MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

kurier i grupy dyskusyjne

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

kurier i grupy dyskusyjne

Postautor: ianus » 15 maja 2002, 23:09

Przeglądarka: -

mam kilka pytań na ww temat:
1. jak posortować subskrybowane grupy w kurierze - wyświetlane są w kolejności subskrybowania - czy jest inna możliwość ich sortowania niż ponowne subskrybowanie po kolei?
2. jak zmusić kuriera do pobierania wyłącznie przeglądanych wiadomości na grupach - albo nie pobiera nic albo próbuje ściągać wszystko - to są jedyne możliwości?
3. jak zmusić kuriera do sygnalizacji, że pojawił się kolejny post w danym interesującym mnie wątku - czy to ma coś wspólnego z funkcją śledzenia - jeżeli tak to jak to działa
z góry przepraszam jeżeli komuś te pytania wydadzą się lamerskie ale usiłuję przekonać samego siebie że można łatwo i przyjemnie przeglądać grupy przy pomocy newreadera mozilli i na razie mi się to nie udało

pozdr
js
ianus
 

Re: kurier i grupy dyskusyjne

Postautor: GmbH » 16 maja 2002, 11:54

Przeglądarka: -

ianus pisze:mam kilka pytań na ww temat:
1. jak posortować subskrybowane grupy w kurierze - wyświetlane są w kolejności subskrybowania - czy jest inna możliwość ich sortowania niż ponowne subskrybowanie po kolei?

Na razie nie jest to możliwe (no prawie ;)) http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=97186

ianus pisze:2. jak zmusić kuriera do pobierania wyłącznie przeglądanych wiadomości na grupach - albo nie pobiera nic albo próbuje ściągać wszystko - to są jedyne możliwości?

Możesz to jaśniej wyjaśnić?

ianus pisze:3. jak zmusić kuriera do sygnalizacji, że pojawił się kolejny post w danym interesującym mnie wątku - czy to ma coś wspólnego z funkcją śledzenia - jeżeli tak to jak to działa
z góry przepraszam jeżeli komuś te pytania wydadzą się lamerskie ale usiłuję przekonać samego siebie że można łatwo i przyjemnie przeglądać grupy przy pomocy newreadera mozilli i na razie mi się to nie udało

Tak, funkcja śledzenia powinna tu wystarczyć... A jak działa... No cóż... Będę musiał sprawdzić ;)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: ianus » 18 maja 2002, 22:49

Przeglądarka: -

Opiszę dokładniej o co mi chodzi :)
1.Z tego co zauważyłem mogę albo czytać wszytko on-line albo ustawić synchronizację off-line tak, że ściąga się wszystko. Natomiast mnie intersuje możliwość ściągnięcia do off-line'u wiadomości przeczytanych, ewentualnie zaznaczenie wiadomości do pobrania (coś na zasadzie - przeglądam nagłówki off-line - zaznaczam co pobrać i przy kolejnym połaczeniu to się ściąga - taka technika pracy z grupami sprawdza się przy połączeniu modemowym :).
2.Jeżeli chodzi o śledzenie - czy też jakiś inny sposób na kontrolowanie rozwoju interesującego wątku - tu też przydatne jest automatyczne ściąganie do off-line kolejnych postów pojawiających się w danym wątku.
3.I trzecia rzecz, która mi się nasunęła w trakcie kolenych chwil spędzonych z Mozillą - sortowanie wątków - po pierwsze nie ma możliwości zwinięcia wątków przy sortowaniu według daty - owszem można posortować wg wątków - jednak zauważyłem, że wątki ustawiają się wtedy wg daty ostatniego postu w wątku - to jest o tyle kłopotliwe że dany wątek "wędruje w czasie".
4.Ostatnia rzecz - a raczej pytanko - czy można jakoś zmienić sposób podawania daty (tzn. podawanie pełnej daty przy postach na grupach jak również przy poczcie z dnia bieżacego a nie samej godziny)???

Pozdr.
JS
ianus
 

Postautor: E2rd » 21 maja 2002, 00:26

Przeglądarka: -

ianus pisze:Opiszę dokładniej o co mi chodzi :)
1.Z tego co zauważyłem mogę albo czytać wszytko on-line albo ustawić synchronizację off-line tak, że ściąga się wszystko. Natomiast mnie intersuje możliwość ściągnięcia do off-line'u wiadomości przeczytanych, ewentualnie zaznaczenie wiadomości do pobrania (coś na zasadzie - przeglądam nagłówki off-line - zaznaczam co pobrać i przy kolejnym połaczeniu to się ściąga - taka technika pracy z grupami sprawdza się przy połączeniu modemowym :).

Używam Mozilli po angielsku, więc mogę tylko operować angielskimi nazwami opcji, ale...:
Zaznaczaj nagłówki za pomocą "Flag" (Mark->Flag). Najwygodniej - każ sobie pokazać kolumnę z "Flagą" :-? i możesz klikać w punkcik w niej wyświetlany. Potem możesz wybrać File -> Offline -> Get Flagged Messages.
ianus pisze:3.I trzecia rzecz, która mi się nasunęła w trakcie kolenych chwil spędzonych z Mozillą - sortowanie wątków - po pierwsze nie ma możliwości zwinięcia wątków przy sortowaniu według daty - owszem można posortować wg wątków - jednak zauważyłem, że wątki ustawiają się wtedy wg daty ostatniego postu w wątku - to jest o tyle kłopotliwe że dany wątek "wędruje w czasie".

Niestety, jeśli chcesz widzieć wątki, musisz używać sortowania wg wątków. Ono zawsze sortuje według Kolejności Otrzymania, ale - MSZ - pierwszego postu z wątku, co najwyżej możesz wybrać sortowanie rosnące lub malejące. :o
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: