MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

SM 2.0 Windows - instalacja z poziomu usera

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

SM 2.0 Windows - instalacja z poziomu usera

Postautor: darjerz » 13 listopada 2009, 09:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090825 SeaMonkey/1.1.18

Witam, mam następujący problem na pewnym służbowym laptopie na którym nie mamy uprawnień administratora była sobie zainstalowana w katalogu usera SeaMonkey-1.18 i działa sobie bezproblemowo , po zainstalowaniu w ten sam sposób SeaMonkey-2.0 nie uruchamia się. Czyżby z poziomu usera nie uda się ta sztuczka?
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich robić sam ;D
darjerz

Z nami od: 06 grudnia 2003, 12:40

Re: SM 2.0 Windows - instalacja z poziomu usera

Postautor: Grzegorz » 14 listopada 2009, 17:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2b2) Gecko/20091108 Firefox/3.6b2

Wypróbuj wersję Portable.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator

Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: darjerz » 19 listopada 2009, 09:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.9.1.4) Gecko/20091017 SeaMonkey/2.0

Wersja portable działa ale mam problem z importem profilu. Tj nie widzę tej opcji a po skopiowaniu plików nie mam zapisanych haseł :( . Nie wiem nie mam nigdzie indziej Windows a wersja linuxowa "sama" zaimportowała stary profil.
darjerz

Postautor: Grzegorz » 19 listopada 2009, 10:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2b3) Gecko/20091115 Firefox/3.6b3

Jeśli wersja portable działa to są dwie możliwości: (1) albo źle wykonujesz Standardową diagnostykę, (2) albo w systemie masz coś, co wpływa na przeglądarkę (jakiś program, wtyczkę, cokolwiek), a nie daje się namierzyć od razu.

1) Utwórz kopię profilu, nic poza hasłami i zakładkami!
2) Przeskanuj dysk na obecność błędów (skandisk, chkdsk) i wirusów (avira, avg)
3) Usuń wtyczki programów Adobe Flash i Shockwave, RealPlayer, VLC, WMP, Silverlight, Java, WPF i wszystko inne, na kacie Wtyczki w oknie dodatków ma być tylko Mozilla Default Plugin. Wyeliminuj też ewentualne rozszerzenia zewnętrznych programów (menedżery pobierania, paski wyszukiwania itd). Firefox 3.6b3 i nowsze blokuje możliwość nienadzorowanej instalacji dodatkowych komponentów, w Twoim wypadku warto sprawdzić wersję przeglądarki opartą na tym samym kodzie (z tym, że nie wiem czy prace nad SM idą równolegle czy są w tyle, sprawdź wersję nightly).
4) Dokładnie usuń profil, katalog instalacyjny, ślady w rejestrze, następnie zrestartuj komputer i zainstaluj na nowo SeaMonkey.
5) Możesz zaimportować zakładki i hasła.

To po prostu musi zadziałać, jeśli nie - to znów nie poradziłeś sobie z wykonaniem SD. W takim przypadku poproś o pomoc kogoś znającego się na komputerach.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator

Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: darjerz » 19 listopada 2009, 23:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.1.4) Gecko/20091017 SeaMonkey/2.0

Dziękuje kolego za pomoc bo gdybym znał się na komputerach bez twojej pomocy nigdy nie dałbym sobie rady z problemem , na szczęście nie mam o nich pojęcia i pewnie dzięki temu udało mi zmienić profil na działający (czytaj odtworzyć kopie "nieskażoną próbą z SeaMonkey 2.0" - nie wiem nie wnikałem jakie były różnice w profilach), ba nawet uruchomić Flasha bez jego "instalacji" (bo jak coś zagrzebać w rejestrze kiedy nie ma dostępu a obiecałem nie grzebać :d czy dograć biblioteki skoro flasha usiłuje je wrzucić do zastrzeżonych dla usera folderów? - ano prosto rozpakowujemy instalkę windowsową flasha i wrzucamy pliki do odpowiednich katalogów w ../SeamonkeyPortable /czy jakoś tak - pisze z pamięci bo nie mam Windows w domu / )

Cóż teraz tylko czekam na aby pojawiał się okienko z loginami do wyboru i ... [śpiew] Jeszcze będzie przepięknie Jeszcze będzie normalnie [/śpiew]
darjerz

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite