MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Klawisz Backspace powoduję utratę całego tekstu w formularzu

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Klawisz Backspace powoduję utratę całego tekstu w formularzu

Postautor: Momik » 22 września 2017, 12:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:48.0) Gecko/20100101 Firefox/48.0

Dzień dobry,
Na stronie z formularzem kiedy przez długi czas napiszemy dużą ilość tekstu, naciskamy klawisz "Backspace", żeby skasować literę, którą chcemy poprawić na inną i wtedy po naciśnięciu klawisza "Backspace", w przeglądarce wczytuje się inna wcześniejsza strona i tekst, który pisaliśmy na stronie z formularzem np. przez 30 minut zostaje skasowany, tzn. utracony.
Czy można coś zrobić i w jaki sposób, żeby klawisz, którego zadaniem jest służenie podczas edycji tekstu nie powodował utraty tekstu?
Drugie pytanie:
Dlaczego, z jakiego powodu zadecydowano, że kiedy napiszemy bardzo dużo tekstu i naciśniemy Backspace będący fundamentalnym klawiszem służącym przy powstawaniu tekstu to stracimy wszystko co stworzyliśmy?
Proszę pomyśleć, jak często przydarza się bardzo duża ilość przypadków utraty wartościowej pracy. Z jakiego powodu, po co, dlaczego?
Bardzo mnie to interesuje i chciałbym się dowiedzieć dlaczego właśnie jest tak, może po prostu ja jestem w błędzie i czegoś nie rozumiem. Gdyby zliczyć ilość tekstu, który straciłem to są dziesiątki godzin pracy.
Właśnie na tym forum, klawisz "Backspace" kasuje teksty użytkownikom, którzy chcą umieścić mądre posty.
Piszę poważnie, czy zbyt emocjonalnie?
Niech ktoś odpowie.
Pozdrawiam,
Momik
Momik
 
Posty: 96
Z nami od: 13 października 2016, 16:44

Odp: Klawisz Backspace powoduję utratę całego tekstu w formu

Postautor: dexter » 22 września 2017, 12:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Nie potrafię tego powtórzyć. U mnie backspace kasuje literę, a nawet jak wyjdę z formularza i cofnę stronę, to po kliknięciu strzałki "przejdź do następnej strony" tekst nadal tam jest.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Klawisz Backspace powoduję utratę całego tekstu w formu

Postautor: Momik » 22 września 2017, 16:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:48.0) Gecko/20100101 Firefox/48.0

Witam,
Utrata tekstu nie przydarza się za każdym razem, może raz na dziesięć-dwadzieścia wypełnianych formularzy, chyba głównie dlatego, że pamiętam o tym zagrożeniu. Natomiast bardzo często, nawet mając wczytaną tę stronę forum naciśnięcie klawisza "Backspace" powoduje to samo co naciśnięcie myszką "Lewej strzałki" czyli wczytanie poprzedniej strony tak jak Pan napisał.
Istnieje dużo różnych formularzy, w których nie zapamiętuje się tekst po wyjściu z formularza i po powrocie do tego samego formularza. Tak jest na różnych forach, innych stronach, oczywiście nie za każdym razem. Kiedyś było tak na Allegro ale chyba od kilku miesięcy mają tak zaprogramowane strony, że pozbyli się u siebie tego problemu, tzn. tekst jest zapamiętywany.
W jaki sposób wyłączyć wadliwe działanie klawisza "Backspace" tak, żeby nie powodował przejścia do poprzedniej strony tylko służył przy edytowaniu tekstu?

Drugie pytanie:
Co zrobić, żeby tekst był zapamiętywany w formularzach?
Od czego zależy czy tekst zostanie zapamiętany czy nie zostanie zapamiętany w formularzu?
Proszę użytkowników tego forum, żeby podali co trzeba zmienić z klawiszem "Backspace".
Pozdrawiam,
Momik
Momik
 
Posty: 96
Z nami od: 13 października 2016, 16:44

Odp: Klawisz Backspace powoduję utratę całego tekstu w formu

Postautor: Momik » 22 września 2017, 16:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:48.0) Gecko/20100101 Firefox/48.0

Napisałem powyższego posta, wpisałem moją nazwę użytkownika i nie przyjęło mojej nazwy.
Jeśli wpisuje własną nazwę, która już istnieje to obowiązkowo musi być miejsce do podania hasła,
jeżeli mam taką wolę, żeby przy poście była podana nazwa autora.
Tak nie jest i to nie jest prawidłowe. Proszę więc naprawić post, żeby był przy nim podany autor
zgodnie z tym tak jak wpisałem, a nie "Gość" według wadliwego działania, bez pola na hasło
przy nazwie użytkownika.
Jeśli jest miejsce na nazwę użytkownika to nie można robić wyjątków, żeby ignorować istniejących użytkowników.
Pozdrawiam,
Momik
Momik
 
Posty: 96
Z nami od: 13 października 2016, 16:44

Odp: Klawisz Backspace powoduję utratę całego tekstu w formu

Postautor: Gość » 22 września 2017, 21:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36

Zmiana w about:config wartości browser.backspace_action na 2 wyłącza wczytywanie poprzedniej strony klawiszem backspace
Gość
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: