MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Przycisk zamykania na kartach

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Przycisk zamykania na kartach

Postautor: darx667 » 02 kwietnia 2008, 19:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

Można jakoś w SeaMonkey zrobić przycisk zamykania na kartach?
darx667
 
Posty: 19
Z nami od: 18 lutego 2008, 19:00
Lokalizacja: Mazury Zachodnie

Postautor: KLAPEK » 02 kwietnia 2008, 22:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

ZTCW to nie...
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Re: Przycisk zamykania na kartach

Postautor: Artwi » 03 kwietnia 2008, 00:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

darx667 pisze:Można jakoś w SeaMonkey zrobić przycisk zamykania na kartach?


A broń Panie Boże! Wystarczy, że ten pomysł [ciach - regulamin] wprowadzono w Firefoksie, obok innych pomysłów dla mało rozgarniętych (vide osobne od pola adresowego pole wyszukiwarki, przez co oba pola są mniejsze i gorsze, bo niektórzy nie kumali, że w pasek adresowy można wpisać szukany termin itp.)! SeaMonkey jest dla osób inteligentnych, które nad zrozumiałe nawet dla durni rozwiązania, cenią rozwiązania lepsze, choć być może początkowo trudniejsze do nauczenia się (dla tych z niższym IQ).

Tak jak jest, jest lepiej, bo:

* przycisk zamykania nie zabiera bezcennego miejsca na zakładkach, którego nigdy za wiele!
* zamykanie jest zawsze w tym samym miejscu, więc na dłużą metę łatwiej się to obsługuje, a mysz się mniej najeździ.

Zresztą koledze polecam nauczenie się skrótów klawiaturowych: Ctrl+W jest bardzo wygodne. A postów jak wyżej kolega niech nie zamieszcza, bo jeszcze ktoś to podchwyci i mogą naprawdę wprowadzić to "ulepszenie"...
Artwi
 

Postautor: Tomek » 03 kwietnia 2008, 06:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9b4) Gecko/2008031317 Firefox/3.0b4

artwi pisze:A broń Panie Boże! Wystarczy, że ten pomysł [ciach - regulamin] wprowadzono w Firefoksie, obok innych pomysłów dla mało rozgarniętych (vide osobne od pola adresowego pole wyszukiwarki, przez co oba pola są mniejsze i gorsze, bo niektórzy nie kumali, że w pasek adresowy można wpisać szukany termin itp.)!

To że ty tak uważasz, nie oznacza że tak jest - wypraszam sobie wyzywanie innych użytkowników. Brzmi to jak nowomowa niektórych naszych byłych na szczęście polityków.
To że ty nie potrzebujesz - nie oznacza że inni nie. Wkurza mnie takie podejście...
artwi pisze: SeaMonkey jest dla osób inteligentnych, które nad zrozumiałe nawet dla durni rozwiązania, cenią rozwiązania lepsze, choć być może początkowo trudniejsze do nauczenia się (dla tych z niższym IQ).

Bzdura jakich mało a głupota jeszcze większa. A nie pomyślałeś że np. ktoś nie potrzebuje klienta poczty? Że używa np. innego? Że nie potrzebuje kompozytora. I jaki to ma związek z inteligencją.... no chyba że z Twoją...
A co do trudniejszych rozwiązań - wiele osób lubi jak coś po prostu działa. Podejście że coś jest lepsze bo trudniejsze... jest śmieszne i tylko odstrasza potencjalnych użytkowników.
artwi pisze:Tak jak jest, jest lepiej, bo:

* przycisk zamykania nie zabiera bezcennego miejsca na zakładkach, którego nigdy za wiele!
* zamykanie jest zawsze w tym samym miejscu, więc na dłużą metę łatwiej się to obsługuje, a mysz się mniej najeździ.

Źle - tak jest lepiej dla ciebie bo tak ci odpowiada.
Jak ja nie lubię monopolu na rację...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Re: Przycisk zamykania na kartach

Postautor: darx667 » 03 kwietnia 2008, 06:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

Artwi pisze:
darx667 pisze:Można jakoś w SeaMonkey zrobić przycisk zamykania na kartach?


A broń Panie Boże! Wystarczy, że ten pomysł [ciach - regulamin] wprowadzono w Firefoksie, obok innych pomysłów dla mało rozgarniętych (vide osobne od pola adresowego pole wyszukiwarki, przez co oba pola są mniejsze i gorsze, bo niektórzy nie kumali, że w pasek adresowy można wpisać szukany termin itp.)! SeaMonkey jest dla osób inteligentnych, które nad zrozumiałe nawet dla durni rozwiązania, cenią rozwiązania lepsze, choć być może początkowo trudniejsze do nauczenia się (dla tych z niższym IQ).

Tak jak jest, jest lepiej, bo:

* przycisk zamykania nie zabiera bezcennego miejsca na zakładkach, którego nigdy za wiele!
* zamykanie jest zawsze w tym samym miejscu, więc na dłużą metę łatwiej się to obsługuje, a mysz się mniej najeździ.

Zresztą koledze polecam nauczenie się skrótów klawiaturowych: Ctrl+W jest bardzo wygodne. A postów jak wyżej kolega niech nie zamieszcza, bo jeszcze ktoś to podchwyci i mogą naprawdę wprowadzić to "ulepszenie"...


Bzdury piszesz kolego. :lol: A to ,że niby Ty jesteś taki inteligentny tak? Śmieszny jesteś.
darx667
 
Posty: 19
Z nami od: 18 lutego 2008, 19:00
Lokalizacja: Mazury Zachodnie

Re: Przycisk zamykania na kartach

Postautor: E2rd » 04 kwietnia 2008, 17:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13

darx667 pisze:Bzdury piszesz kolego. :lol:

Etam. Prawdę pisze. Tylko podlewa to jakimś bezsensownym sosem o wyższości użytkowników SeaMonkey nad użytkownikami innych aplikacji. :D

No bo naprawdę, wygodniej jest mieć jedno okienko do wpisywania tekstu, z którego w trakcie pisania możemy zdecydować, czy to będzie adres, czy słowo do wyszukania - w zależności od automatycznie pojawiających się podpowiedzi.
Wygodniej jest mieć krzyżyk do zamykania w jednym miejscu. Nienawidzę tego biegania z myszką za przesuwającymi się krzyżykami w Firefoksie. I tego, że powyżej pewnej ilości otwartych kart krzyżyki znikają i trzeba najpierw kliknąć kartę, żeby się pokazał na niej krzyżyk.
Dlatego wybieram SeaMonkey (choć tego nie widać w nagłówku tego posta ;)). I też jestem gotów obrzucić stekiem plugawych obelg każdego, kto chce tu wprowadzać nietrafione rozwiązania z Firefoksa. Niestety, wspólny kod powoduje, że zbyt łatwo takie dziwne rozwiązania przechodziły do SM - stąd alergia na podobne propozycje "ulepszeń".

Jeśli chcesz SM działającej jak Fx, to może lepiej używaj Fx...
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: KLAPEK » 05 kwietnia 2008, 19:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

Całkowicie zgadzam się z E2rdem :)
Też mam awersję to Fx - nie podoba mi się ani filozofia pracy, ani wygląd.
Całe szczęście że po porzuceniu przez MoFo Mozilli Suite - nadal jest rozwijana pod marką SeaMonkey :D
Jeśli by nie było SM to chyba to musiałbym sobie poszukać innego kombajnu - prostego, acz skutecznego ;)

Niech Fx ma te wszystkie "ulepszania" i niech używają go Ci, którym to odpowiada,... a SM niech zostanie taka jaka jest - jedyne na co czekam, a co podoba mi się w FX to RSS, menadżer rozszerzeń [wiem, wiem są zewnętrzne rozszerzenia...] i kompatybilność z trylionem rozszerzeń Fx ;p
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Gość » 14 kwietnia 2008, 00:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

Każdą kartę można zamknąć klikając na niej środkowym klawiszem myszy, nie potrzeba żadnych dodatkowych przycisków.

W.
Gość
 

Postautor: KLAPEK » 14 kwietnia 2008, 15:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

Anonymous pisze:Każdą kartę można zamknąć klikając na niej środkowym klawiszem myszy, nie potrzeba żadnych dodatkowych przycisków.

W.

Ale ten sposób działa prawdopodobnie tylko na windowsie...
Na linuksie środkowy przycisk to wklejanie zaznaczonego wcześniej tekstu/odnośnika/etc...i oczywiście karty nie zamyka ;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: WojtekH » 14 kwietnia 2008, 20:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

Witam i przepraszam za anonimowy post o klikaniu środkowym klawiszem.

KLAPEK pisze:Ale ten sposób działa prawdopodobnie tylko na windowsie...
Na linuksie środkowy przycisk to wklejanie zaznaczonego wcześniej tekstu/odnośnika/etc...i oczywiście karty nie zamyka ;)


Zapewne masz rację, nie sprawdzałem tego pod Linuksem.
WojtekH
 
Posty: 9
Z nami od: 14 kwietnia 2008, 19:53

Postautor: KLAPEK » 15 kwietnia 2008, 14:22

Przeglądarka: Links (2.1pre11; Linux 2.4.21-243-athlon i686; 100x40)

Witamy nowego usera SM :D
Może się uda przeskoczyć ułamek procenta użytkowników ;p
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Artwi » 15 kwietnia 2008, 22:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.13) Gecko/20080313 SeaMonkey/1.1.9

No cóż: można mnie cenzurować. Można politpoprawnie przemilczeć niewygodne fakty, ale prawdy to nie zmieni! Prawda zaś jest taka (można sprawdzić! Np. w listach dyskusyjnych do projektu...) iż uznano, że Mozilla jest dla przeciętnego użytkownika za trudna (intelektualnie oczywiście) i zbyt rozbudowana. Nowa przeglądarka miała też być nie tylko prostsza, ale mniejsza i szybsza. Dlatego wykastrowano Mozillę z wielu funkcji, popsuto interface na mniej wygodny, ale łatwiejszy do zakumania przez mniej inteligentnych i mniej spostrzegawczych (vide sygnalizacja zablokowanych okien, zabierająca przestrzeń oglądanej strony itp.) i tak powstał Firefox. Co wyszło widać... Firefox ani nie jest lżejszy, ani mniejszy (zwłaszcza że i tak większość instaluje Thunderbirda, a wtedy nawet jest większy... itp.)-raptem 2MB różnicy, ani nie działa szybciej, za to jest wykastrowany z wielu funkcji... Co do łatwości obsługi, to rzecz jest względna... Osobiście wolę np. przeglądanie potokowe włączać w menu niż w about:config, a wielkość pola wyszukiwania w Firefoksie pozwala wygodnie zmieścić tam np. doda, ale już bez dodatków typu -elektroda -site:pl itp... I obojętnie ile osób się na mie obrazi: mogę się założyć o każdą kwotę, że statystycznie IQ użytkownika Seamonkey jest wyższe od statystycznego użytkownika Firefoksa...
tomasiek pisze:A nie pomyślałeś że np. ktoś nie potrzebuje klienta poczty?

Jak nie potrzebuje, to... nie używa! Różnica w wielkości, jak wspomniałem, jest znikoma, więc po co mam instalować coś gorszego od Seamonkey? A jak już kogoś mailer strasznie drażni, to można... zainstalować Seamonkeya bez mailera (przynajmniej tak jest w Linuksie)! Ale to ostatnie pewnie jest zbyt trudne, by przeciętny użytkownik Firefoksa na to wpadł...
tomasiek pisze:A co do trudniejszych rozwiązań - wiele osób lubi jak coś po prostu działa. Podejście że coś jest lepsze bo trudniejsze... jest śmieszne i tylko odstrasza potencjalnych użytkowników.

Taaa... Kolejne wypowiedzi Kolegi utwierdzają mnie w mojej opinii o przeciętnym użytkowniku Firefoksa... Gdzie napisałem, że coś jest lepsze, bo trudniejsze? Seamonkey wg mnie (i nie tylko!) jest lepsza, bo ma więcej opcji i możliwości, a nie dlatego, że jest trudniejsza. Oczywiście dla użytkowników Firefoksa tworzy to intelektualny problem z obsługą, ale niestety nie da się tego przeskoczyć: gdy w menu jest dostępne więcej pozycji, siłą rzeczy wybór wymaga większego wysiłku intelektualnego... I wie Kolega co? U mnie Seamonkey po prostu działa-tak zwyczajnie, po zainstalowaniu...

tomasiek pisze:Źle - tak jest lepiej dla ciebie bo tak ci odpowiada.
Jak ja nie lubię monopolu na rację...

Kolega jest chyba analfabetą funkcjonalnym (proszę nie cenzurować: no chyba, że pisanie prawdy jest sprzeczne z regulaminem...): jeśli Firefox, IE7, Opera, Konqueror, Safari mają zamykanie na zakładkach, a Seamonkey nie i chcę, by tak pozostało, to chyba ja, a nie Kolega, nie lubię monopolu, a Kolega jest monopolistą? Jeśli Kolega lubi zamykanie na zakładkach, to proszę pozostać przy Firefoksie, ale monopolistycznie nie zmuszać mnie-użytkownika Seamonkey, do tego samego! I na wszelki wypadek, gdyby Kolega obok terminu monopol, nie rozumiał też pojęcia analfabeta funkcjonalny: otóż jest to taki osobnik, który formalnie umiejąc czytać i pisać, w praktyce nie rozumie wyrazów, które przeczytał/napisał...

Oczywiście, będąc przeciwnikiem monopolów, jestem zwolennikiem, by każdy instalował to co lubi. Proszę jednak, by nie psuć dobrze przemyślanych w Seamonkeyu rozwiązań na rzecz bardziej rozpowszechnionych, co nie znaczy, że lepszych! Nie tylko nie jestem monopolistą, ale też nie jestem marksistą, więc nie uważam iż ilość przechodzi w jakość: to, że więcej Polaków słucha Diamond Bitch niż I koncertu fortepianowego b-moll, op. 23 nie oznacza dla mnie, że Doda jest lepsza od Czajkowskiego...

WojtekH pisze:...nie sprawdzałem tego pod Linuksem.

KLAPEK ma rację. Pod Linuksem środkowy przycisk wkleja zawartość schowka. Jeśli w schowku był adres URL, to wtedy Seamonkey otworzy ten adres w zakładce. Gdy śmieci, to Seamonkey spróbuje je otworzyć i wyświetli komunikat o błędnym adresie. Za to Ctrl+w działa wszędzie! :)
Artwi
 

Postautor: KLAPEK » 16 kwietnia 2008, 12:13

Przeglądarka: Links (2.1pre11; Linux 2.4.21-243-athlon i686; 100x40)

W sumie, w tym o czym pisze Artwi, jest sporo prawdy...

Sam dość często miewam wrażenie iż Fx jest pisany specjalnie pod użytkowników IE.
Stąd też ta cukierkowatość, amerykański idiotstyle ;)
Ale też pewnie takie było założenie MoFo - tylko wtedy da się na przeglądarce zarobić.
Trzeba patrzyć na to czego chce większość - a ta większość to (nie)stety nie są informatyce, czy nawet zaawansowani użytkownicy.
To są zwykli klikacze, którzy chcą mieć łatwo, prosto, kolorowo, a najlepiej by przeglądarka myslała za nich ;)
Taki windows do przeglądania zasobów internetu ;p
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: E2rd » 19 kwietnia 2008, 13:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.8.1.2pre) Gecko/20070111 SeaMonkey/1.1

Artwi pisze:No cóż: można mnie cenzurować.

Sugerujesz, że ktoś coś ocenzurował w tym wątku, oprócz słów nie mieszczących się w słowniku poprawnej polszczyzny?
No cóż, skoro do podbudowania swojego ego potrzebna ci jeszcze otoczka męczennika - to proszębardzo, mogę coś wyciąć. Tylko co, bo na pewno nie mam zamiaru wycinać tego "sosu", którymi się tak pięknie kompromitujesz. :lol:

Bo znowu: podczas gdy merytorycznie się z Tobą zgadzam, to ze sposobu, w jaki to formułujesz - mam niezłą polewkę. :lol:

KLAPEK pisze:Sam dość często miewam wrażenie iż Fx jest pisany specjalnie pod użytkowników IE.

To nie wrażenie, to pewnik. Fx-a zaczęli robić ludzie, dla których IE było pierwszą przeglądarką w życiu. Sprowadzili więc najpierw Mozillę do stanu, który odpowiadał ich definicji słowa "przeglądarka". (A potem poszli znacznie dalej, ale to już inna sprawa).

Ale - okazuje się, że strategia przymilania się IE-userom była skuteczna. MozSuite wraz z Netskejpami nie mogła nigdy przebić pułapu 5% rynku, a Firefox - chyba nie muszę mówić... Cel uświęca środki. ;)

Nie znaczy to oczywiście, że SM ma być jak Fx, co już pisałem na poprzedniej stronie wątku. Target obu programów jest różny, i niech tak pozostanie...
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: Gość » 19 kwietnia 2008, 17:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.14) Gecko/20080406 K-Meleon/1.1.5

Wracając do tematu posta, o ile dobrze pamiętam to rozszerzenie MonkeyMenu - https://addons.mozilla.org/pl/seamonkey/addon/3767 - oprócz wielu mniej lub bardziej przydatnych przycisków, daje możliwość umieszczenia "x" na kartach.
Gość
 


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: