MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Fatal error: windowTypes.rdf

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Fatal error: windowTypes.rdf

Postautor: Yano » 06 kwietnia 2003, 21:39

Przeglądarka: -

Po przeinstalowaniu Mozilli 1.3 na 1.4a wystąpił mi jakiś błąd, który uruchomił mojego .net debugera (czyli Mozilla go away :( ). Od tego momentu w kurierze poczty przy dwukliku na wiadomości pojawia mi się taki komunikat:
Fatal error: Could not identify overlayed window in windowTypes.rdf

Uruchamiałem ponownie, czysciłem XUL'a (he he), nawet odinstalowałem i zainstalowałem ponownie. I nic. nadal mi się pojawia. Nie wiem co z tym zrobić. Spróbuje jeszcze powrócić do 1.3 i spowrotem do 1.4a, ale nie wiem czy to coś da. Ostatecznie przywrócę profil z backupa, ale chciałbym wiedzieć, czy jest jakieś insze rozwiązanie.
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: Yano » 07 kwietnia 2003, 11:29

Przeglądarka: -

Kolejny kamyczek do koszyczka.

W pracy po zainstalowaniu 1.4a (oczywiście pełna deinstalacja 1.3 itd.) po pierwszym uruchomieniu pracuje normalnie, po którymś kolejnym (2, 3, 10?) zaczyna się to samo - dwuklik na wiadomości = fatal error.

Nie sprawdzałem czy dzieje się tak samo na nowym profilu, ale generalnie wolałbym nie przenosić wszystkiego na nowy profil.

Update: Po stworzeniu nowego profilu jest to samo. Czyli błąd Mozi 1.4a.

Nie mam za bardzo kiedy, ale czy ktoś mógłby zerknąć na bugzillę czy coś wiadomo na ten temat?
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: hADeSik » 07 kwietnia 2003, 14:59

Przeglądarka: -

też mam ten błąd... win98se PL - 1.4a
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: Joanna » 08 kwietnia 2003, 09:09

Przeglądarka: -

Mi się to pojawiło dzisiaj... Najciekawsze, że pojawia się ten napis, a potem okno otwiera się bez problemu! :D

Asia (MozPL 1.4a, Win 2000)
Joanna
 
Posty: 160
Z nami od: 27 sierpnia 2002, 13:29
Lokalizacja: Berlin

Już wiem w czym tkwi błąd!!!

Postautor: Yano » 08 kwietnia 2003, 10:28

Przeglądarka: -

Problem ten powoduje dodatek Gesty. Czy jest włączony, czy nie, to pewne funkcje są i tak wywoływane podczas otwierania nowego okna.
Poniżej trochę technicznego bełkotu (nie znam się na programowaniu Mozi, więc mogę się mylić w niektórych kwestiach) - może nasz TIM coś poradzi na to?

Podczas otwierania wiadomości wykonywana jest funkcja determineWindowType() (w pliku windowTypes.js), która ma za zadanie sprawdzić na jakim aktualnie oknie pracuje dodatek Gestures. Lista typów okien jest zdefiniowana w pliku windowTypes.rdf - właśnie ten plik powoduje błąd.
Funkcja sprawdza czy aktualnie otwierane okno znajduje się na liście znanych okien:
Kod: Zaznacz cały
if (getPropertyValue(dsource, typeDef, mgNs + "location")
    == document.location.href) {

Dodałem sobie taką małą komendę do tej funkcji:
Kod: Zaznacz cały
alert(document.location.href + "\n" + getPropertyValue(dsource, typeDef, mgNs + "location"));

i podczas otwierania wiadomości w nowym oknie okazuje się, że:
Kod: Zaznacz cały
document.location.href = chrome://messenger/content/messageWindow.xul

podczas gdy w windowTypes.rdf nie ma zdefiniowanego typu dla tego okna. Stąd ten komunikat.

I teraz prośba do tych co bardziej siedzą w Mozi od strony programowej: co należy wstawić do windowTypes.rdf żeby w/w funkcja znalazła typ wyświetlanego okna?
Ja zrobiłem coś takiego:
plik windowType.js (linia 112) jest:
Kod: Zaznacz cały
kMGPref = (windowType == "messenger") ? "mozgest.gestureCount.mail."

zmieniłem na:
Kod: Zaznacz cały
kMGPref = (windowType == "messenger" || windowType == "viewmessage") ? "mozgest.gestureCount.mail."

plik windowTypes.rdf - przed:
Kod: Zaznacz cały
  </RDF:Seq>

</RDF:RDF>

dodałem:
Kod: Zaznacz cały
    <RDF:li>
      <RDF:Description>
         <type>viewmessage</type>
         <depends>messenger</depends>
         <location>chrome://messenger/content/messageWindow.xul</location>
         <contentarea>document.getElementById("messagepane");</contentarea>
         <contextmenu>messagePaneContext</contextmenu>
         <showmsg>document.getElementById("statusText").setAttribute("label", msgStr);</showmsg>
      </RDF:Description>
    </RDF:li>


Czy to jest dobrze to nie wiem, ale u mnie działa. W razie co mogę podesłać poprawiony plik mozgest.jar.
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: Joanna » 10 kwietnia 2003, 14:43

Przeglądarka: -

Był "error" (przy otwieraniu wiadomości w osobnym oknie). Ściągnęłam poprawkę ze stronki optimoz i zainstalowałam. I jest... "fatal error". Przy otwieraniu _dowolnego_ okna Mozilli. Przy uruchamianiu jej itd.

Pojawia się coś takiego:
Obrazek

Więc załamana już doszczętnie postanowiłam odinstalować Gesty, choć czasem ich używam, przez Preferencje. I co?

Obrazek

To już przestaje być śmieszne.

Wiecie, co można z tym fantem zrobić?

Asia.
Joanna
 
Posty: 160
Z nami od: 27 sierpnia 2002, 13:29
Lokalizacja: Berlin

Postautor: prefiks » 10 kwietnia 2003, 14:54

Przeglądarka: -

Przy kompletnie wyłączonej mozilli (łącznie z szybkim startem) wyrzuć z plików
Kod: Zaznacz cały
browser/content/overlays.rdf
communicator/content/overlays.rdf
messenger/content/overlays.rdf
navigator/content/overlays.rdf

znajdujących się w <katalog z mozillą/chrome/overlayinfo> wszystkie linijki zawierające słowo mozgest. To powinno dorażnie pomóc. Nie zapomnij zrobić kopi tych plików (na wszelki wypadek).[/code]
prefiks
 
Posty: 179
Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

Postautor: Joanna » 11 kwietnia 2003, 09:08

Przeglądarka: -

Bardzo dziękuję. Pomogło!

Asia.
Joanna
 
Posty: 160
Z nami od: 27 sierpnia 2002, 13:29
Lokalizacja: Berlin

Postautor: Yano » 11 kwietnia 2003, 09:56

Przeglądarka: -

Joanna pisze:Był "error" (przy otwieraniu wiadomości w osobnym oknie). Ściągnęłam poprawkę ze stronki optimoz i zainstalowałam. I jest... "fatal error". Przy otwieraniu _dowolnego_ okna Mozilli. Przy uruchamianiu jej itd.

To już przestaje być śmieszne.

Wiecie, co można z tym fantem zrobić?

Asia.


Hmm.. skoro Mozilla nie lubi instalacji w katalogu gdzie była wcześniejsza wersja więc może i Gesty nielubią być nadinstalowane?

A tak na poważnie to Gesty z optimoz różnią się znacznie od tych dostarczanych z MozillaPL. Nie wiem, czy spowodowane jest to poprawką dla Mozilli 1.4 czy może modyfikacjami polskiego TIM'a, ale mogliby chłopcy coś z tym zrobić. Przede wszystkim udostępnić do ściągania poprawioną wersję, bo ludziska będą ściągać i wszyscy dostaną ten sam błąd.
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: prefiks » 11 kwietnia 2003, 10:16

Przeglądarka: -

Tak prawde powiedziawszy to kłopoty Joanny były najprawdopodobniej spowodowane brakiem polskich wersji językowej do gestów (w ustawieniach był ustawiony język polski dla gestów, a w paczce z optimoz wersji polskiej nie ma).
prefiks
 
Posty: 179
Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

Postautor: Yano » 11 kwietnia 2003, 10:21

Przeglądarka: -

prefiks pisze:Tak prawde powiedziawszy to kłopoty Joanny były najprawdopodobniej spowodowane brakiem polskich wersji językowej do gestów (w ustawieniach był ustawiony język polski dla gestów, a w paczce z optimoz wersji polskiej nie ma).

Co nie znaczy, że moja wersja nie jest poprawna ;). Jak odinstalujemy pakiet to powinny się odistalować wszelkie do niego odwołania wraz z tymi do polskiej paczki :).

Ale ja bez gestów jestem jak bez rąk więc wolę sobie zmienić tak jak podałem wyżej. Do czasu wypuszczenia poprawionej wersji wystarczy.
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: monstrous » 01 września 2008, 10:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.8.1.16) Gecko/20080702 Firefox/2.0.0.16

co to jest rdf??
monstrous
 

Postautor: Tomek » 01 września 2008, 11:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

google.pl ->rdf
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: KLAPEK » 01 września 2008, 14:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.16) Gecko/20080702 SeaMonkey/1.1.11

Archeolodzy czy co?
Temat zagrzebany leżał ponad 5 lat!
;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: