i porażka na tej przeglądarce od pięciu wersji.
Czytając opinie na temat firefoxa 55, u wielu osób nie pojawiła się aktualizacja bezpośrednio w przeglądarce.
Jednak Ci co uaktualnili ją na własną rękę potracili listy zakładek z powodu złej synchronizacji tych wersji. Dopiero cofnięcie do poprzedniej wersji 54.0.1 umożliwiło odzyskanie zakładek.
Zadaje pytanie, czy programiści tworzący firefoxa wiedzą co robią,bo czasem mam wrażenie, że taki chaos panuje w tej przeglądarce, że czasem nie wiadomo jak się do niej zabrać.
Wiele osób narzeka na chrome,nie wiem dlaczego? Od wielu lat korzystałem z firefoxa,ale ostatnie problemy z wtyczkami głownie z flashem, doprowadziły mnie,do zainstalowania przeglądarki od google, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Może nie wymiata,ale jest za to wyjątkowo stabilna,w każdym razie u mnie, wszystko działa płynnie, nie ma problemów z opóźnieniami podczas pisania na portalach takich jak facebook, a gry flash działają jak marzenie, do tego flash jest wbudowany w przeglądarkę więc nic nie muszę dogrywać osobno.
Piszę to tutaj, bo zastanawiam się dlaczego nie ma po 6 dniach od ukazania się wersji 55,a nawet 55.0.1 na serwerze firefoxa aktualizacji do najnowszej wersji,a przeglądarka pokazuje 54.0.1 jako wersję najnowszą.
Czy to kolejne niedopatrzenie panów "inżynierów", bo nie ma na stronie firefoxa informacji że należy ręcznie uaktualnić przeglądarkę do nowej wersji,chyba że ja coś przeoczyłem.
Ja sobie poradzę,tylko kolejne pytanie mnie nurtuje, do kogo dedykowany jest firefox, do przeciętnego Kowalskiego i pani Kowalskiej która nie ma pojęcia o instalacjach i dla niej musi być wszystko podane na tacy i działać jak w zegarku, czy do ludzi którzy po wydaniu wersji finalnej w tym wypadku 55, muszą grzebać w ustawieniach żeby przeglądarkę doprowadzić do stanu używalności.
To nie pierwszy tego typu przypadek, bo już nie jedna pani Kowalska przeszła na chrome przez problemy z firefoxem, a widząc w sieci tematy zatytułowane firefox się szykuje do walki z chromem, są dla mnie coraz bardziej komiczne, bo jak nie umieją wydać poprawnie skonfigurowanej dla przeciętnego użytkownika wersji finalnej przeglądarki, to o jakiej walce mowa?
To chyba na tyle moich przemyśleń na temat produktu jakim jest firefox, produktu który twórcy próbują szlifować tylko kto na tym skorzysta? Bo już nie jeden typowy użytkownik któremu musi wszystko działać, zrezygnował z usług firefoxa, na rzecz stabilnej choć może nie powalającej na kolana przeglądarki google chrome.
Pozdrawiam
Pikos
 
Posty: 1
Z nami od: 13 sierpnia 2017, 02:24

Odp: Firefox 55 - kolejna odsłona - kolejne problemy ...

Postautor: dexter » 13 sierpnia 2017, 11:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Pikos pisze:Piszę to tutaj, bo zastanawiam się dlaczego nie ma po 6 dniach od ukazania się wersji 55,a nawet 55.0.1 na serwerze firefoxa aktualizacji do najnowszej wersji,a przeglądarka pokazuje 54.0.1 jako wersję najnowszą.
Czy to kolejne niedopatrzenie panów "inżynierów", bo nie ma na stronie firefoxa informacji że należy ręcznie uaktualnić przeglądarkę do nowej wersji,chyba że ja coś przeoczyłem.


Automatyczną aktualizację na początku dostaje 10% użytkowników, następnego dnia 20%, 50% i tak dalej. Jeżeli pojawią się w telemetrii jakieś błędy, to aktualizacja jest wyłączana, tak się stało i tym razem. A więc teraz została wydana aktualizacja i dostały ją osoby z wersją 55. A osoby z wersją 54.0.1 dostaną od razu 55.0.1, jak panowie (i panie) inżynierzy upewnią się, że wszystko jest ok.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: