Dziura w Mozilla i Netscape
Moderator: Pomocy?!
Posty: 5
• Strona 1 z 1
Dziura w Mozilla i Netscape
Przeglądarka: -
Izraelska firma software'owa odkryła dziurę w przeglądarkach Netscape i Mozilla, pozwalającą na czytanie plików z komputera użytkownika za pomocą kodu ukrytego na stronie WWW. Czy błąd ten został wyeliminowany w najnowszej wersji Mozilli PL?. 
- valldek
Re: Dziura w Mozilla i Netscape
Przeglądarka: -
valldek pisze:Izraelska firma software'owa odkryła dziurę w przeglądarkach Netscape i Mozilla, pozwalającą na czytanie plików z komputera użytkownika za pomocą kodu ukrytego na stronie WWW. Czy błąd ten został wyeliminowany w najnowszej wersji Mozilli PL?.
Błąd został poprawiony błyskawicznie - jego historię możesz zobaczyć tu: http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=141061. Kolejny release Mozilli (a zatem i Mozilli PL) będzie już OK.
W RC1 błąd jeszcze nie był poprawiony, tak więc w ostatniej Mozilli PL, opartej o RC1, błąd również występuje. W następnej będzie już w porządku.
==
Gabriel
- GabrielBaines
- Moderator
- Posty: 450
- Z nami od: 05 marca 2002, 21:42
Re: Dziura w Mozilla i Netscape
Przeglądarka: -
valldek pisze:Izraelska firma software'owa odkryła dziurę w przeglądarkach Netscape i Mozilla, pozwalającą na czytanie plików z komputera użytkownika za pomocą kodu ukrytego na stronie WWW. Czy błąd ten został wyeliminowany w najnowszej wersji Mozilli PL?.
Po pierwsze o ile mi dobrze wiadomo to dziura ta nie pozwala na czytanie plików i przesyłanie ich zawartości, plik jest tylko i wyłącznie wyświetlany lokalnie.
Po drugie w wersji 20020503 dziura została załatana
- GmbH
- Posty: 825
- Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38
Dziura w Mozilli - poprawki
Przeglądarka: -
Dwie poprawki:
1. Myliłem się pisząc, że najnowsza Mozilla PL jest błędem zagrożona. Jak można przeczytać tutaj, Mozilla RC1 (a więc i ostatnia Mozilla PL) nie jest tym błędem zagrożona, ze względu na inny błąd, powodujący że XMLHttpRequest w ogóle nie działa.
2. Przykład demonstrujący błąd pokazuje zawartość pliku lokalnie (alert JavaScript), ale istota błędu jest poważniejsza - mając bowiem dostęp do zawartości pliku z poziomu JavaScript można go juz bez przeszkód wysłać na sewer, chociażby wstawiając go w ukryte pole formy i robiąc jej POST z poziomu JavaScript.
==
Gabriel
1. Myliłem się pisząc, że najnowsza Mozilla PL jest błędem zagrożona. Jak można przeczytać tutaj, Mozilla RC1 (a więc i ostatnia Mozilla PL) nie jest tym błędem zagrożona, ze względu na inny błąd, powodujący że XMLHttpRequest w ogóle nie działa.
2. Przykład demonstrujący błąd pokazuje zawartość pliku lokalnie (alert JavaScript), ale istota błędu jest poważniejsza - mając bowiem dostęp do zawartości pliku z poziomu JavaScript można go juz bez przeszkód wysłać na sewer, chociażby wstawiając go w ukryte pole formy i robiąc jej POST z poziomu JavaScript.
==
Gabriel
- GabrielBaines
- Moderator
- Posty: 450
- Z nami od: 05 marca 2002, 21:42
Re: Dziura w Mozilli - poprawki
Przeglądarka: -
GabrielBaines pisze:2. Przykład demonstrujący błąd pokazuje zawartość pliku lokalnie (alert JavaScript), ale istota błędu jest poważniejsza - mając bowiem dostęp do zawartości pliku z poziomu JavaScript można go juz bez przeszkód wysłać na sewer, chociażby wstawiając go w ukryte pole formy i robiąc jej POST z poziomu JavaScript.
Ano tutaj masz całkowitą rację
- GmbH
- Posty: 825
- Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38
Posty: 5
• Strona 1 z 1
Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite
Kto jest online
Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider]