MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

WinXP PRO a Kurier Pocztowy w SeaMonkey 2.15.2

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

WinXP PRO a Kurier Pocztowy w SeaMonkey 2.15.2

Postautor: sp1lop » 21 lutego 2013, 00:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:18.0) Gecko/20100101 Firefox/18.0 SeaMonkey/2.15.2

Dobry wieczór
Co ja mam źle zrobione w wersji 2.15.2 nie mogę uruchomić z ikonki Kurier Pocztowy w SeaMonkey 2.15.2
zawiesza się, nie pokazuje maili,
Natomiast jak uruchomię przeglądarkę to wówczas z: Okno-> Kurier Pocztowy uruchamia się bez problemów
Nie wiem co mam zrobić, chyba będę musiał wrócić do wersji 2.8.
Bardzo proszę o informacje....
---
Pozdrawiam
Janusz Przybylski - Szczecin
sp1lop

Z nami od: 08 czerwca 2006, 13:30

Odp: WinXP PRO a Kurier Pocztowy w SeaMonkey 2.15.2

Postautor: GLI » 21 lutego 2013, 10:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:19.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.16

Zaktualizować SeaMonkey do wersji 2.16 używając pełnego instalatora:
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla ... /win32/pl/

Skróty powinny zostać poprawione...
Genuine Lifelike Individual
GLI

Z nami od: 15 maja 2003, 10:38

Postautor: sp1lop » 21 lutego 2013, 11:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:18.0) Gecko/20100101 Firefox/18.0 SeaMonkey/2.15.2

Nie mogę otworzyć tego linku niestety...
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: sp1lop » 21 lutego 2013, 11:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:19.0) Gecko/20100101 Firefox/19.0 SeaMonkey/2.16

Znalazłem ale pod innym adresem: http://www.seamonkey-project.org/releas ... onkey2.16/
Ale to samo, może ja mam za dużo danych zapisanych w Kurierze poczty dlatego nie mogę jej uruchomić, tylko poprzez przeglądarkę uruchamia się kurier Pocztowy bez problemów....
jak uruchamiam jako nowe z pustą poczta nie ma problemów... tylko jak potem pobrać hasła, i zawartością kont z poprzedniej wersji, w opcji Import nie ma SeaMonkey...
W kurierze Pocztowym mam maile archiwalne od 2004 roku dla mnie bardzo ważne dane tam mam..
A może z racji mojego wieku (74 lat) cosik już nie pamiętam...
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: sp1lop » 21 lutego 2013, 11:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:19.0) Gecko/20100101 Firefox/19.0 SeaMonkey/2.16

Zapomniałem napisać jak mam uruchomiona przeglądarkę, to z pulpitu mogę uruchomić Kurier Pocztowy z ikonki z opcją
Kod: Zaznacz cały
 "F:\Program Files\SeaMonkey\seamonkey.exe" -mail 

Bez przeglądarki nie daje się uruchomić Kurier pocztowy z ta opcją "-mail"
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: GLI » 21 lutego 2013, 12:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:19.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.16

sp1lop pisze:Znalazłem ale pod innym adresem: http://www.seamonkey-project.org/releas ... onkey2.16/
Ale to samo, może ja mam za dużo danych zapisanych w Kurierze poczty dlatego nie mogę jej uruchomić, tylko poprzez przeglądarkę uruchamia się kurier Pocztowy bez problemów....
jak uruchamiam jako nowe z pustą poczta nie ma problemów... tylko jak potem pobrać hasła, i zawartością kont z poprzedniej wersji, w opcji Import nie ma SeaMonkey...

Można utworzyć nowy profil i "ręcznie" przenieść do niego pliki zawierające wiadomości, "ciasteczka", historię oraz hasła. Są informacje w języku angielskim:
http://kb.mozillazine.org/Profile_migration_-_SeaMonkey
http://kb.mozillazine.org/Transferring_ ... _SeaMonkey
http://kb.mozillazine.org/Moving_your_p ... ne_over_it
... ale nie wiem, czy są dostępne polskie wersje (tłumaczenie).

sp1lop pisze:W kurierze Pocztowym mam maile archiwalne od 2004 roku dla mnie bardzo ważne dane tam mam..

Mój profil pamięta jeszcze Netscape Navigatora 4.5 (Sylaba Komunikator) z 1999, a ma wielkość ponad 1,5 GB (głównie poczta; ok. 10000 wiadomości, w sumie dla wszystkich kont).

U mnie jako pierwszy uruchamia się Kurier Poczty:
Menu -> Edycja -> Preferencje -> Wygląd -> "Domyślny komponent otwierany po uruchomieniu programu SeaMonkey" -> wybrany (jako jedyny) "Kurier Poczty"
... a "Przeglądarkę" uruchamiam ręcznie.

Odbieram pocztę (zawsze wpisując hasła - jeśli program je będzie "pamiętał", to ja je zapomnę), a potem minimalizuję do zasobnika systemowego dzięki rozszerzeniu MinimizeToTray Revived.

Foldery "Odebrane" (dla wszystkich moich kont pocztowych) wykorzystuję jako "tymczasowe" i po przeczytaniu wiadomości ręcznie przenoszę do utworzonego przeze mnie folderu "Przeczytane". Mam porządek, a czas wczytywania (i "porządkowania") nie jest duży, gdy pojawiają się nowe wiadomości.

Przed eksperymentowaniem z "migracją/transferem" proponuję wykonać kopię całego profilu, np. z pomocą darmowego 7-Zip 9.20. W zasadzie, kopia powinna być robiona regularnie...
GLI

Postautor: sp1lop » 22 lutego 2013, 15:58

No uporządkowałem ustawienia w skrypcie Java pliku: prefs.js ale jeszcze coś nie tak jest bardzo długo się otwiera ale się już otwiera bezpośrednio z przełącznika -mail.. Coś system bada ale na razie nie wiem co, i nie wiem gdzie znaleźć opis czyli log błędów o co chodzi z tym długim logowaniem... Ale jeszcze będę szukał...
Konsola błędów pokazuje mi trochę błędów... To na razie tyle jak się uporam dam znać...
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: sp1lop » 22 lutego 2013, 16:15

Z konsoli błędów jak uruchamiam 'Kurier Pocztowy' to mam taki komunikat błędu:
TypeError:tabInfo is undefined
chrome://meeeenger/content/tabmail.xml
Niestety nie znam się zbytnio na xml i nie potrafię poprawić błąd... I nie wiem komu go wysłać aby obadał...

Jest jeszcze jedno info:
Could not read chrome manifest 'file:///F:/Documents%20and%20Settings/SP1LOP%20Janusz/Dane%20aplikacji/Mozilla/SeaMonkey/Profiles/ypli71b9.default/extensions/en-GB@dictionaries.addons.mozilla.org/chrome.manifest'.
Sprawdzam i faktycznie brak pliku chroma.manifest, tez nie wiem co jest grane... A może ktoś sprawdzi i mi podeśle...
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: GLI » 22 lutego 2013, 19:29

sp1lop pisze:Jest jeszcze jedno info:
Could not read chrome manifest 'file:///F:/Documents%20and%20Settings/SP1LOP%20Janusz/Dane%20aplikacji/Mozilla/SeaMonkey/Profiles/ypli71b9.default/extensions/en-GB@dictionaries.addons.mozilla.org/chrome.manifest'.
Sprawdzam i faktycznie brak pliku chroma.manifest, tez nie wiem co jest grane... A może ktoś sprawdzi i mi podeśle...

Raczej jest problem z jakimś rozszerzeniem ("en-GB@dictionaries.addons"). Można spróbować uruchomić SeaMonkey w trybie "SafeMode":
Menu -> Pomoc -> Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami
... lub od razu wyłączyć "słowniki en-GB".

Ja korzystam z "hamerykańskiego" angielskiego:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... -spellche/
GLI

Postautor: sp1lop » 22 lutego 2013, 20:26

GLI pisze:Raczej jest problem z jakimś rozszerzeniem ("en-GB@dictionaries.addons"). Można spróbować uruchomić SeaMonkey w trybie "SafeMode":
Menu -> Pomoc -> Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami
... lub od razu wyłączyć "słowniki en-GB".
Z tym się uporałem nie mam już tego komunikatu... Ale dalej długo muszę czekać aby Kurier Pocztowy się uruchomił, jak mam włączona przeglądarkę i kliknę ..Okno -> Kurier Pocztowy to startuje niemal od razu...
Będę szukał przyczyny może mi się uda znaleźć, co mi zostało na stare lata męczyć się z programem...
GLI pisze:Ja korzystam z "hamerykańskiego" angielskiego:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... -spellche/
Ten program jest dla Firefox a nie dla SeaMonkey...
Teraz sobie jednak odpocznę, przemyślę, a może jak za dawnych dobrych czasów coś w moim mózgowym RAM się odświeży i mi się przypomni i będę działać dalej...
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: dexter » 22 lutego 2013, 20:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:20.0) Gecko/20130215 Firefox/20.0

Już to wspólnie przerabialiśmy. W takim przypadku trzeba zmienić katalog w linku na "seamonkey": https://addons.mozilla.org/en-US/seamon ... -spellche/
dexter
Moderator

Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Postautor: sp1lop » 22 lutego 2013, 20:43

dexter pisze:Już to wspólnie przerabialiśmy. W takim przypadku trzeba zmienić katalog na seamonkey: https://addons.mozilla.org/en-US/seamon ... -spellche/
no i wyskoczyło tym razem dla wersji hamerykańskiej...
Could not read chrome manifest 'file:///F:/Documents%20and%20Settings/SP1LOP%20Janusz/Dane%20aplikacji/Mozilla/SeaMonkey/Profiles/ypli71b9.default/extensions/en-US@dictionaries.addons.mozilla.org/chrome.manifest'.
A już nie miałem tamtego komunikatu...Chyba to jednak jak na moje 74 lata za mądre...Jak nie urok to rozwolnienie...
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: GLI » 22 lutego 2013, 22:52

sp1lop pisze:no i wyskoczyło tym razem dla wersji hamerykańskiej...
Could not read chrome manifest 'file:///F:/Documents%20and%20Settings/SP1LOP%20Janusz/Dane%20aplikacji/Mozilla/SeaMonkey/Profiles/ypli71b9.default/extensions/en-US@dictionaries.addons.mozilla.org/chrome.manifest'.
A już nie miałem tamtego komunikatu...Chyba to jednak jak na moje 74 lata za mądre...Jak nie urok to rozwolnienie...

Być może trzeba najpierw pobrać rozszerzenie, a dopiero potem instalować:
1) https://addons.mozilla.org/en-US/seamon ... -spellche/
2) kliknąć prawym przyciskiem myszy "Add to SeaMonkey" i wybrać "Zapisz element docelowy jako"
3) zapisze plik o nazwie "addon-3497-latest.xpi" zamiast "united_states_english_spellchecker-6.0-fx+sm+tb.xpi", ale to ten sam
4) SeaMonkey -> Menu -> Narzędzia -> Dodatki -> kliknąć ikonę zębatki ("Narzędzia dla wszystkich dodatków") i wybrać "Zainstaluj dodatek z pliku"
5) uruchomić ponownie SeaMonkey (nawet jeśli nie było takiego monitu).

Jakaś poprawa?

EDIT: W podobnej sprawie pomogło wyłączenie/usunięcie dodatku sprawiającego problemy (niekoniecznie słownika):
http://forums.mozillazine.org/viewtopic ... &t=2261855
Czy w trybie "SafeMode" (uruchomienie bez dodatków) pojawia się ten problem?
GLI

Postautor: GLI » 22 lutego 2013, 23:09

Jeszcze jedna sugestia w kwestii konfiguracji SeaMonkey.

Być może problem stwarza automatyczne pobieranie nowych wiadomości przy starcie "Kuriera Poczty" i należałoby to wyłączyć:
Okno "Kurier Poczty" -> menu -> Edycja -> Konfiguracja kont -> (dla każdego konta) "Konfiguracja serwera" -> upewnić się, że nie jest zaznaczona opcja "Sprawdzaj podczas uruchomienia, czy są nowe wiadomości"

Być może tak długo się uruchamiał, gdyż sprawdzał wiadomości z wielu kont pocztowych...
GLI

Postautor: sp1lop » 23 lutego 2013, 01:18

Ten błąd co podałem wyżej to pryszcz, dam se z nim radę, ale to jest istotna informacja:
GLI pisze:Jeszcze jedna sugestia w kwestii konfiguracji SeaMonkey.
Być może problem stwarza automatyczne pobieranie nowych wiadomości przy starcie "Kuriera Poczty" i należałoby to wyłączyć:
Okno "Kurier Poczty" -> menu -> Edycja -> Konfiguracja kont -> (dla każdego konta) "Konfiguracja serwera" -> upewnić się, że nie jest zaznaczona opcja "Sprawdzaj podczas uruchomienia, czy są nowe wiadomości"

Być może tak długo się uruchamiał, gdyż sprawdzał wiadomości z wielu kont pocztowych...
BINGO.....
I tu właśnie trafiony zatopiony, bo mam bardzo dużo konto więc wszystkie wyłączyłem aby nie sprawdzał i od razu uruchamia się poprawnie, teraz tylko ustawie te najważniejsze albo ręcznie będę ściągał tj.
w Menu: Pobierz -> Pobierz wszystkie nowe wiadomości
No i po problemie, serdecznie dziękuje za podpowiedzi, mam nadzieje, że ktoś z tego w przyszłości skorzysta też jak ja... Idę spać.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.
---
Pozdrawiam
sp1lop

Postautor: GLI » 23 lutego 2013, 10:29

sp1lop pisze:[...]ręcznie będę ściągał tj.
w Menu: Pobierz -> Pobierz wszystkie nowe wiadomości

Jeśli Kurier Poczty sam nie będzie pobierał nowych wiadomości po zadanym czasie (ustawione dla każdego serwera indywidualnie), to wystarczy jeden raz (np. tuż po uruchomieniu) kliknąć "Pobierz wszystkie nowe wiadomości" i od tego momentu będą automatycznie pobierane (w zadanych odstępach czasowych).
GLI

Postautor: sp1lop » 23 lutego 2013, 15:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:15.0) Gecko/20120909 Firefox/15.0.1 SeaMonkey/2.12.1

Tak wiem, bo tak robię ale też to jakoś czeka... chyba mój komputer za stary bo z 2004 roku i za słaby...

Szukałem przyczyn czemu nie pokazuje mi okienka zapamiętywania haseł ze stron www, a okazuje się, że używanej przez mnie wersji motywu "Class Firefox theme for SeaMonkey" (wer. 0.0.10) jest winne, chodzi o SeaMonkey starsze ni 2.15, sprawdziłem w innych motywach pokazuje się okienko Zapamiętywania haseł dla stron web.
Będę próbował skontaktować się z autorem motywu "Classic Firefox..." może mi podpowie która jego wersja działa poprawnie dla SeaMonkey mniejszej niż 2.13..
Na razie załączyłem wersję 2.12 bo działa bardzo szybko no i mogę uruchamiać tak jak kiedyś z natychmiastowym pobieraniem poczty... Ćwiczyłem wsio do godz 4.30... Na razie tak zostawię...
Ale dziękuje za wszystkie porady, zapewne komuś na przyszłość się to przyda...

PS dla SeaMonkey 2.12.1 poprawna wersją motywu typu: "Class Firefox theme..." jest: "classic_firefox_theme_for_seamonkey-0.0.9-sm.xpi" do pobrania z linku:
https://addons.mozilla.org/seamonkey/downloads/file/166848/classic_firefox_theme_for_seamonkey-0.0.9-sm.xpi?src=version-history

Pozdrawiam...
---
Pozdrawiam
sp1lop

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite