MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: tonycalvados » 27 sierpnia 2017, 08:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Od kilku dni zaobserwowałem dziwne i irytujące zachowanie przeglądarki (FF 53.0.3 32-bity Win7). Firefoxa używam od kilkunastu lat i zawsze miałem ustawione zapamiętywanie sesji włączonych kart.

Kilka dni temu po restarcie przeglądarki spotykam się za każdym razem z dziwnym zachowaniem: zapamiętana sesja PRZYWRACA TYLKO PIERWSZĄ I OSTATNIĄ KARTĘ, a wszystkie w środku są pustymi kartami - których nie da się przywrócić nawet przez odświeżenie ( FF nie pamięta adresu tej kary).

Karty "niby się wyświetlają", ale BEZ OPISU i BEZ TREŚCI - i jak powiedziałem, nie możliwości ich odświeżenia.

Co dziwniejsze - wszystkie karty, które zostały wcześniej WYŁĄCZONE - są w historii, a tych, które podczas zamykania przeglądarki nie wyłączałem (pozostawiając je w sesji do przywrócenia po restarcie) NIE MA W HISTORII!

ZAŁĄCZAM ZRZUTY EKRANU:
W przywróconej sesji widać TYLKO pierwszą i ostatnią kartę:
[img][IMG]http://wstaw.org/m/2017/08/27/karty_jpg_300x300_q85.jpg[/img][/img]

...a wszystkie pośrodku są "puste, bez adresu" i nie ma możliwości przywrócenia ich za pomocą odświeżenia:
[img][IMG]http://wstaw.org/m/2017/08/27/karty2_jpg_300x300_q85.jpg[/img][/img]

Nie pomogły dodatki do przywracania kart - sprawdziłem: "Session Manager" i "Undo Close Tabs" - jednak one z założenia pamiętają tylko zamknięte karty, ale NIE PAMIĘTAJĄ kart otwartych pozostawionych do przywrócenia sesji po restarcie przeglądarki, więc ze zrozumiałych przyczyn tym sposobem nie rozwiązałem problemu. :(

Czy ktoś spotkał się już z takim zachowaniem przeglądarki?
tonycalvados
 

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: beata072 » 27 sierpnia 2017, 11:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

A na nowym profilu sprawdzałeś? Czasami się coś zepsuje w profilu i wtedy najlepiej utworzyć nowy. Jak na nowym będzie OK, to sobie przekleisz najważniejsze rzeczy ze starego, a stary usuniesz i będzie git.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: Garu » 27 sierpnia 2017, 13:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Sprawdź, czy coś masz źle poustawiane z przywracaniem sesji. Domyślnie tak ma firefox:
liczba zamkniętych okien browser.sessionstore.max_windows_undo 3
liczba zamkniętych kart browser.sessionstore.max_tabs_undo 10
Pytane o zapisaniu sesji: browser.warnOnQuit true
Dodatkowa dane sesji dla wszystkich witryn browser.sessionstore.privacy_level 0

Można zwiększyć ilość kart jak i ilość okien, ale nie za dużo.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: tonycalvados » 27 sierpnia 2017, 14:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

Garu pisze:Sprawdź, czy coś masz źle poustawiane z przywracaniem sesji. Domyślnie tak ma firefox:
liczba zamkniętych okien browser.sessionstore.max_windows_undo 3
liczba zamkniętych kart browser.sessionstore.max_tabs_undo 10
Pytane o zapisaniu sesji: browser.warnOnQuit true
Dodatkowa dane sesji dla wszystkich witryn browser.sessionstore.privacy_level 0

Można zwiększyć ilość kart jak i ilość okien, ale nie za dużo.


Dzięki za zainteresowanie tematem.
Sprawdziłem podane przez Ciebie ustawienia, ale wszystkie mam je ustawione identycznie jak podałeś (czyli ustawienia domyślne).
Więc tu raczej nic nie mieszam, żeby dodatkowo czegoś nie zepsuć.
tonycalvados
 

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: tonycalvados » 27 sierpnia 2017, 14:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

beata072 pisze:A na nowym profilu sprawdzałeś? Czasami się coś zepsuje w profilu i wtedy najlepiej utworzyć nowy. Jak na nowym będzie OK, to sobie przekleisz najważniejsze rzeczy ze starego, a stary usuniesz i będzie git.


mogę spróbować również tego - tylko gdzie ten nowy profil założyć?
tonycalvados
 

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: beata072 » 27 sierpnia 2017, 14:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Musisz uruchomić menadżera profili (powinien być w Menu Start: Firefox Profile) i tam masz przycisk "Utwórz nowy profil". Po utworzeniu musisz go otworzyć z poziomu okienka menadżera. Jeśli nie masz Firefox Profile, to tworzysz skrót do Firefoxa np. na pulpicie, klikasz PPM i we właściwościach, w zakładce Skrót w rubryce Element docelowy dopisujesz na końcu -P, np.: "C:\Program Files\Mozilla Firefox 49\firefox.exe" -P
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: dexter » 27 sierpnia 2017, 15:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 7.0; Mobile; rv:55.0) Gecko/55.0 Firefox/55.0

...łatwiej wpisać about:profiles.

A problem wynika z wdrożenia błędu 906076 w wersji 55. Normalnie teraz karty są przywracane po kliknięciu, a nie w czasie startu przeglądarki.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: tonycalvados » 27 sierpnia 2017, 16:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

dexter pisze:...łatwiej wpisać about:profiles.

A problem wynika z wdrożenia błędu 906076 w wersji 55. Normalnie teraz karty są przywracane po kliknięciu, a nie w czasie startu przeglądarki.


Pomysł słuszny, ale coś musiało nie wypalić z efektem końcowym. Zgodzę się, że nie ma potrzeby aby po restarcie wszystkie karty natychmiast musiały być aktywne.

U mnie wygląda to jednak tak:
- włączam np. 6 kart do przeczytania "na później" i wyłączam przeglądarkę,
- po restarcie możliwe do odczytania są tylko karty pierwsza i ostatnia (czyli w tym wypadku 1 i 6),
- wszystkie karty "pośrodku" są wyświetlane jako "puste" (nie ma adresu strony, który można by było odświeżyć, nie wiadomo więc nawet co to była za strona)
- żadne klikanie w te karty, ani też ich odświeżanie nie przynosi efektu. Ponadto nie ma adresów tych strony w historii.

Generalnie przydatna i wygodna idea przywracania sesji póki co została ogołocona do możliwości odczytania tylko zapamiętanej pierwszej i ostatniej karty. :(
tonycalvados
 

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: dexter » 27 sierpnia 2017, 16:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 7.0; Mobile; rv:55.0) Gecko/55.0 Firefox/55.0

Tzn. u większości to działa poprawnie. U Pana coś musiało pójść nie tak, lub skłóciło się z jakimś dodatkiem.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: beata072 » 27 sierpnia 2017, 16:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

I dlatego warto sprawdzić na nowym profilu. Nie wiedziałam nawet, że można go utworzyć także z poziomu strony about:profiles :P
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: tonycalvados » 27 sierpnia 2017, 20:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

beata072 pisze:I dlatego warto sprawdzić na nowym profilu.


Sprawdziłem - na nowym profilu wszystko działa bez zarzutu. Później zająłem się jednak możliwością naprawy starego profilu - ze względu na sporą liczbę udogodnień, dodatków i narzędzi do których jestem od wielu lat przyzwyczajony. :)

dexter pisze:coś musiało pójść nie tak, lub skłóciło się z jakimś dodatkiem.


Dzięki za sugestię - zacząłem sprawdzać dodatki i zidentyfikowałem "winowajcę" :)
Dodatkiem, który powodował zakłócenia pracy przywracania sesji był: "IE Tab" - starszy dodatek służący do otworzenia dowolnej strony internetowej w Firefoksie za pomocą silnika renderującego Internet Explorera. Po wyłączeniu dodatku sesja przywracania jest wykonywana prawidłowo.
Co prawda na razie nie usunę dodatku "IE Tab", ponieważ w pewnych sytuacjach muszę go jeszcze wykorzystywać, ale domyślnie go wyłączę, co uwolni mnie od błędów w przywracaniu sesji. Teraz wszystko działa bez zarzutu.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu! :)
tonycalvados
 

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: dexter » 27 sierpnia 2017, 21:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 4.1.1; Tablet; rv:56.0) Gecko/56.0 Firefox/56.0

Ten dodatek i tak w wersji 57 się nie uruchomi, wtedy problem zakończy się ostatecznie :-) .
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: tonycalvados » 28 sierpnia 2017, 07:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

dexter pisze:Ten dodatek i tak w wersji 57 się nie uruchomi, wtedy problem zakończy się ostatecznie :-) .


Trochę mnie zmartwiłeś. Do niedawna ten dodatek umożliwiał mi prawidłowe wyświetlenie w FF strony z obrazami z kamer ze starego już monitoringu.

Teraz bez dodatku ten obraz się nie wyświetla. Mam tylko pustą stronę z kilkoma linkami (jednak żaden z nich nie działa). Ewidentnie coś się nie załadowało podczas próby wyświetlenia strony z monitoringu. Jakieś istotne elementy strony nie ładują się w FF prawidłowo.

Wygląda to tak:
[img][IMG]http://wstaw.org/m/2017/08/28/monitor_2_jpg_300x300_q85.jpg[/img][/img]
tonycalvados
 

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: dexter » 28 sierpnia 2017, 19:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Android 7.0; Mobile; rv:55.0) Gecko/55.0 Firefox/55.0

Dlatego informuję zawczasu. A ten monitoring korzysta z Javy, ActivX czy z Flasha?
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: tonycalvados » 28 sierpnia 2017, 20:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

dexter pisze:Dlatego informuję zawczasu. A ten monitoring korzysta z Javy, ActivX czy z Flasha?


O ile się nie mylę, to wcześniej wyskakiwał jakiś błąd javy.
Teraz w FF nie ma już żadnych komunikatów (otwiera się rozjechany panel i nie ma możliwości zalogowania)..
W IE11 natomiast obraz z monitoringu się otwiera (choć linki wokół obrazów są trochę porozjeżdżane).
tonycalvados
 

Odp: KARTY ZNIKAJĄ po restarcie FF - Nie przywraca sesji!

Postautor: Garu » 28 sierpnia 2017, 22:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Na stronie z monitoringiem - według screena - wyskakuje błąd kodowania. Jakby coś w Firefoxie blokowało javascript. Nie ogarniasz, co to może blokować skrypty?
Rozszerzenia w FF55 trzeba kolejno wyłączać, aż trafi się to, co robi błąd kodowania.
Moje słowa starzeją się ze mną i prowadzą do ściany.
Garu
 
Posty: 1365
Z nami od: 31 stycznia 2014, 18:55


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: