MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak zablokować element na Allegro

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: marcinooo » 19 października 2017, 18:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/D056

Wpisałaś dobrze, bo podany filtr ma za zadanie ukryć element, tyle że ten powiększony element/ramka/box, to jedna i ta sama co ta niepowiększona, a nie jakaś druga/inna/dodatkowa, którą można by ukryć zostawiając tylko tę pierwszą, więc tak naprawdę ukrywasz tę samą (niepowiększoną), tylko, że w momencie ukrywania miała przybraną postać powiększoną, co nie zmienia faktu, że to ta sama, czyli ukrywasz ramkę/box z przedmiotem. Na stronie jest po prostu javaskrypt, który powiększa tę samą ramkę/box po najechaniu kursorem i pomniejsza po wyjechaniu kursorem, ale to ciągle ta sama ramka, idealnym rozwiązaniem było by zablokować/zmodyfikować skrypt powiększający uciążliwy box, tylko, że już wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu programowania w JS, skrypt naprawiający można wstrzyknąć przez menedżer skryptów (np. Greasemonkey), skryptozakładkę, lub za pomocą uBO. MI póki co Idealnego rozwiązania nie udało mi się znaleźć, ale jako że czasem lepszy rydz niż nic, to nie zaszkodzi podać rozwiązania alternatywnego/tymczasowego w postaci filtrów do uBO, (i być może do Stylish też, ale nie korzystam więc nie sprawdzałem):

Kod: Zaznacz cały
1) allegro.pl##article:nth-of-type(60):style(top: -100px!important;)
2) allegro.pl##article:nth-of-type(60):style(pointer-events: none!important;)
3) allegro.pl##article:nth-of-type(60) > div > div:style(pointer-events: none!important;)


1 - przesuwa box z prawym dolnym przedmiotem do góry o tyle, że po najechaniu na niego gdy box się powiększy to nie zakryje przycisków do następnych stron, efektem ubocznym jest to, że przesunięty box trochę zakryje ten położony nad nim, oczywiście po najechaniu na ten box wyżej, odkryje się on więc dalej będziemy w stanie odczytać cały box, tylko, że będzie to właśnie wymagało dodatkowego najechania

2 - spowoduje, że prawy dolny box z przedmiotem nie będzie reagował w ogóle na najechanie kursorem myszki, co oznacza efekt, który autorka potrzebuje, ale jednocześnie będzie efekt uboczny, że nie będzie się dało kliknąć na ten box żeby wejść na stronę z przedmiotem

3 - spowoduje, że prawy dolny box z przedmiotem, powiększy się po najechaniu, ale będzie przezroczysty i nieklikalny i nie zakryje przycisków do następnych stron, przyciski te będzie można kliknąć "przez" box

Skryptozakładka podana przez kolegę niestety również nie działa u mnie.
marcinooo
 

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: Gość » 19 października 2017, 18:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

No dokładnie, to co ja zablokowałem to nowa oddzielna ramka, a beata072 chciała zablokować ramkę, która jest elementem strony, a do niej jest tylko dodawany przycisk kupowania i nick sprzedającego. To tak jakby chcieć zablowować odtwarzacz na YT, a po jego ukryciu dziwić się że nie widać wideo.
Gość
 

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: beata072 » 20 października 2017, 12:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

@Gość - od początku pisałam, że chcę zablokować tylko to, co się pojawia po najechaniu kursorem. To chyba oczywiste, że nie chciałam sobie ukrywać samego produktu, a jedynie to, co mi zasłaniało przycisk do następnej strony.
Chyba nie ma co dalej już męczyć tego tematu. Zakładając go, nie wiedziałam, że będzie to takie skomplikowane. Myślałam, że wystarczy dodać jakiś filtr, aby zablokować to powiększanie. Skoro się nie da, to trudno, będę z tym żyć ;)
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: beata072 » 20 października 2017, 13:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Dobra, jednak se poradziłam. Do Adblocka dodałam filtr:
Kod: Zaznacz cały
allegro.pl##.a726f0a

A do Stylish takie coś:
Kod: Zaznacz cały
._25ed51a:hover ._30b0298{min-height: 400px !important; max-height: 500px !important;}
i jest git :)

@Edycja:
Chociaż trochę kijowo, że nie mogłam zablokować nazwy sprzedawcy tylko dla tego jednego produktu na dole po prawej. Wolałabym, aby przy innych jednak się wyświetlała, ale nie wiem, jak to zmienić :(
I w sumie ten kod do Stylish też działa na wszystkie ramki, a nie tylko na tą jedną. To mi w sumie niezbyt przeszkadza, ale jakby ktoś wiedział, co zmienić, żeby to działało bardziej wybiórczo, to będę wdzięczna :)
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: marcinooo » 20 października 2017, 15:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Dziwne, bo zanim napisałem poprzedniego posta z filtrami do uBO to próbowałem wcześniej tak samo ustawić na sztywno parametr "height" za pomocą:
Kod: Zaznacz cały
allegro.pl##article:nth-of-type(60) > div > div:style(height: 515px !important;)

ale to w ogóle nie działa, dopiero twoja wersja z dwoma parametrami min+max działa:
Kod: Zaznacz cały
allegro.pl##article:nth-of-type(60) > div > div:style(min-height: 515px !important; max-height: 515px !important;)


A więc uczymy się od siebie nawzajem, ostatecznie rozwiązanie będzie hybrydą mojego i twojego:

Wersja dla uBO:
Kod: Zaznacz cały
allegro.pl##article:nth-of-type(60) > div > div:hover:style(min-height: 515px !important; max-height: 515px !important;)
allegro.pl##article:nth-of-type(60) > div > div > div:nth-of-type(4):style(margin-top: -64px !important;)
allegro.pl##article:nth-of-type(60) > div > div > div:nth-of-type(4) > div:nth-of-type(2)


Wersja dla Stylish:
Kod: Zaznacz cały
@-moz-document domain("allegro.pl") {
article:nth-of-type(60) > div > div:hover{min-height: 515px !important; max-height: 515px !important;}
article:nth-of-type(60) > div > div > div:nth-of-type(4){margin-top: -64px !important;}
article:nth-of-type(60) > div > div > div:nth-of-type(4) > div:nth-of-type(2){display: none !important;}
}


Pierwszy filtr to ustawienie wysokości okna.
Drugi filtr to przesunięcie w górę napisów z powrotem do boxa, bo wskutek zastosowania pierwszego filtra znajdą się poza boxem.
Trzeci filtr to usunięcie przeszkadzającego przycisku "dodaj do koszyka"

Mała adnotacja, jak widać składnie uBO i Stylish są bardzo zbliżone, różnice to:
1) w uBO dajemy stronę przed każdy filtr w postaci allegro.pl##FILTR,
w Stylish dajemy tylko raz na wszystkie filtry @-moz-document domain("allegro.pl") { FILTR(Y) }
2) w uBO żeby nadać styl elementowi dajemy ELEMENT:style(STYL)
w Stylish dajemy ELEMENT{STYL}
3) w uBO gdy chcemy ukryć element dajemy po prostu FILTR bez żadnego stylu, bo uBO automatycznie sam doda :style(display: none !important;)
w Stylish musimy dodać styl ręcznie ELEMENT{display: none !important;},
ale w UBO też możemy sami dodać ELEMENT:style(display: none !important;) - też zadziała ale nie trzeba
4) w uBO żeby zmiany odniosły skutek musimy przeładować stronę, w Stylish nie musimy
marcinooo
 

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: beata072 » 20 października 2017, 16:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Zgadza się, teraz działa idealnie :) Problem rozwiązany w 100% Dzięki :)
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: marcinooo » 20 października 2017, 16:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Spoko, drobny szlif: margin-top: -60px będzie lepiej, zamiast -64px.
marcinooo
 

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: marcinooo » 20 października 2017, 16:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

A teraz koniec prezentów i będzie dla odmiany bura, bo już drugi raz założyła panienka wątek w złym dziale, także wątek do przeniesienia do działu Rozszerzenia dla Ognistegolisa.
marcinooo
 

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: raptus » 25 października 2017, 17:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/E3E1

Czy wy jesteście ślepi moderatorzy, wątek kwalifikuje się do działu Rozszerzenia, więc czy mógłby ktoś łaskawie ruszyć duupsko i go tam przenieść, ile można czekać 100 lat? Normalnie z wami nie da rady po grzeczności, bo prosić grzecznie to macie zupełnie w duupie, więc z wami to trzeba jak z dzikimi psami, trzeba was opie..olić ostro, to może wtedy przeniesiecie wy chamy dzikie, chociaż i też nie wiadomo, bo możecie po złości nie przenieść, no ale wtedy musielibyście być wyjątkowo złośliwymi gnidami, żeby pomimo drugiej prośby nie przenieść. Dexter ty czubku ślepy jesteś czy niedorozwinięty, wypad z tym wątkiem do działu Rozszerzenia, na co czekasz ty bałwanie, i nie pier.ol, że smutów nie masz czasu albo, że nie widziałeś, bo takie bajki to możesz kolegom wciskać na osiedlu, po prostu jesteś złośliwym szympansem. Narq.
raptus
 

Odp: Jak zablokować element na Allegro

Postautor: dexter » 25 października 2017, 18:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Oczywiście, że widziałem; nawet były zakłady, kiedy zaczniesz się pieklić.

Poza tym moderatorzy latający na każde skinienie użytkownika to byli dwa lata temu. Ale wypędziliśmy ich i powstaliśmy z kolan.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Poprzednia

Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: