MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

niekontolowany update i utrata danych oosobistych

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

niekontolowany update i utrata danych oosobistych

Postautor: pkacunelgmailcom » 22 listopada 2009, 20:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2 GTB5 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam,

nie jestem super specem ale po prostu straciłem dane osobiste - mnóstwo zakładek ,hasła i inne cenne rzeczy

Jeśli robię update to normalne byłby , że nie stracę prozaicznych rzeczy jak stare zakładki czy zapamiętane hasła
... ale stało się inaczej - :o
po kilku nieudanych próbach update kiedy system nie zareagowała zwykle na funkcję update po kilku dniach nagle zobaczyłem nową wersję 2.0 SeaMonkey ale bez starych danych, linków. haseł

No cóż - program ma być przyjazny a nie wrogi i działający z zaskoczenia na zasadzie - mam cię frajerze bo nie przeczytałeś instrukcji, forum, porad ... jak prawdziwy informatyk... ja tylko pracuję i to jest dla mnie narzędzie i musi być przyjazne a nie program dla wtajemniczonych
No nie lubiłem MISIE ale powoli doceniam filozofię MS

Piotr
co robić - jakie sznasze na odzyskanie linków i haseł ? :?:
pkacunelgmailcom

Z nami od: 22 listopada 2009, 20:04

Re: niekontolowany update i utrata danych oosobistych

Postautor: Grzegorz » 22 listopada 2009, 20:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2b3) Gecko/20091115 Firefox/3.6b3

Sprawdź jakie pliki i podkatalogi znajdują się w profilu. Aktualizacja nie powinna niczego usuwać, co najwyżej nie zaimportowałeś starego profilu do nowej wersji.

Aktualizacje oprogramowania Mozilli są zawsze jawne, użytkownik jest informowany o znalezieniu nowej wersji i proponowana jest mu aktualizacja. Nie kto inny jak Google i Microsoft, w swoim oprogramowaniu preferują tajne, ciche aktualizacje, o których użytkownik często nie wie i nad którymi nie ma kontroli.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator

Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: niekontolowany update i utrata danych oosobistych

Postautor: GLI » 23 listopada 2009, 10:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.4) Gecko/20091017 SeaMonkey/2.0

pkacunelgmailcom pisze:Jeśli robię update to normalne byłby , że nie stracę prozaicznych rzeczy jak stare zakładki czy zapamiętane hasła
... ale stało się inaczej - :o
po kilku nieudanych próbach update kiedy system nie zareagowała zwykle na funkcję update po kilku dniach nagle zobaczyłem nową wersję 2.0 SeaMonkey ale bez starych danych, linków. haseł

OIMW "update" SeaMonkey 1.x do wersji 2.0 polega na "osobnej" instalacji nowej wersji (z lub bez odinstalowania 1.x). To nie Firefox, żeby można było wykorzystać mechanizm automatycznej aktualizacji (dopiero SM 2.0 będzie można tak aktualizować). Pierwsze uruchomienie SM 2.0 spowoduje import starego profilu (bez jego usuwania!) do nowej lokalizacji wykorzystywanej tylko przez SM 2.0. Jak pisał GrzegorzJZD, należy sprawdzić katalogi z profilami.
Genuine Lifelike Individual
GLI

Z nami od: 15 maja 2003, 10:38

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite