MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Chętnie potestuje jak zainstaluje...

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Chętnie potestuje jak zainstaluje...

Postautor: RoWeRs » 01 lutego 2002, 00:50

Przeglądarka: -

Mam Mandrake 8.1 i Mozille 0.9.4, podczas instalacji 0.9.7 nie została wykryta starsza wersja. Wycofałem się i odinstalowałem starą. Dalsze próby instalacji kończą się wyrzuceniem core. Nie wiem co począć :cry:
RoWeRs
 

Chętnie potestuje jak zainstaluje...

Postautor: GmbH » 01 lutego 2002, 11:45

Przeglądarka: -

RoWeRs pisze:Mam Mandrake 8.1 i Mozillę 0.9.4, podczas instalacji 0.9.7 nie została wykryta starsza wersja. Wycofałem się i odinstalowałem starą. Dalsze próby instalacji kończą się wyrzuceniem core. Nie wiem co począć :cry:

Czy wywala core przy instalacji czy dopiero po? Spróbuj usunąć katalog z plikami instalacyjnymi i rozpakować archiwum jeszcze raz.
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Chętnie potestuje jak zainstaluje...

Postautor: RoWeRs » 01 lutego 2002, 13:05

Przeglądarka: -

GmbH pisze:Czy wywala core przy instalacji czy dopiero po? Spróbuj usunąć katalog z plikami instalacyjnymi i rozpakować archiwum jeszcze raz.

Przy instalacji. Na etapie wyboru rodzaju instalacji i katalogu. Da się zainstalować w innym katalogu niż domyślnym.
RoWeRs
 

Chętnie potestuje jak zainstaluje...

Postautor: GmbH » 01 lutego 2002, 23:46

Przeglądarka: -

RoWeRs pisze:Przy instalacji. Na etapie wyboru rodzaju instalacji i katalogu. Da się zainstalować w innym katalogu niż domyślnym.

Czyli w końcu zainstalowała się w katalogu innym niż domyślny?
Czy ten sam problem występuje z oryginalną wersją Mozilli en-US?
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

MozillaPL na Linuksie

Postautor: pbartecki » 03 lutego 2002, 21:28

Przeglądarka: -

Wstyd wielki mnie ogarnia przyznając się, że w ogóle nie testowałem instalatora MozilliPL na Linuksa :oops:

Nie działa :cry: ....

Najszybszym rozwiązaniem jest:

1) Instalacja w nieistniejącym katalogu - np /usr/local/mozillapl, zamiast standardowego /usr/local/mozilla
2) W rodzaju instalacji wybranie wersji: Kompletnej lub Użytkownika, ze wszystkimi modułami
3) Po instalacji należy w katalogu docelowym (/usr/local/mozilla) zmienić uprawnienia plików komendą:

chmod 755 mozilla mozilla-bin run-mozilla.sh xpicleanup

Wiele plików ma uprawnienia ustawione na 666, czyli world-writable, dlatego najlepiej po instalacji podać następującą komendę:

find /usr/local/mozillapl -perm 666 -exex chmod 644 "{}" ";"

która poprawi uprawnienia plików.


Wyrażam głęboką skruchę i ubolewanie z powodu zaistnienia tego przykrego faktu i przepraszam wszystkich tych, którzy pobierając prawie 13 MB danych poczuli się zawiedzeni ;(

Ale mam nadzieję, że kolejne wydania będą lepsze :))
pozdrawiam piotr
pbartecki
 
Posty: 705
Z nami od: 03 lutego 2002, 18:31


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: