MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[SeaMonkey Mail] Nie zapisuje wiadomośći.

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

[SeaMonkey Mail] Nie zapisuje wiadomośći.

Postautor: XWindowsMen » 07 lipca 2007, 10:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3

Witam.
Wiadomości wysyłane z poczty Gmail.com za pomocą SeaMonkey są zapisywane na serwerze Gmail'a. Jeżeli natomiast korzystam z poczty Onet.pl to wszystko jest OK, ale wiadomości wysąłen z tego konta nie są zapisywane do folderu "Wysłane" na serwerze Onet'u. Błąd na ich serwerze czy muszę gdzieś w ustawieniach pogrzebać!? Mam nadzieje, że usyskam odp. Z góry dziękuje za zainteresowanie i życzę miłej soboty :) Pozdrawiam.
XWindowsMen
 

Postautor: Tomek » 08 lipca 2007, 14:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1.4) Gecko/20070515 Firefox/2.0.0.4

to ich serwer tego nie obsługuje. serwer gmail to dość specyficzna usługa, właśnie nie do końca zgodna z po3 i smtp - przez co możliwe jest zapisywanie wysłanych wiadomości.
Rozwiązanie twojego problemu może być następujące (nie wiem, nie testowałem). W opcajch konta w th ustawiasz żeby każdy mail który wysyłasz był wysyłany jako ukryta kopia na twoją skrzynkę na onet. Na onecie ustawiasz żeby każdy mail otrzymany od ciebie (czyli właśnie ta kopia) był od razu kierowany do folderu wysłane (nie wiem czy onet na to pozwala)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: