MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Seamonkey: Synchronizacja 2 profili lub import wiadomości

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Seamonkey: Synchronizacja 2 profili lub import wiadomości

Postautor: paero » 12 października 2009, 21:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 SeaMonkey/1.1.18

Witam,

Mam taki problem:
1. Używałem Seamonkey na komputerze A do dn.1.VII.2009
2. Z pewnych przyczyn musiałem awaryjnie skonfigurować Seamonkey na komputerze B (te same konta) i pracować na nim do dziś
Czy jest mozliwość zaimportowania/przeniesienia zawartosci folderów osobistych z kompa A do kompa B tak aby w odpowiednich folderach zachować ciągłość tzn. że np.w Odebranych na kompie B mam wiadomosci sprzed 1.VII z kompa A i jednocześnie te z kompa B od 1.VII do dziś? To samo Wyslane itd.

Pozdrawiam
paero
 

Re: Import wiadomosci z Seamonkey w iiinym komputerze

Postautor: Grzegorz » 12 października 2009, 22:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: Import wiadomosci z Seamonkey w iiinym komputerze

Postautor: JacentyK » 13 października 2009, 11:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 SeaMonkey/1.1.18

Tak
Ja tak robię od kilku ładnych lat:
przy zakładaniu profilu można wskazać folder do profilów oraz nazwać profil tak samo jaki był - SeaMonkey Tworzy lub otwiera ten folder ( katalog) i tworzy otwiera zawsze te sama losowe znaczki folderu profilu. Ja tak mam zrobiony przenośny profil na trzech komputerach i tylko z pena kopiuję profil.
"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)
JacentyK
 
Posty: 37
Z nami od: 27 września 2006, 11:22
Lokalizacja: Gliwice

Re: Import wiadomosci z Seamonkey w iiinym komputerze

Postautor: GLI » 13 października 2009, 12:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 SeaMonkey/1.1.18

Z całym szacunkiem dla przedmówców, ale pytający nie chce przenieść/przenosić, ale połączyć (ang: "merge") de facto dwa profile z różnych komputerów. Jedynym poprawnym w tej sytuacji rozwiązaniem jest (zdaje się) eksport samych wiadomości (vide: pierwszy odnośnik podany przez GrzegorzJZD). Nie stosowałem czegoś takiego. Najlepiej poeksperymentować na "testowych" profilach, a dla właściwego zadania pamiętać o wykonaniu kopii (chociażby "zipnąć" katalog z profilem).
Genuine Lifelike Individual
GLI
 
Posty: 220
Z nami od: 15 maja 2003, 10:38

Re: Seamonkey: Synchronizacja 2 profili lub import wiadomości

Postautor: Grzegorz » 13 października 2009, 15:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

@GLI: Seamoneky nie jest zbyt popularną aplikacją i brak narzędzi pozwalających synchronizować ustawienia pomiędzy wieloma stanowiskami/profilami. Scalanie profili trzeba tu wykonać samodzielnie, najlepiej powielając ustawienia. Co do poczty, nie znam innego rozwiązania niż te, które podałem wcześniej - przy czym wydaje mi się, że ImportExportTools zda tutaj egzamin. Problemy mogą się pojawić po scaleniu i wynikać z dużych rozmiarów skrzynki odbiorczej.

Może udałoby się zarchiwizować pocztę np. za pomocą Archivemail.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: