MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Gdy Firefox źle otwiera stronę

Jeśli Firefox źle otwiera jakąś stronę, w 99% przypadków jest to wina samej strony. Odpowiednie miejsce do zgłaszania tego typu problemów to dział Standardy WWW i źle działające strony.

Zanim jednak założysz tam temat, zrób nam przysługę:

 1. Wejdź na stronę http://validator.w3.org/ i sprawdź, czy strona, z którą masz problemy, zawiera jakieś błędy. Jeśli tak, oznacza to, że strona nie jest zgodna ze standardami i Firefox ma pełne prawo wyświetlać ją źle.

 2. Wejdź na stronę http://jigsaw.w3.org/css-validator/ i zrób to samo, co w punkcie pierwszym.

 3. Sprawdź, czy w konsoli JavaScript (znajdziesz ją w menu Narzędzia) nie pojawiają się błędy.

Jeśli w powyższych trzech punktach nie stwierdzono na stronie żadnych błędów, a mimo to wyświetla się ona źle w Firefoksie - zgłoś to na wspomnianym podforum.
Jeśli strona zawiera błędy i jesteś jej webmasterem - przeczytaj ten wątek.
Jeśli nie jesteś webmasterem strony - zgłoś problem webmasterowi. Jeśli webmaster zignoruje twoją sugestię, albo będzie ci wciskał, że strona jest dobra, tylko Fx ma błędy - zgłoś stronę do Osiołków.

Pytania & odpowiedzi:

 • Ale jak to się dzieje, że Internet Explorer wyświetla tę błędną stronę dobrze?

  IE wyświetla strony w sposób niezgodny z jakimikolwiek standardami, dlatego wiele błędnych stron działa w nim dobrze, a wiele poprawnych - źle. To, że jakaś strona działa w IE, nie jest żadnym argumentem.

 • Dlaczego Firefox nie może być bardziej tolerancyjny wobec źle napisanych stron?

  Bo jego twórcy wybrali taką politykę. Ma to za zadanie zmusić webmasterów do pisania poprawnych stron. Nie chodzi tylko o jakąś głupią zasadę - jeśli strony będą pisane w zgodny ze standardami sposób, to ułatwi to popularyzację nowoczesnych technologii i rozwój Internetu.

 • Ale mi się nie podoba taka polityka!

  Przykro nam, ale w takim razie zmień przeglądarkę. Pod żadnym pozorem nie próbuj nam uświadamiać jak głupia jest ta polityka i nie sugeruj, że powinniśmy ją zmienić. Po pierwsze - my nic nie możemy zmienić, bo decyzje zapadają w Mozilla Foundation, a po drugie - wielu z nas jest tutaj właśnie dlatego, ponieważ uważa tę politykę za słuszną.
Tę stronę ostatnio zmodyfikowano o 01:21, 15 wrz 2006.

Osobiste:

Akcje:

:

Pomagają nam:

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: