MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Przyszlosc Mozilli Suite...

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Przyszlosc Mozilli Suite...

Postautor: Adrianer » 08 marca 2005, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8a6) Gecko/20050111 MultiZilla/1.8.0.0c

Przez dlugi czas zastanawialem sie dlaczego nie zostal utworzony 1.8 branch dla zrobienia stabilnej Suite 1.8, az tu wczoraj, jak napisalem na moim blogu (jak ktos nie zna: http://adrianer.jogger.pl (dopiero sie ucze blogowania wiec nie narzekac ;) )), natrafilem na to: http://wiki.mozilla.org/wiki/SeaMonkey:Home_Page z takowa informacja tam:
As we all know, SeaMonkey survival will need a new team that cares about that product and that will take over the lead for its development. I think we will need to get this team into shape before the release of 1.8 final, as Asa and MoFo don't really seem to like releasing a SeaMonkey final the way everything is going now (at least they have "no plans for a SeaMonkey 1.8 release").

Z tego widac, ze MoFo poddaje chyba zupelnie Suite :evil:
Jak chyba kazdy tu na forum wie, jestem goracym zwolnnikiem Suite a przeciwnikiem FF, ale o ile zbiera sie grupa ludzi chcacych zajmowac sie Suite (jest wsrod nich nawet Gandalf 8) ), to niedaje cos przyszlosci temu projektowi - watpie aby na dluzsza mete sie udalo utrzymac Suite. Wydanie stabilnego 1.8 Suite jest wazne, ale po dluzszych przemysleniach doszedlem do wniosku, ze utrzymywanie Suite, portowanie wsyzstkiego z FF+Tb do Suite bedzie duzo wiecej pracy kosztowalo niz przywrocenie FF+Tb+NVU funkcjonalnosci Suite.

Dlatego jeden pakiet zawierajacy FF+Tb+NVU+Sunbird+Chatzilla (bede go dalej nazywal Suite 2.0 ;) ) poszerzony o przydatne rzeczy wyrzucone szczegolnie z FF w mniejszej czesci z Tb i oczywiscie ze 100-procentowym wygladem Suite (czyli (jakis) Modern jako standard + conajmniej 16bitowy Classic).
Okno preferencji jest w FF lepsze ale zawiera stanowczo za malo ustawien - w tym celu najlepszym rozwiazaniem bedzie dodanie Paneli w tym oknie - przez to mozna zwielokrotnic opcje i przywrocic ustawienia dostepne standardowo w Suite 1.x.
Maintance czegos takiego bedzie duzo latwiejsze, a gdy Suite 2.0 zawieralaby wszystko to co Suite 1.x to nawet bylbym zapewne bardziej z tego zadowolony niz ze starej Suite.

Jak widac znowu potwierdza sie regula, ze slaby pieniadz (Firefox) wypiera mocny (Suite). Niestety ze wzgledu na sile ludzka ktora moglaby sie zajmowac Suite 1.x nie sadze ze na dluzsza mete mialoby sens utrzymac stara Suite - lepiej z nowych programow zrobic pakiet ktory wizualnie i funkcjonalnie bedzie zgodny ze Suite 1.x.

Co o tym sadzicie?

sorry za brak polskich liter i literowki, ale siedze cos przy nawalajacej klawiaturze :(
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: KLAPEK » 08 marca 2005, 11:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217 --==MOZILLA SUITE RULLEZ ;)==--

Moje czarnowidzenie i psioczenie na menadżerów z FF się sprawdziło :evil:
Chcą nam zabić gada i wcisnąć IE-podobną błyskotkę :evil:
Ja optowałbym jednak za utrzymaniem oryginalnej Suite - FF doprowadza mnie do wrzenia ;)
Mam nadzieję, że istnieje jeszcze trochę programistów ceniących Suite i gotowych dalej ją rozwijać :roll: [sam niestety nie znam się na programowaniu, mogę jedynie pomóc jako tester...]
BTW co z polskim projektem MozillaPL? [ponownie tu powtórzę, że powinien być on na GPL...(co nie zaszkodzi np w dołączaniu linka do instalki Flaszki np już podczas instalacji zaptaszenie - bo chyba to blokowało GPL)]
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: marcoos » 08 marca 2005, 12:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050224 Firefox/1.0.1

KLAPEK pisze:Moje czarnowidzenie i psioczenie na menadżerów z FF się sprawdziło :evil:


Przecież decyzja o tym, że Suite odchodzi w przeszłość została podjęta już bardzo dawno temu i odwzierciedlona w roadmapie...

Chcą nam zabić gada i wcisnąć IE-podobną błyskotkę :evil:


IE-podobną? :)
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: KLAPEK » 08 marca 2005, 13:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217 --==MOZILLA SUITE RULLEZ ;)==--

marcoos pisze:
KLAPEK pisze:Moje czarnowidzenie i psioczenie na menadżerów z FF się sprawdziło :evil:


Przecież decyzja o tym, że Suite odchodzi w przeszłość została podjęta już bardzo dawno temu i odwzierciedlona w roadmapie...

Ale dziwnie zbiegło się to z nachalną promocją FF ;)
marcoos pisze:
Chcą nam zabić gada i wcisnąć IE-podobną błyskotkę :evil:


IE-podobną? :)

A nIE? ;p
Wygląd, filozofia działania, pracy, brak zaawansowanych opcji, ochydna cukierkowata skórka, włączanie ficzerów IE, jak doc.all, alt itp, odejście od założen trzymania się standardów...
_Dla mnie_ mozilla miała sens jako technology preview, kiedy to jeszcze programiści ją tworzyli, a nie jak obecnie menadżery pod publikę wychodowaną na idIotEn brałzer... ;(
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: prawdapunk » 08 marca 2005, 16:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

jeżli chodzi o mozillę suite to niestety było w sumie to pewne od długiego czasu, że w końcu kiedyś padnie ona, ze względu na popularność firefoxa :-?
Samego firefox'a raczej nie lubię i go raczej nie używam :wink:
aczkolwiek firfox ma w sobie kilka napradę interesujących rozwiązań, które powinny znaleźć się w przyszłej czy innym projekcie mozilli(jak opcje szukania, instaltor skórek, menadżer rozszerzeń), natomist również powinny zostać w niej załączone inne moduły zdecydowanie ułatwiające i ulepszające używanie programu, ale wyrzucone wszystko co zbędne no i oczywiście zdecydowanie przyspieszona powinna zostać, tak aby zwolennicy opery, nie mogli mówić, że opera włącza się 3 razy szybciej
:D
prawdapunk
 
Posty: 262
Z nami od: 04 sierpnia 2004, 23:29

Postautor: Adrianer » 08 marca 2005, 20:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8a6) Gecko/20050111 MultiZilla/1.8.0.1d Mnenhy/0.7.1

Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Gość » 08 marca 2005, 23:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7.3) Gecko/20040910

No to juz jest poprostu skur.... nstwo (przepraszam, zdenerwowalem sie)
FF moze i jest dobry, ale mi osobisci sie nie podoba i to zarowno wizualnie, jak i z powodu strasznie okrojonych opcji.
Nie wnikam tu juz w sprawy bardziej techniczne, bo na tym zbytnio sie nei znam.

DLACZEGO JAK COS JEST DOBRE TO TRZEBA TO ZABIC ???? !!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Gość
 

Postautor: mua » 09 marca 2005, 00:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.8b) Gecko/20050217

grrrrrrr gada zabijac chca :[ i lisa nam chca jakiegos pozostawic co to bardziej na ie wyglada a nie nastepce gadziny naszej ukochanej :[ co to ma byc ja sie pytam. to jest fundacja firefox czy mozilla? :[ ciekawe czy jakby netscape wiedzial o tym co zamierzaja to tez by dofinansowali mozilla.org. przeciez to zaprzepaszczenie calej historii i marki netscape i mozilla. nie chce byc zlym wrozem ale jesli do tego dojdzie to przeniose sie na konquerora niz ff :p SKANDAL!!!!
mua
 

[OT]

Postautor: siegiel » 09 marca 2005, 02:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

mua pisze:ciekawe czy jakby netscape wiedzial o tym co zamierzaja to tez by dofinansowali mozilla.org. przeciez to zaprzepaszczenie calej historii i marki netscape i mozilla.

nie netscape tylko chyba AOL
btw ten nowy netscape to firefox wiec pewnie nie mialo by to wplywu na dofinansowanie

ps
to ze ja uzywam ff nie powoduje ze cieszy mnie ze ma nie byc rozwijana mozilla suite
siegiel
 
Posty: 402
Z nami od: 05 lutego 2003, 11:58
Lokalizacja: tychy

Postautor: Wojciech » 09 marca 2005, 09:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217

Wiecie co, odechciewa sie wszystkiego.

Ci Amerykanie naprawdę doprowadzą cały Świat do ruiny, w imię tylko i wyłącznie swoich własnych chorobliwych wizji. Świat wg B. Gatesa, wg. G. Busha, wg. amerykańskich firm farmaceutycznych, zbrojeniowych... Świat nastawiony na marketing, tylko i wyłącznie na przypodobanie się wyborcom i kupującym. Nawet za cenę zidiocenia i cofania sie w rozwoju.

Zauważcie, że do czasów "życzliwych interwencji i pomocy" USA w Europie panowały inne zasady - równania do lepszych, mądrzejszych, bardziej kulturalnych, podciągania się w rozwoju. Teraz widzę, że wiatry z zachodu przynoszą całkiem inne nastawienie: to cofanie się w rozwoju jest cnotą a upodabnianie się do miernoty jest "trendy", a chamstwo jest "osobistym stylem".

Trochę inaczej wyobrażałem sobie przyszłość. Jak wiecie, pochodzę z czasów, w których obowiązywały inne wartości i inne zasady, i coraz trudniej mi zaakceptować to, co się dzisiaj dzieje. Wydawało mi się, że przynajmniej na tym polu, WO, życie jest jeszcze normalne.

Tak marcoos, FF jest IE-podobny, i chyba taki miał być od początku. Wszystko jest w nim robione tak, żeby upodobnić go do IE. W ogóle cały projekt FF i TB jest kierowany w stronę upodobnienia tych programów do IE i OE, nawet za cenę funkcjonalności, własnej klasy i stylu. Tylko czekam, kiedy otrzymamy "polecenie służbowe", że Zakładki mają się nazywać Ulubione.

To znaczy, że MF chce położyć jedyny porządny program internetowy do Linuksa. Fakt, że nie możemy im tego zabronić. Ale należałoby przemyśleć jakiś protest. Przecież to po prostu sabotaż!
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: Olhado/256 » 09 marca 2005, 13:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050225 Firefox/1.0.1 (MOOX M2)

Przyznam, że nie czytałem całego wątku (raz, że nie bardzo mam czas się zagłębiać, a dwa, że stosunek do Fx jest tu dużo bardziej wrogi, niż do IE :roll: ), ale pomyślcie - fani Mozilla Suite stanowią na forum całkiem sporą mniejszość. Mniejszość, która jest bardzo głośna i której oddanie przechodzi wręcz w fanatyzm (albo fetyszyzm...). Wydaje mi się, że społeczność tu na forum nie różni się specjalnie od ogólnej Mozillowej społeczności, więc to tylko kwestia czasu, zanim kilku pasjonatów się zbierze i przejmie rozwój Mozilla Suite. Wygląda na to, że jest na ten pakiet całkiem spore zapotrzebowanie.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: KLAPEK » 09 marca 2005, 14:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217 --==MOZILLA SUITE RULLEZ ;)==--

Ja tylko przypomnę {tak ja fetyszysta ;p} że Wy w większości wywodzicie się z Mozilli :)
A stosunek do FF mam wrogi bo staje się on powoli kalką IE, marnotrawiąc dorobek Mozilli w wielu dziedzinach....
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: prawdapunk » 09 marca 2005, 14:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Jasne, że na Mozillę suite zawsze będzie zapotrzebowanie :D
Gdyby tylko ja zdecydowanie przyszpieszyć(ja osobiście nie wyczuwam różnicy pomiędzy ładowaniem opery a mozilli, gdyż ma 768 mb ramu), ale zdaje sobie sprawę, że osoby które mają od 256 i mniej ramu to różnica jest już dośc spora.
Dodatkowo w mozilli powinno się znaleźc wiele ulepszeń i nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby menadżer rozszerzeń i skórek - gdyż to ułatwia zycie :D , auto scroll w wersji pod windę, aby nie trzeba było go doinstalowywać, i kilka mniejszych przydatnych dodatków.
To naprawdę być może wiele osób, które przeszło z firefox'a wróciłoby na Mozillę :)
prawdapunk
 
Posty: 262
Z nami od: 04 sierpnia 2004, 23:29

Postautor: Olhado/256 » 09 marca 2005, 14:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050225 Firefox/1.0.1 (MOOX M2)

KLAPEK pisze:Ja tylko przypomnę {tak ja fetyszysta ;p} że Wy w większości wywodzicie się z Mozilli :)

Ależ oczywiście, że się wywodzimy. I ja osobiście jestem z tego dumny i nie atakuję Mozilli, ani Mozillowców. Natomiast jest na tym forum kilka osób (nie będę wkazywał palcem :wink: ), które przy każdej możliwej okazji do znudzenia powtarzają "Balcerowicz musi odejść!"... zaraz, to nie to ugrupowanie... powtarzają, że Mozilla super, a Fx do bani. Co prawda każdy, kto w miarę często bywa na forum, zna już na pamięć ich poglądy i każdy, kogo dało się przekonać, już dawno jest przekonany, ale walka trwa. Dobrze, że jak na razie tylko jedna ze stron zachowuje się agresywnie.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adrianer » 09 marca 2005, 14:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8a6) Gecko/20050111 MultiZilla/1.8.0.1d Mnenhy/0.7.1

rzeczy idą w dobrą stronę - zgłosiło się już 40 ludzi do prac nad Suite :D
http://wiki.mozilla.org/wiki/SeaMonkey:Supporters
Znając życie w efekcie ich zostanie kilku, ale nad FF też tak naprawdę pracuje tylko 2 ludzi - więc jak nad Suite bedzie 10 to mamy więcej rąk do pracy niż FF :D

Na netscape.public.mozilla.seamoneky toczy się żywa dyskusja na temat.


Choć bądź co bądź, jestem zdania że na long-time-period powinniśmy przebudować FF i TB żeby miały wygląd i funkcjonalość Suite w 100%-tach (tak, żeby bez wgłębiania się w sprawę nie dało się zauważyć że to jest oparte o FF ;) ) - i wydać Mozillę Suite 2.0 8)
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: KLAPEK » 09 marca 2005, 14:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041217 --==MOZILLA SUITE RULLEZ ;)==--

Ależ ja nie atakuje ad personam tylko produkt, a raczej bardziej kierunek jego rozwoju, a przede wszystkim menadżerków MF, którzy chcą uśmiercić Mozillę, a jak będzie trzeba to i standardy, byleby zdobyć więcej uzytkowników, bo to ułatwi zdobycie klientów korporacyjnych...
Tak więc _ja_ mam tylko wrogi stosunek do _produktu_ i _MF_ za jej zachowanie. Absolutnie _nic_ nie mam do użytkowników czy to FF, czy IE, Opery, Konq, czy innego tam Safari ;)
I po prostu głośno mówię co o tym myślę.
A że temat dotyczy Mozilli Suite i stosunku do niej MF, zatem 'ujawniam' swoją wrogość do FF ;)
A poza tym chyba nie muszę lubić FF :)
Polecam i instaluję wszystkim znajomym Mozilla Suite, pomagam im w razie problemów, etc....
Choć _raz_ nawet poleciłem klientowi _FF_ :)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Olhado/256 » 09 marca 2005, 16:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.6) Gecko/20050225 Firefox/1.0.1 (MOOX M2)

KLAPEK pisze:Ależ ja nie atakuje ad personam tylko produkt, a raczej bardziej kierunek jego rozwoju

Ale dlaczego? Używasz tego produktu? Przeszkadza ci w czymś? Nie podoba ci się, to nie używaj - nikt ci nie każe.
KLAPEK pisze:a przede wszystkim menadżerków MF, którzy chcą uśmiercić Mozillę

Nie uśmiercić, tylko przestać rozwijać. I mają do tego prawo, bo to oni zaczęli ją rozwijać. Ich zdaniem się widać nie sprawdziła. Nie jesteś ich klientem, nie masz prawa wymagać od nich, żeby ją dalej rozwijali. Możesz natomiast pomóc utrzymać ją przy życiu.
KLAPEK pisze:a jak będzie trzeba to i standardy, byleby zdobyć więcej uzytkowników, bo to ułatwi zdobycie klientów korporacyjnych...

Może po prostu chcą stworzyć przeglądarkę dla ZU, a nie niszowe technology preview dla maniaków?
KLAPEK pisze:I po prostu głośno mówię co o tym myślę.
A że temat dotyczy Mozilli Suite i stosunku do niej MF, zatem 'ujawniam' swoją wrogość do FF ;)

Powiedziałeś głośno raz - i wystarczy. Maniakalne powtarzanie "Balcerowicz musi odejść" niczego nie zmienia. A to, co masz w sygnaturce, to już zwyczajne trollowanie - żadnych argumentów, tylko otwarta wrogość wobec przeglądarki, która się milionom ludzi bardzo podoba. Jaki masz cel w tym? Myślisz, że jak będziesz ludziom powtarzał "wasza przeglądarka jest do bani" to uwierzą? Czy chcesz ich może zwyczajnie powkurzać, napsuć kwi, wygenerować jak najwięcej negatywnych emocji? Wyładować się, bo Fx osiągnął to, co się Mozilli nigdy nie udało? Po co te rozłamy? Uważasz, że na rynku jest miejsce tylko dla jednej przeglądarki alternatywnej?
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: KLAPEK » 09 marca 2005, 17:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11 FluxBox; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 -=(.Anarchia..KLAPEK..Pokój.)=-

Olhado/256 pisze:
KLAPEK pisze:Ależ ja nie atakuje ad personam tylko produkt, a raczej bardziej kierunek jego rozwoju

Ale dlaczego? Używasz tego produktu? Przeszkadza ci w czymś? Nie podoba ci się, to nie używaj - nikt ci nie każe.

Wiesz, ja chciałem nawet używać, ale kierunek rozwoju i podejście do usera mnie zniechęciły.
Na początku było wszystko fajnie, źle się zaczęło kiedy nastąpiły odstępstwa od standardów i tworzenia dobrego produktu na rzecz przeglądarki dla wszystkich...
Olhado/256 pisze:
KLAPEK pisze:a przede wszystkim menadżerków MF, którzy chcą uśmiercić Mozillę

Nie uśmiercić, tylko przestać rozwijać. I mają do tego prawo, bo to oni zaczęli ją rozwijać. Ich zdaniem się widać nie sprawdziła. Nie jesteś ich klientem, nie masz prawa wymagać od nich, żeby ją dalej rozwijali. Możesz natomiast pomóc utrzymać ją przy życiu.

Oczywiście, że mają prawo, tak samo jak ja mam prawo to otwarcie krytykować.
Olhado/256 pisze:
KLAPEK pisze:a jak będzie trzeba to i standardy, byleby zdobyć więcej uzytkowników, bo to ułatwi zdobycie klientów korporacyjnych...

Może po prostu chcą stworzyć przeglądarkę dla ZU, a nie niszowe technology preview dla maniaków?

Tylko smutne jest to, że jak i FF pójdzie drogą M$, to możemy sobie od razu darować standardy i W3C, bo nie tego oczekuje ZU... i znowu wzrośnie ilość koszmarków w sieci, bo _większość_ przeglądarek to wyświetli ;(
Olhado/256 pisze:
KLAPEK pisze:I po prostu głośno mówię co o tym myślę.
A że temat dotyczy Mozilli Suite i stosunku do niej MF, zatem 'ujawniam' swoją wrogość do FF ;)

Powiedziałeś głośno raz - i wystarczy. Maniakalne powtarzanie "Balcerowicz musi odejść" niczego nie zmienia.

Nie wiem czemu usilnie próbujesz mnie zdyskredydować porównując do oszołomów prawicowych gadających o Balcerku - ja nic takiego nigdy nie pisałem ;/
Olhado/256 pisze: A to, co masz w sygnaturce, to już zwyczajne trollowanie - żadnych argumentów, tylko otwarta wrogość wobec przeglądarki,

Nie trollowanie, tylko skrót, cały czas przecież piszę _dlaczego_ mi się nie podoba, nieprawdaż?
Natomiast te wszystkie argumenty w sygnaturce się nie zmieszczą, a sam pisałeś, 'że tyle razy to powtarzałem, że odwiedzający regularnie wiedzą o co chodzi\, więc i Ty wiesz dlaczego.
Olhado/256 pisze:która się milionom ludzi bardzo podoba.

Jedzmy kupę ;) miliony much nie mogą się mylić ;p
Olhado/256 pisze:Jaki masz cel w tym? Myślisz, że jak będziesz ludziom powtarzał "wasza przeglądarka jest do bani" to uwierzą?

Wyrażam swoje zdanie, a mam jeszcze nadzieję, że rozwój FF może znów wejść na drogę standardów sieciowych...
Olhado/256 pisze:Czy chcesz ich może zwyczajnie powkurzać, napsuć kwi, wygenerować jak najwięcej negatywnych emocji?

Czy jak ktoś idzie pod prąd, jest w mniejszości, otwarcie to przyznaje, nie boi się mieć innego zdania... to nie oznacza automatycznie, że chce psuć komuś krew - po prostu tak myślę i mówię o tym otwarcie i tyle.
Olhado/256 pisze: Wyładować się, bo Fx osiągnął to, co się Mozilli nigdy nie udało?

Pudło, nigdy mnie nie cieszyło używanie markowych, uznanych i poważanych produktów.
I znów co ma mnie cieszyć skoro FF powoli, ale jednak systematycznie odchodzi od standardów sieciowych, to co mi po jednym monopolu, nie trzymającym standardu, który zostanie zamieniony na drugi podobny...
Dla mnie większość może mieć nawet IE [pomijając nawet to że nie darzę sympatią M$] byle trzymał standardy sieciowe i bym mógł pisać stronę tworząc _jeden_ kod, a nie dla każdej przeglądarki inny...
Olhado/256 pisze: Po co te rozłamy? Uważasz, że na rynku jest miejsce tylko dla jednej przeglądarki alternatywnej?

Uważam, że na rynku może i powinno być wiele przeglądarek, ale _dla mnie_ najważniejsze jest to by wszystkie one trzymały się jednego standardu W3C

PAX :)

{skoro tak Cię to drażni, to zmienię sygnaturkę, byś nie winił mnie za rozłamy;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: sabort » 09 marca 2005, 18:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Co chwilę ktos powtarza, że FF odchodzi od sieciowych standartów. Mozna wiedzieć o co dokładnie chodzi?
sabort
 
Posty: 4
Z nami od: 24 lutego 2005, 07:37
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: Ludwik » 09 marca 2005, 18:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050223 Firefox/1.0.1

Neil Deakin napisął interesujący test na ten temat.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Następna

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: