MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

SeaMonkey męczy mnie o zainstalowanie pluginu Media Player

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

SeaMonkey męczy mnie o zainstalowanie pluginu Media Player

Postautor: mgorbi » 03 maja 2011, 12:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.19) Gecko/20110420 SeaMonkey/2.0.14

Czy plugin Media Player dla Firefoksa to plugin dobry także dla SeaMonkey ?
SeaMonkey męczy mnie o potrzebę zainstalowania wtyczki Media Player,
mówiąc najpierw o potrzebie zainstalowania wtyczki bez podania jej nazwy,
a potem ujawniając nazwę "Media Player 11" z sugestią, abym zainstalował
ją ręcznie. Zainstalowałem plugin Media Player dla Firefoksa, ale to nic
nie dało. Wciąż, w SeaMonkey pojawia mi się od czasu do czasu ponaglenie,
abym zainstalował tę wtyczkę. Jak się pozbyć tego nękającego mnie komunikatu ?
Chcę tu podkreślić przy tym, że wyświetlanie wideo w SeaMonkey działa poprawnie.
mgorbi

Odp: SeaMonkey męczy mnie o zainstalowanie pluginu Media Pl

Postautor: Grzegorz » 03 maja 2011, 13:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.17) Gecko/20110420 Firefox/3.6.17

Ta wtyczka mogłaby działaś z każdą przeglądarką korzystającą z Gecko, ale Microsoft zadbał by działała tylko z Firefoksem. Kiedy wyświetla Ci się komunikat o braku wtyczki na jakiej stronie)? Masz najnowszą wersję WMP? Czy pojawia się także po zainstalowaniu VLC Media Player wraz z wtyczką dla Firefoksa?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator

Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: SeaMonkey męczy mnie o zainstalowanie pluginu Media Pl

Postautor: GLI » 03 maja 2011, 15:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.19) Gecko/20110420 SeaMonkey/2.0.14

Grzegorz pisze:Ta wtyczka mogłaby działaś z każdą przeglądarką korzystającą z Gecko, ale Microsoft zadbał by działała tylko z Firefoksem. Kiedy wyświetla Ci się komunikat o braku wtyczki na jakiej stronie)? Masz najnowszą wersję WMP? Czy pojawia się także po zainstalowaniu VLC Media Player wraz z wtyczką dla Firefoksa?

Także zauważyłem pewien problem z takimi filmikami (np. na stronie Onet.pl). Pomimo, iż we "wtyczkach" znajdował się wpis "Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library" spróbowałem zainstalować ten dla Firefox-a. Instalacja plugin-u nic nie dawała, to "ręcznie" (po wypakowaniu w 7-Zip) przekopiowałem plik "NPMSWMP.dll" do katalogu "SeaMonkey\plugins\". We "wtyczkach" pojawił się wpis "Microsoft® Windows Media Player Firefox Plugin", ale jedyny efekt jaki uzyskałem jest brak monitu o tę wtyczkę.

Mam zainstalowany WMP11 (WinXP) i pod IE 8.0 powyższy film jest odtwarzany. Zastanawiam się, czy problemem nie jest umieszczenie WMV (asx?) pod player-em Flash...

EDIT: Nie! Problemem jest ADB+ z moimi filtrami. Po wyłączeniu, SM odtworzył film :roll:

BTW Już jest SM v2.0.14... ;)
Genuine Lifelike Individual
GLI

Z nami od: 15 maja 2003, 10:38

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite