MozillaPL 1.0 RC2 jest pierwszą polską wersją jaką zainstalowałem. Przedtem używałem Mozillę od 0.9 do 0.99.
Zauważyłem taką niedogodność: brak możliwości komponowania e-maili w HTML'u. Nie używam tego zbyt często i w 90% wysyłam czysty tekst, ale przyzwyczaiłem się do pisania listów w edytorze HTML.
Czy jest to kwestia jakichś ustawień czy też "ten program tak ma"?
I jeszcze jedno. Przyzwyczaiłem się, że cytowany tekst wyświetlany jest zielonym italikiem, a teraz można wybrać jedynie atrybuty tekstu i ew. jego wielkość. Wybór koloru niczego nie zmienia - i tak jest czarny lub szary. Pytanie jak wyżej: czy jest to kwestia jakichś ustawień czy też "ten program tak ma"?
Kurier Poczty : listy w HTML i kolor cytatów
Moderator: Pomocy?!
Posty: 7
• Strona 1 z 1
Re: Kurier Poczty : listy w HTML i kolor cytatów
Przeglądarka: -
Marcin pisze:MozillaPL 1.0 RC2 {...}: brak możliwości komponowania e-maili w HTML'u. Nie używam tego zbyt często i w 90% wysyłam czysty tekst, ale przyzwyczaiłem się do pisania listów w edytorze HTML.
Czy jest to kwestia jakichś ustawień czy też "ten program tak ma"?
To, którego edytora używać (tekstowy/HTML) ustawia się dla każdego konta z osobna - ostatnia opcja na zakładce głównej (tej, gdzie podaje się "tożsamość" dla konta).
- E2rd
- Moderator
- Posty: 3937
- Z nami od: 26 marca 2002, 23:16
Przeglądarka: -
Marcin pisze:Na pierwsze pytanie odpowiedź już znam: trzeba przytrzymać Shift
Wydaje mi się to jednak niezbyt dobrym pomysłem. Wolałem jak domyślnie był HTML, a przy wysyłaniu określało się format listu. Tak było mi wygodniej. Da się to zmienić?
Na pytanie nr2: Preferencje > Kurier Poczty > Wyświetlanie wiadomości > Użyj następujących ustawień podczas wyświetlania cytowanych wiadomości...
Nie działa/działa inaczej w przypadku wiadomości HTML
- pbartecki
- Posty: 705
- Z nami od: 03 lutego 2002, 18:31
Kolorowanie cytatów
Przeglądarka: -
Różne kolory dla różnych poziomów cytatów można oglądać po stworzeniu i wypełnieniu pliku <profil>/chrome/userContent.css. Poczytaj tu: http://www.geocities.com/pratiksolanki/userContent.html. Przy czym u mnie border-color i tak jest szary
- mimo, że mam tylko wpisy "color=...".
- E2rd
- Moderator
- Posty: 3937
- Z nami od: 26 marca 2002, 23:16
Przeglądarka: -
Dialogu wewnętrznego ciąg dalszy
W odpowiedzi na moją poprzednią wiadomość - ustawienia z prefs.js są brane pod uwagę jeżeli coś jest nie tak z plikiem userChrome.css
U mnie np. oznacza to konieczność używania nazw kolorów zamiast określania ich przez trzy składowe (np 00F000), bo wtedy nie działa i brane są ustawienia z prefs.js
W odpowiedzi na moją poprzednią wiadomość - ustawienia z prefs.js są brane pod uwagę jeżeli coś jest nie tak z plikiem userChrome.css
U mnie np. oznacza to konieczność używania nazw kolorów zamiast określania ich przez trzy składowe (np 00F000), bo wtedy nie działa i brane są ustawienia z prefs.js
- Marcin
Posty: 7
• Strona 1 z 1
Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite
Kto jest online
Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Google [Bot]