MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Importując z TB do SM nie importuje folderów...

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Importując z TB do SM nie importuje folderów...

Postautor: rafal_z » 08 kwietnia 2011, 21:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

a dokładniej nie importuje folderów dla wszystkich kont, importuje mi tylko dla jednego. Dzisiaj przesiadłem się na SeaMonkey bo w Thunderbird, który odmówił posłuszeństwa http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=41533 mam za dużo wiadomości żeby przesiąść się na coś co nie zaimportuje mi całego tego archiwum więc SM.

Przy instalacji importowałem z Thunderbird zgodnie z podpowiedziami. Wszystkie ustawienia zaimportował poprawnie oprócz folderów do większości kont 3 z 4 czyli tylko do 1 konta jest ok.

Importowałem też z menu, nic nie daje, odinstalowałem, usunąłem profile SM żeby było czysto, zainstalowałem raz jeszcze i to samo. Wynika że nie widzi folderów w TB w tych kontach mimo że tam są.

Ma ktoś koncept jak to poprawić? Może w TB najpierw coś ustawić żeby dla SM foldery były widoczne?

pozdrawiam
rafal_z
 

Odp: Importując z TB do SM nie importuje folderów...

Postautor: KLAPEK » 09 kwietnia 2011, 10:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:2.0pre) Gecko/20110406 SeaMonkey/2.1b3pre

Jeżeli automatyczny import nie działa poprawnie możesz spróbować partyzanckiego sposobu, którego używałem w SM 1.x.
Kopiujesz katalogi poczty z TB (razem z plikami Inbox, Sent, etc) do katalogu Mail SM, a następnie w tej samej kolejności zakładasz nowe konta w SM podając te same nazwy co miały skopiowane z TB.
W SM 1.x działał ten sposób, w 2.x nie próbowałem, ale skoro nic innego nie działa możesz spróbować ;)
Zrób tylko kopię profilu!
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Odp: Importując z TB do SM nie importuje folderów...

Postautor: rafal_z » 09 kwietnia 2011, 10:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

no wygląda że jest ok, przerzuciłem jak kazałeś foldery z mail z TB do SM, wszystko co tam było i jest ok. Mimo wszystko interfejs TB był jakiś przyjaźniejszy ale że się coś skaszaniło to muszę na SM :(

Dzięki
rafal_z
 

Odp: Importując z TB do SM nie importuje folderów...

Postautor: KLAPEK » 11 kwietnia 2011, 08:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:2.0pre) Gecko/20110408 SeaMonkey/2.1b3

Fajnie, że Ci się udało.
Mi interfejs SM jak najbardziej odpowiada, oczywiście na motywie Modern ;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: