MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak zaimportować pocztę z Netscape'a

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Jak zaimportować pocztę z Netscape'a

Postautor: Tashi » 09 kwietnia 2002, 10:57

Przeglądarka: -

Witam
Mam pytanie: w jaki sposób zaimportować pocztę z Netscape'a? Wiem, że Mozilla nie ma takiej domyślnej opcji, ale może jest jakiś sposób? Kiedyś zainstalowałem M. mająć juz Netsc. i M. zapytała (o ile dobrze pamiętam), czy zaimportować pocztę i ustawienia. Teraz nie moge tego znaleźć. Dzięki za poradę
Tashi
tashi@poczta.gazeta.pl
Tashi

Re: Jak zaimportować pocztę z Netscape'a

Postautor: GmbH » 09 kwietnia 2002, 11:29

Tashi pisze:Mam pytanie: w jaki sposób zaimportować pocztę z Netscape'a? Wiem, że Mozilla nie ma takiej domyślnej opcji, ale może jest jakiś sposób? Kiedyś zainstalowałem M. mająć juz Netsc. i M. zapytała (o ile dobrze pamiętam), czy zaimportować pocztę i ustawienia.

0.9.9+ Kurier Poczty->Narzędzia->Importuj
0.9.9 Już zapomniałem :oops: Ooooo... Mam ;) Zadania->Narzędzia->Kreator Importu

Można również skopiować pliki z pocztą (pliki te są bez żadnego rozszerzenia) z katalogu z proflem Netscape do katalogu z profilem Mozilli.
Przykładowo Win2k:

Z katalogu C:\Program Files\Netscape\Users\[Nazwa użytkownika]\Mail\ do katalogu C:\Documents and Settings\[Nazwa użytkownika]\Dane aplikacji\Mozilla\Profiles\[Nazwa profilu]\[Losowy ciąg znaków].slt\Mail\[Folder poczty]\
GmbH

Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: Tashi » 09 kwietnia 2002, 12:19

Próbowałem już tego sposobu importowania, ale na liście kreatora importu nie figuruje poczta Netscape - pomoc Mozilli mówi tylko o Eudorze i Outlooku.
Co do drugiego sposobu - chciałem dołączyć 'starą' pocztę do nowo pobranej, ale OK, niech będzie - kopiuję... i nic się nie pojawia!
??
Nie ma rozwiązania?
Tashi

Postautor: GmbH » 09 kwietnia 2002, 18:33

Tashi pisze:Próbowałem już tego sposobu importowania, ale na liście kreatora importu nie figuruje poczta Netscape - pomoc Mozilli mówi tylko o Eudorze i Outlooku.

Dziwne, być może starsza wersja przeglądarki Netscape nie jest prawidłowo rozpoznawana, na pocieszenie dodam, że w 0.9.9+ nie ma z tym żadnego problemu :)

Tashi pisze:Co do drugiego sposobu - chciałem dołączyć 'starą' pocztę do nowo pobranej, ale OK, niech będzie - kopiuję... i nic się nie pojawia!??
Nie ma rozwiązania?

Czy na pewno kopiujesz do właściwego katalogu? U mnie na przykład dla folderu Inbox:

Kopiuję plik
C:\Program Files\Netscape\Users\MozillaPL\Mail\Inbox
do katalgu
C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Mozilla\Profiles\MozillaPL\w23349ds.slt\Mail\Local Folders\
po ponownym uruchomieniu Kuriera Poczty w folderze Local Folders mam pocztę Inbox z profilu Netscape.

Btw. Jeśli chcesz dopisać/dodać dane to musisz wykonać polecenie:
type C:\Program Files\Netscape\Users\MozillaPL\Mail\Inbox >> C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Mozilla\Profiles\MozillaPL\w23349ds.slt\Mail\Local Folders\Inbox
GmbH

Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite