MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

problem z ładowaniem stron

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

problem z ładowaniem stron

Postautor: manky1 » 29 października 2006, 01:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Witam, od dzisiaj mam problem z załadowaniem stron. Po kliknięciu w jakikolwiek link (na jakiejkolwiek stronie) lub po wpisaniu adresu i enter FF przez sekundę udaje, że szuka żądanej strony, by po chwili zatrzymać się nawet nie przeładowując strony, po prostu nic się nie dzieje. Dopiero po kilkunastu kliknięciach w link udaje się załadować stronę.

To samo ma miejsce również w trybie awaryjnym.

Dodatkowym problemem jest obsługa css. Na wielu stronach nie ładuje się styl (brakuje obrazków, formatowania tekstu itp). I tak jak w ww problemie, trzeba kilkunastu odświeżeń strony żeby wreszcie FF załapał css.

Czy ktoś ma podobnie lub czy ktoś wie co, dlaczego i jak z tym walczyć?

pzdr, manky1
manky1
 
Posty: 5
Z nami od: 28 kwietnia 2005, 17:32

Re: problem z ładowaniem stron

Postautor: lotan » 29 października 2006, 12:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686 (x86_64); pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

manky1 pisze:Czy ktoś ma podobnie lub czy ktoś wie co, dlaczego i jak z tym walczyć?


Nie napisałeś ani słowa o konfiguracji sprzętowo-programowej. Problemem może być masa rzeczy. Od chwilowych problemów z łączem (po stronie dostawcy lub bezpośrednio u Ciebie), przez wysypkę systemu, wirusy, na fiksującym firewallu kończąc.

Zresetuj komputer, zresetuj połączenie sieciowe, sprawdź, czy coś się zmieniło. Jakie jest obciążenie systemu? Może używasz dużej liczy oprogramowania pomocniczego (antyspyware, antywirusy) i system nie ma czasu na pozostałe aplikacje?

Czy błąd jest powtarzalny, czyli czy zawsze te same strony sprawiają problemy, te same obrazki się nie ładują? Może problem stanowią głównie te duże?

Czy czas odpowiedzi zdalnych serwerów jest stabilny (sprawdź pingiem), czy mocno się zmienia? Jak bardzo obciążony jest interfejs sieciowy Twojego komutera? Może nieświadomie stałeś się częścią botnetu?

Przeczytaj opis standardowej diagnostyki. Może nasunie Ci się jakiś pomysł? Nie zdziw się, jak to będzie coś banalnego, bo zawsze najciemniej jest pod latarnią. I nie zapomnij dać znać gdy wpadniesz na rozwiązanie, może ktoś będzie miał podobny problem. Pozdrawiam.
lotan
 
Posty: 222
Z nami od: 02 sierpnia 2003, 21:56
Lokalizacja: Gdynia/PL


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: