MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nie przenosi niechcianej poczty do foldera "Niechciane"

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Nie przenosi niechcianej poczty do foldera "Niechciane"

Postautor: noychoH » 03 lipca 2020, 12:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:60.0) Gecko/20100101 Firefox/60.0 SeaMonkey/2.53.2

Witam.
używam od niedawna SeaMonkey 2.53.2, pod Windows 10 Pro 64b. Wcześniej przez lata używałem wcześniejszych wersji pod Windows 7, Windows XP, Windows 98 i 95 i jeszcze wcześniejszych (w zasadzie jeszcze od Netscape'a, bodaj od 1991 r., pod DOS-em - nigdy nie używałem Win 3.x - to już 30 lat!). Zanim pojawiły się wersje polskie, korzystałem z angielskich. Nie pamiętam oczywiście, od kiedy pojawił się filtr niechcianej poczty, ale jedno wiem - wcześniej nigdy tego problemu nie miałem.

SeaMonkey odbierając pocztę oznacza pocztę niechcianą (spam) jako niechcianą, zgodnie z wyuczonymi od lat kryteriami, ale nie przenosi jej obecnie do folderu "Niechciane", tylko pozostawia ją w folderze "Odebrane". Zawsze dawniej ta opcja działała poprawnie, a teraz nie działa. Jak ręcznie zaznaczę, to przenosi, a jak SM sama rozpoznaje, to nie przenosi.

Mam zaznaczone przenoszenie zarówno w ustawieniach konta [N], w obu miejscach:

Konfiguracja kont => [N] => Niechciana poczta => Przenoś otrzymane wiadomości, które zostały oznaczone jako niechciane, do: => folderu "Niechciane" konta: => [N]

Konfiguracja kont => [Lokalne foldery] => Niechciana poczta => Przenoś otrzymane wiadomości, które zostały oznaczone jako niechciane, do: => folderu "Niechciane" konta: => [N]

jak i w preferencjach ogólnych:

Edycja => Preferencje => Niechciana i podejrzana poczta => W przypadku ręcznego oznaczenia wiadomości jako niechcianej: => Przenieś wiadomości do folderu "Niechciane".

I to drugie działa, przenosi te mejle do folderu "Niechciane" konta [N], pierwsze nie działa (automatycznie). Muszę ręcznie odznaczać niechciane (tak, jakby były "chciane") i ponownie zaznaczać jako niechciane, wtedy są przenoszone.
Nie chcę, żeby były od razu usuwane, ani przenoszone do kosza, bo żaden filtr nie jest 100% pewny (przed wykasowaniem spamu zawsze go na wszelki wypadek przeglądam).

Może ktoś wie, jak to naprawić? Może gdzieś jest teraz jakaś dodatkowa opcja do zaznaczenia, której nie umiem znaleźć? A może to jest bug nowej wersji?

Przy okazji: Nie wiem, po co jest utworzony specjalnie dodatkowy folder "Niechciane" w lokalizacji "Lokalne foldery", choć na komputerze jest (i zawsze było) tylko jedno konto. On zawsze jest pusty, zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce (może nie tyle dużo miejsce na dysku, skoro ma 0 b zawartości, ale jest jeszcze niezerowy plik .msf), ale wizualnie miejsce w spisie (drzewie) folderów, co mi bardziej przeszkadza. Nie chcę mieć dwóch folderów na "Niechciane", bo po co? - to tylko dodatkowa robota z przeglądaniem w dwóch miejscach. Nie da się go chyba jednak usunąć (tzn. próbowałem ze starszymi wersjami SM, później sobie odpuściłem), chyba że ktoś zna jakiś sposób.

Dzięki,
noychoH
 
Posty: 1
Z nami od: 03 lipca 2020, 11:30
Lokalizacja: Lublin

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: