MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do nowej

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do nowej

Postautor: tokiriumm » 29 stycznia 2016, 17:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:42.0) Gecko/20100101 Firefox/42.0 SeaMonkey/2.39

Witam. Korzystałem dotąd z Seamonkey na Wary Linux 5.5, w którym jest już dość stara wersja. Zdecydowałem się przenieść na Debiana, gdzie zainstalowałem Seamonkey 2.39 (z paczki tar.gz2). Czy da się bez problemu przenieść profil ze starej wersji do nowej? Obawiam się, że w tamtym profilu jest już niezły bałagan, bo był już kilka razy przenoszony - z Firefoxa i Thunderbirda do Seamonkey pod Windowsem, następnie spod Windowsa do Linuxa, potem przez pewien czas profil też był użytkowany wspólnie między Windowsem a Linuxem oraz przez wersję portable. Na dodatek jak kiedyś rozsypał się profil pod windą, to dostał z powrotem przeszczep profilu od Linuxa i wciąż działa :D Ale w specyfikacjach kilku ostatnich wersji widzę ostrzeżenie odnośnie przenoszenia profilów ze starszych wersji, gdyż zmienił się format jakichś plików. Czasem też coś w folderach imap się sypało, pojawiały się kopie niektórych folderów kont z angielskimi nazwami i pobierał od nowa wiadomości. Jak przenieść profil tak, aby nie przeciągnąć jakichś niepotrzebnych śmieci (z tego co widziałem to jakieś foldery były zdublowane)? Zależałoby mi na tym, by przenieść hasła, dane formularzy, zakładki, historię, dane kont i przynajmniej niektóre maile.
tokiriumm
 

Odp: Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do no

Postautor: KLAPEK » 29 stycznia 2016, 22:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:46.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.43a1

Ja u siebie na różnych linuksach (głównie Slackware) pakuję zip lub tar.bz2 cały folder .mozilla (kasując uprzednio zawartość cache) i rozpakowuję na nowej maszynie w katalogu domowym.
Nie miałem jeszcze problemów przy takiej operacji.
Wszystko jest na miejscu ;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Odp: Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do no

Postautor: tokiriumm » 30 stycznia 2016, 02:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:9.0.1) Gecko/20120127 Firefox/9.0.1 SeaMonkey/2.6.1

Gdybym miał pewność, że ten profil jest w porządku, to bym od razu tak zrobił. Ale nie chcę żeby się okazało, że jakiś bałagan przeniosę. Mam kilka kont pocztowych i kilka tysięcy maili. Czy jest jakiś sposób lub narzędzie, które sprawdziłoby dokładnie cały profil i uporządkowało wszystkie pliki? Bałagan mi się też zrobił jak o2.pl wywaliła do góry nogami całą pocztę - jak miałem wiadomości posegregowane w odpowiednich folderach, to nagle to wszytko trafiło do podfolderu i musiałem wszystkie reguły filtrów poprawiać i od nowa sortować wszystkie maile. I jeszcze pojawił się folder archive, w którym są kopie wszystkich maili i nie da się tego usunąć. Mam też tak, że jak chcę większą ilość maili skasować, to jest jakiś błąd z przenoszeniem do kosza i wracają z powrotem.
tokiriumm
 

Odp: Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do no

Postautor: Katoda » 30 stycznia 2016, 16:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:42.0) Gecko/20100101 Firefox/42.0 SeaMonkey/2.39

Jedyny problem, o którym mi wiadomo, występuje gdy próbujesz przenosić folder pomiędzy wersjami 1.x i 2.x. Wtedy zalecana jest najpierw migracja do ostatniej wersji Seamonkey 2.0, a dopiero potem instalacja najnowszej wersji. Jeżeli ta "stara" wersja o której wspominasz jest świeższa niż 2.0 to nie powinno (teoretycznie) żadnych problemów.
Roman
katoda(znaczek)poczta.onet.pl
(znaczek)=@
Katoda
 
Posty: 195
Z nami od: 12 września 2002, 13:42
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Odp: Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do no

Postautor: KLAPEK » 30 stycznia 2016, 18:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:46.0) Gecko/20100101 SeaMonkey/2.43a1

Pokasuj niepotrzebne mejle - potem daj Porządkuj folder na każdym - to zmniejszy objętość i powinno rozwiązać ewentualne błędy.
Jak do kosza nie chce przenosić to: - albo za mało miejsca na dysku, - albo któryś folder przekroczył granicę 4GB (ostatnio tak miałem w pracy i filtry przestały działać - bo konto do którego miały trafić osiągnęło pułap 4gb).
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Odp: Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do no

Postautor: tokiriumm » 31 stycznia 2016, 00:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:9.0.1) Gecko/20120127 Firefox/9.0.1 SeaMonkey/2.6.1

A czy reguły filtrów też są zapisane w profilu, bo też chciałbym je przenieść?
tokiriumm
 

Odp: Seamonkey - przenoszenie profilu ze starej wersji do no

Postautor: Katoda » 01 lutego 2016, 10:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:44.0) Gecko/20100101 Firefox/44.0

Wg tego http://kb.mozillazine.org/Filters_%28Thunderbird%29 filtry przechowywane są w pliku "msgFilterRules.dat" osobno dla każdego konta, w katalogu przewidzianym do przechowywania pobranych wiadomości. Jeżeli katalog z pocztą masz w profilu to z przenosinami nie powinno być problemu.
Roman
katoda(znaczek)poczta.onet.pl
(znaczek)=@
Katoda
 
Posty: 195
Z nami od: 12 września 2002, 13:42
Lokalizacja: zDolny Śląsk


Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: