MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak mozna sciagnac plik rar?

Tematy specyficzne dla pakietów SeaMonkey oraz Mozilla Suite

Moderator: Pomocy?!

Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: kolczan » 21 kwietnia 2002, 12:06

Przeglądarka: -

Jak w temacie. Problem polega na tym ze jak chce sciagnac plik w takim formacie to mozilla pokazuje mi tekst tego pliku (mam nadzieje ze jest to jasne). Niestety niemoge kliknac prawym klawiszem i wybrac opcji zapisz.
kolczan
 
Posty: 17
Z nami od: 21 kwietnia 2002, 11:08

Re: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: Domel » 21 kwietnia 2002, 16:29

Przeglądarka: -

kolczan pisze:Jak w temacie. Problem polega na tym ze jak chce sciagnac plik w takim formacie to mozilla pokazuje mi tekst tego pliku (mam nadzieje ze jest to jasne). Niestety niemoge kliknac prawym klawiszem i wybrac opcji zapisz.


Proponuje zainstalowac np FlashGet'a.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: kolczan » 21 kwietnia 2002, 16:30

Przeglądarka: -

A jezeli niechce instalowac flashgeta ani innego shaisu
kolczan
 
Posty: 17
Z nami od: 21 kwietnia 2002, 11:08

Re: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: GmbH » 21 kwietnia 2002, 19:16

Przeglądarka: -

kolczan pisze:Jak w temacie. Problem polega na tym ze jak chce sciagnac plik w takim formacie to mozilla pokazuje mi tekst tego pliku (mam nadzieje ze jest to jasne). Niestety niemoge kliknac prawym klawiszem i wybrac opcji zapisz.

Po pierwsze chciałem zaznaczyć, że jest to prawidłowe działanie Mozilli. Serwer, z którego chcesz pobrać plik *.rar, nie jest poprawnie skonfigurowany i wysyła nagłowek text/html, w związku z tym Mozilla traktuje ten plik jako tekstowy i zaczyna wyświetlać. Pewnie chcesz zapytać dlaczego IE zapisuje taki plik? IE po prostu ignoruje nagłówki wysyłane przez serwer i rozpoznaje plik po rozszerzeniu, co niestety nie jest prawidłowym działaniem. Aby zapisać taki plik należy z menu kontekstowego wybrać "Zapisz odnośnik jako".
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: kolczan » 21 kwietnia 2002, 19:24

Przeglądarka: -

Niestety to jest niemozliwe w tym przypadku.
kolczan
 
Posty: 17
Z nami od: 21 kwietnia 2002, 11:08

Postautor: GmbH » 21 kwietnia 2002, 19:32

Przeglądarka: -

kolczan pisze:Niestety to jest niemozliwe w tym przypadku.

Ciekawe dlaczego ;)

1. Napisać do administratora i poprosić o poprawne skonfigurowanie serwera
2. Spróbować się pobawić z opcją Preferencje->Nawigator->Aplikacje->Typy plików
3. Użyć zewnętrznego programu (FlashGet, ReGet)
4. Użyć IE
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: GabrielBaines » 22 kwietnia 2002, 07:12

Przeglądarka: -

GmbH pisze:4. Użyć IE

Ojej! Zaraz takie drastyczne rozwiązania!

A może tak: jak juz pojawi sie rar jako tekst, to w pasku adresu Mozilli widnieć będzie URL do tego pliku. Teraz wystarczy dowolnym edytorem do textu (np. notatnik) stworzyć prościutką strone HTML, której jedyną zawartością będzie link do w/w url-a:

<a href="link_do_rar">cokolwiek</a>

Zapisujemy plik lokalnie na dysk, otwieramy w Mozilli i juz możemy kliknąć prawym przyciskiem i wybrać 'zapisz jako'

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Postautor: kolczan » 22 kwietnia 2002, 07:36

Przeglądarka: -

Ech teraz mam inny problem.
Probowalem sciagnac cos ze strony www.gryoniline.pl i co i pojawia mi sie puste okieno. Wiem ze nic niewiem :roll: ale moglby mi to ktos wytlumaczyc?
kolczan
 
Posty: 17
Z nami od: 21 kwietnia 2002, 11:08

Postautor: GmbH » 22 kwietnia 2002, 22:10

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:
GmbH pisze:4. Użyć IE

Ojej! Zaraz takie drastyczne rozwiązania!

Założyłem, że serwer będzie sprawdzał nagłowki HTTP Referrer oraz może ustawiać ciasteczka lub sesję. W takim wypadku skopiowanie odnośnika, a następnie próba pobrania pliku nie powiedzie się.
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: GmbH » 22 kwietnia 2002, 22:26

Przeglądarka: -

kolczan pisze:Ech teraz mam inny problem.
Probowalem sciagnac cos ze strony www.gryoniline.pl i co i pojawia mi sie puste okieno. Wiem ze nic niewiem :roll: ale moglby mi to ktos wytlumaczyc?

Najprostszym rozwiązaniem jest skopiowanie odnośnika do schowka, a następnie wklejenie do pola adresowego oraz dokonanie edycji.

Przykładowo po skopiowaniu odnośnika:
javascript:document.URL='ftp://ftp:qaz,1@ftp.gry-online.pl/DataFiles/d/dsdemo.exe';
Po edycji:
ftp://ftp:qaz,1@ftp.gry-online.pl/DataF ... dsdemo.exe

Teraz mamy już właściwy adres i możemy zabrać się za pobieranie pliku ;)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: GabrielBaines » 23 kwietnia 2002, 11:25

Przeglądarka: -

GmbH pisze:Założyłem, że serwer będzie sprawdzał nagłowki HTTP Referrer oraz może ustawiać ciasteczka lub sesję. W takim wypadku skopiowanie odnośnika, a następnie próba pobrania pliku nie powiedzie się.


Jeśli będzie sprawdzał ciasteczka (w tym sesyjne) to nie ma problemu, jeśli tylko całą opisaną przeze mnie procedurę wykonamy bez restartu Mozilli. Ciasteczko zostanie poprawnie ustawione i przesłane na serwer.

Natomiast jeśli sprawdza referera, to oczywiście masz racje - nie uda sie. Z drugiej jednak strony jeśli link jest do pliku z rozszerzeniem rar, a nie do jakiejś dynamicznej strony, to mało prawdopodobne, żeby serwer cokolwiek sprawdzał. Chyba, ze webmaster jest na tyle perwersyjny, że filtruje wszystkie żądania HTTP.

A może kolega kolczan poinformuje nas, jak rozwiązał swój problem?

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Postautor: GmbH » 23 kwietnia 2002, 11:49

Przeglądarka: -

GabrielBaines pisze:Jeśli będzie sprawdzał ciasteczka (w tym sesyjne) to nie ma problemu, jeśli tylko całą opisaną przeze mnie procedurę wykonamy bez restartu Mozilli. Ciasteczko zostanie poprawnie ustawione i przesłane na serwer.

Natomiast jeśli sprawdza referera, to oczywiście masz racje - nie uda sie. Z drugiej jednak strony jeśli link jest do pliku z rozszerzeniem rar, a nie do jakiejś dynamicznej strony, to mało prawdopodobne, żeby serwer cokolwiek sprawdzał. Chyba, ze webmaster jest na tyle perwersyjny, że filtruje wszystkie żądania HTTP.

Z ciasteczkami też może być problem, przykładowo:
Strona z odnośnikiem->Kliknięcie na odnośnik->Strona ustawiająca ciasteczko na 10s->Przekierowanie do skryptu->Skrypt sprawdza ciasteczko i wysyła zawartość pliku...

Teraz mamy dwa problemy, bezpośrednie odwołanie do skryptu generującego może nie zadziałać (HTTP Referrer), ciasteczko wydawane jest tylko na 10s (np. na sam czas przekierowania i ponownego odczytania), po tym czasie jest usuwane - jeśli nawet nie był sprawdzony HTTP Referrer to czy w 10s przygotujemy odpowiednie pliki HTML i pobierzemy na nowo plik?

Btw. strona może z usług np. www.antileech.com
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: GabrielBaines » 24 kwietnia 2002, 08:09

Przeglądarka: -

OK, przekonałeś mnie :D

==
Gabriel
GabrielBaines
Moderator
 
Posty: 450
Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Re: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: Vook » 04 maja 2002, 16:16

Przeglądarka: -

kolczan pisze:Jak w temacie. Problem polega na tym ze jak chce sciagnac plik w takim formacie to mozilla pokazuje mi tekst tego pliku (mam nadzieje ze jest to jasne). Niestety niemoge kliknac prawym klawiszem i wybrac opcji zapisz.


Rozwiązania:
Na prawy klawisz - Wyłączyć javascript (preferencje->zaawansowane).
Na text/plain - Zaczekać aż się w całości krzaczki załadują i dać "nagraj stronę...", nagra się bez błędów.
Vook
 
Posty: 3
Z nami od: 02 maja 2002, 15:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: poszukująca pomocy informatycznej » 07 października 2009, 19:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Bardzo proszę o pomoc, próbuję ściągnąć pik rar (oczywiście mam WinRara). Podczas ostatniego ściągania tego pliku, połączenie zostało nagle zerwane i plik zapisał się tylko w części. Niestety pliki zawierające części filmów nie odtworzą się bez tej ostatniej części. Usunęłam ten niecałościowy plik, jednakże, gdy wchodzę na stronę, z której pobrałam plik, to nie udaje mi się go zapisać (nie wyskakuje okno wyszukiwarki, gdy kliknęłam zapisz jako z menu, też nic nie pomogło, bo znowu zapisał się ten niepełny plik). Proszę o pomoc...
poszukująca pomocy informatycznej
 

Odp: Re: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: Grzegorz » 07 października 2009, 21:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

poszukująca pomocy informatycznej pisze:Bardzo proszę o pomoc, próbuję ściągnąć pik rar (oczywiście mam WinRara).

Potrzebujesz przeglądarki internetowej lub menedżera pobierania, a nie programu WinRAR by pobrać jakikolwiek plik z internetu.
poszukująca pomocy informatycznej pisze:Podczas ostatniego ściągania tego pliku, połączenie zostało nagle zerwane i plik zapisał się tylko w części. Niestety pliki zawierające części filmów nie odtworzą się bez tej ostatniej części. Usunęłam ten niecałościowy plik, jednakże, gdy wchodzę na stronę, z której pobrałam plik, to nie udaje mi się go zapisać (nie wyskakuje okno wyszukiwarki, gdy kliknęłam zapisz jako z menu, też nic nie pomogło, bo znowu zapisał się ten niepełny plik). Proszę o pomoc...
Być może przeglądarka nie pobiera go ponownie, tylko serwuje Ci wersję z pamięci podręcznej? Spróbuj pobrać plik za pomocą innego programu. Jeśli błąd będzie się powtarzał, może to oznaczać, iż plik na serwerze jest uszkodzony.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: poszukujaca itp » 13 października 2009, 20:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Pobrałam plik za pomocą innej przeglądarki. Dziękuje za pomoc.
poszukujaca itp
 

Odp: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: madmi121 » 30 listopada 2011, 16:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:8.0.1) Gecko/20100101 Firefox/8.0.1

witam
otóż mam problem że sciagam gry przez IDM moze ktos zna ten program i jak sciagam np jakiegos parta to zapisuje mi zamiast na rar to htm i z folderu gdzie ma zapisac na skompresowane zapisuje na ogolne i plik zamiast mieć 1gb to ma 37kb prosze o pomoc i szybką odpowiedz
madmi121
 
Posty: 3
Z nami od: 29 listopada 2011, 18:22

Odp: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: dexter » 30 listopada 2011, 16:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:11.0a1) Gecko/20111128 Firefox/11.0a1

Otwórz ten plik w edytorze tekstowym - okaże się, że pobrałeś plik html a nie rar :mrgreen:.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Jak mozna sciagnac plik rar?

Postautor: madmi121 » 30 listopada 2011, 16:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:8.0.1) Gecko/20100101 Firefox/8.0.1

to co mam zrobić zeby było rar pare dni temu normalnie mi ściagało gry
madmi121
 
Posty: 3
Z nami od: 29 listopada 2011, 18:22

Następna

Wróć do Pakiet SeaMonkey i Mozilla Suite

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: