MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Opera nie jest taka zła

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Opera nie jest taka zła

Postautor: slawo » 19 sierpnia 2002, 23:59

Przeglądarka: -

Ja sam używam opery i wg mnie nie jest to jakaś drugogatunkowa przeglądarka, jak ktoś tutaj napisał.

Ja łącze się przez modem i dla mnie najażniejsza jest szybkość a nie to, czy przeglądarka tak jak ślamazarny ie obsługuje CSS'y aplety javy i inne badziewie, np. ActiveX.

Przynajmniej mogę sobie wyłączyć obrazki kiedy chcę i mniejsze jest ryzyko, że ktoś namiesza mi w systemie wykorzystując "możliwości" przeglądarki :wink:.

Pomyślcie nawet takim głupim skryptem JS można wywalić przez sieć wszystkie pliki z twardego np. IE wyświetla ostrzeżenie, ale co z tego? Aż dziw, że jakiś pseudohakier jeszcze tego nie zrobił na stronie... a ActiveX tym już można zrobić wszystko - to taki exec, który się ściąga automatycznie jak się ma na niego certyfikat :wink:

A tak BTW: to właśnie ściągam sobie mozillę i zobaczę co potrafi...
Może się nawet przesiądę z Opery... :-?
Dla mnie IE i NN to jedno i to samo g***
slawo
 

heh :)

Postautor: argas » 20 sierpnia 2002, 01:49

Przeglądarka: -

> Ja łącze się przez modem i dla mnie najażniejsza jest szybkość a nie to,
> czy przeglądarka tak jak ślamazarny ie obsługuje CSS'y aplety javy i
> inne badziewie, np. ActiveX.

Mozilla nie obsługuje apletów Javy afaik ;) To technologia wykupiona przez M$ i chyba tylko przez nich supportowana. Aplety Javy - MozillaPL nie jest zapaczkowana z JVM, więc domyślnie nie masz ich obsługi. Wyłącz obsługę CSS i pooglądaj w dowolnej przeglądarce jak wygląda 90% witryn, które czytasz/oglądasz na co dzień. CSS jest oficjalnie rekomendowane przez W3C, to nie żaden badziew...

> Przynajmniej mogę sobie wyłączyć obrazki kiedy chcę i mniejsze jest
> ryzyko, że ktoś namiesza mi w systemie wykorzystując "możliwości"
> przeglądarki

nawet w IE/NN da się wyłączyć obrazki :)

> Pomyślcie nawet takim głupim skryptem JS można wywalić przez sieć
> wszystkie pliki z twardego np. IE wyświetla ostrzeżenie, ale co z tego?

huh? To napisz taki skrypt/znajdź gdzieś w sieci, już grzeję mój Linux-box... Dostajesz piwo jeśli wywalisz mi wszystkie pliki z twardziela, albo nawet krzynkę piwa :D
argas
 

poprawka

Postautor: argas » 20 sierpnia 2002, 01:50

Przeglądarka: -

> Mozilla nie obsługuje apletów Javy afaik

Sorry - chodziło mi oczywiście o formanty Active-X.
argas
 

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: Konrad » 20 sierpnia 2002, 05:46

Przeglądarka: -

slawo pisze:A tak BTW: to właśnie ściągam sobie mozillę i zobaczę co potrafi...
Może się nawet przesiądę z Opery... :-?
Dla mnie IE i NN to jedno i to samo g***


Podam tylko jeden plus: jezeli widzisz jakis blad na stronie i:
a) strone ogladasz Mozilla: mozesz smialo napisac webmasterowi, ze zaden z niego mistrz. Wszelkie bledy na stronach pod Mozilla wynikaja z niedbalstwa webmasterow
b) ogladasz strone pod Opera: jesli napiszesz do webmastera o bledzie on Ci odpisze zebys zmienil browser i bedzie mial racje. Bledy na stronach sa wynikiem niedbalstwa tworcow tej przegladarki i to do nich powienienes w tej sprawie pisac.

Pomysl: decydujesz sie na niepelnosprawny produkt, gdzie pol ekranu zawala jakis banner lub za ktory musisz zaplacic. tymczasem Mozilla jest zupelnie darmowa, a wszelkie bledy (jesli sie pojawia) znikaja nawet w kilka godzin. Zaraz po zgloszeniu mozesz z sieci sciagnac poprawiona wersje. W efekcie Mozilla praktycznie nie posiada juz bledow, a Opera wlecze sie w tej kwestii. Poki maja staly poziom reklamodwacow i tych ktorzy za Opere placa, maja gdzies ze lezy przed nimi jakis blad do naprawienia w produkcie. To ideologiczne podejscie, ale wole docenic w tej kwestii tych ktorzy wkladaja w swoja robote odrobine entuzjazmu i serca.
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: quiris » 20 sierpnia 2002, 11:42

Przeglądarka: -

Konrad pisze:Podam tylko jeden plus: jezeli widzisz jakis blad na stronie i:
a) strone ogladasz Mozilla: mozesz smialo napisac webmasterowi, ze zaden z niego mistrz. Wszelkie bledy na stronach pod Mozilla wynikaja z niedbalstwa webmasterow
b) ogladasz strone pod Opera: jesli napiszesz do webmastera o bledzie on Ci odpisze zebys zmienil browser i bedzie mial racje.


A ja Ci mówię, że najlepiej to zajrzeć na http://validator.w3.org
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: Konrad » 20 sierpnia 2002, 14:17

Przeglądarka: -

quiris pisze:A ja Ci mówię, że najlepiej to zajrzeć na http://validator.w3.org


Mi? :| No to ja sie z Toba zgadzam, ale nie wiem jak to sie am do mego postu ;)
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: quiris » 20 sierpnia 2002, 17:09

Przeglądarka: -

Konrad pisze:Mi? :| No to ja sie z Toba zgadzam, ale nie wiem jak to sie am do mego postu ;)

Tak się ma, że jeśli ja zauważę błąd na stronie to najpierw zaglądam na http://validator.w3.org Równie dobrze strona może być zgodna ze standardami, a jednak może się buraczyć w Mozilli. I nie próbuj mi mówić, że Mozilla nie ma błędów. Jeśli by tak było to po co byłaby potrzebna Bugzilla?
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: Konrad » 20 sierpnia 2002, 18:02

Przeglądarka: -

quiris pisze: I nie próbuj mi mówić, że Mozilla nie ma błędów. Jeśli by tak było to po co byłaby potrzebna Bugzilla?


Owszem, masz racje ze ma. Ale powiem ci szczerze, ze:
- jezeli mnie jakis problem z wyswietlaniem frapuje i zajrze do kodu zawsze znajde ten blad w kodzie. moze po prostu tu mam szczescie
- z glowy Ci nie wymienie bledow samej Mozilli (jako browsera), po prostu ich nie znam. to dla mnie wskaznik ze ich nie ma (subiektywnie). natomiast kilka takich wymienie dla opery (wersja 6.02 bo dalej nigdy nie testowalem)

p.s. mozesz podac blad mozilli jako browsera? nie pytam ze zlosliwosci bo naprawde chetnie poznam. znam bledy poczty, newsow, ale browsera - szczerze nie
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Konrad » 20 sierpnia 2002, 18:12

Przeglądarka: -

a. jeszcze dodam, ze sprawdzam strony pod wzgledem html i css. jezeli widze an stronie blad dhtml`owy nie ustosunkowuje sie do niego. nie znam dhtml i tu pewnie mozna dla mnie przytoczyc pare przykladow, zlego dzialania, ale naprawde pojecia nie mam.
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: argas » 21 sierpnia 2002, 11:52

Przeglądarka: -

Przede wszystkim, DHTML nie jest żadnym standardem, to po prostu umiejętne zgranie JavaScript, HTML i CSS. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się więc użycie (napisanie?) jakiegoś wrappera, a ewentualne błędy które możnaby rozpatrywać, dotyczyłyby "kodu" pisanego już z użyciem tego wrappera. Swego czasu ktoś zareklamował tu na Forum Alladyna - fajne, polecam. Jeżeli chodzi o błędy Mozilli w renderowaniu, to niestety jest kilka stron, gdzie się krzaczy, zarówno 1.0 jak i 1.1b: http://www.nnmag.net/ (ten błąd jest znany i zaznaczony w Bugzilli) oraz chociażby na mojej własnej stronie, też gdzieś zgłaszałem na Forum oraz na Mantis. Nie mniej jednak są to jakieś problemy pamięciowe, z cachem czy coś podobnego, a nie z layoutem.
argas
 

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: quiris » 22 sierpnia 2002, 19:51

Przeglądarka: -

Konrad pisze:p.s. mozesz podac blad mozilli jako browsera? nie pytam ze zlosliwosci bo naprawde chetnie poznam. znam bledy poczty, newsow, ale browsera - szczerze nie

Proszę bardzo. Wejdź np. na http://www.mozilla.gr.jp/ i spójrz na pasek tytułowy Mozilli (tam gdzie jest {Build ID:....}) i zamiast japońskich fontów są tam pytajniki. A Opera wyświetla to poprawnie. Tak więc nigdy nie mów nigdy, na pewno nie wolno mówić na pewno oraz na 100% nie można mówić na 100% 8)
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: pbartecki » 22 sierpnia 2002, 20:24

Przeglądarka: -

Zrób to samo w Mozilli 1.1b i będziesz miał piekne japońskie znaczki włącznie z kolorami ;)
Ten błąd został już poprawiony.
pbartecki
 
Posty: 705
Z nami od: 03 lutego 2002, 18:31

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: quiris » 22 sierpnia 2002, 20:46

Przeglądarka: -

pbartecki pisze:Zrób to samo w Mozilli 1.1b i będziesz miał piekne japońskie znaczki włącznie z kolorami ;)
Ten błąd został już poprawiony.

Hmm... Chciałem nieśmiało powiedzieć, że jak sam mój podpis wskazuje używam właśnie wersji 1.1B a mam pytajniki zamiast fontów :-?
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: Gość » 25 sierpnia 2002, 00:30

Przeglądarka: -

Ups, nie zauważyłem. Przepraszam... Właśnie włączyłem swojego zakurzonego Win98 i nie do końca sobie radzi z tytułami stron. Właściwie w ogóle sobie nie radzi.
W 1.1 tytuły paneli wyświetlają się już poprawnie.
Dokładnie to w Windows będą się poprawnie wyświetlały tytuły stron, kiedy ich strona kodowa odpowiada wybranym locale.
Ostateczne poprawienie tego (http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=9449) błedu to okolice Mozilli 1.2.

Pozdrawiam,
piotr.[/list]
Gość
 

Postautor: ianus » 01 września 2002, 21:28

Przeglądarka: -

A ja na stronie mozilla.gr.jp mam praktycznie same ???? Dlaczego????
ianus
 
Posty: 32
Z nami od: 03 czerwca 2002, 22:55

Postautor: quiris » 01 września 2002, 21:41

Przeglądarka: -

ianus pisze:A ja na stronie mozilla.gr.jp mam praktycznie same ???? Dlaczego????

Na całej stronie? Prawdopodobnie nie masz zainstalowanych czcionek japońskich. Sprawdź w Preferencje ->Wygląd -> Czcionki -> Czionki: Japońskie
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: wafel » 05 listopada 2002, 21:49

Przeglądarka: -

[Proszę bardzo. Wejdź np. na http://www.mozilla.gr.jp/ i spójrz na pasek tytułowy Mozilli (tam gdzie jest {Build ID:....}) i zamiast japońskich fontów są tam pytajniki. A Opera wyświetla to poprawnie.

A wejdz na www.hyundai.pl i obejrzyj w Operze liste dealerow w woj. mazowieckiem.
Wafel
wafel
 
Posty: 15
Z nami od: 24 lutego 2002, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: quiris » 13 listopada 2002, 00:32

Przeglądarka: -

Pewno mnie zlinczujecie, ale co mi tam...
Chciałem oznajmić, że Opera 7.0 beta 1 jest już dostępna:
ftp://ftp.opera.com/pub/opera/win/700/b ... n700b1.exe

Engine robi naprawdę dobre wrażenie. GUI może mniej ;-)
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Opera ...

Postautor: Wojciech » 17 listopada 2002, 18:01

Przeglądarka: -

... naprawdę nie jest zła (ani nawet taka). Testowałem ją przez jakiś czas i niewiele mogłem jej zarzucić; na pewno jest o niebo lepsza od Mi$ia.
Tak więc proponuję się nie kłócić tylko zrobić obiektywne zestawienie co potrafi Moza a co Opera, i następnie zgodnie i wspólnie udać się na stypę po Mi$iu.
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Opera ...

Postautor: quiris » 18 listopada 2002, 11:21

Przeglądarka: -

Wojciech pisze:... naprawdę nie jest zła (ani nawet taka). Testowałem ją przez jakiś czas i niewiele mogłem jej zarzucić; na pewno jest o niebo lepsza od Mi$ia.
Tak więc proponuję się nie kłócić tylko zrobić obiektywne zestawienie co potrafi Moza a co Opera, i następnie zgodnie i wspólnie udać się na stypę po Mi$iu.


Pełne poparcie... Mamy przecież wspólnego "wroga" ;-)
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Następna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: