Przyjrzałem się dokładniej tej sprawie, a właściwie plikom PHP Nuke'a (6.0) i napotkałem na taki komentarz w pliku footer.php:
// DO NOT REMOVE THE FOLLOWING COPYRIGHT LINE. YOU'RE NOT ALLOWED TO REMOVE NOR EDIT THIS.
Komentarz poprzedza linę generującą stopkę. Tak więc, chociaż w pliku SUPPORT FB tylko prosi o zachowanie copyleftów, to tu napotykamy wyraźny zakaz usuwania.
Sprawa ta mnie interesuje dlatego, że wyklepałem kilka stron opartych w sporej części o silnik PN. Uważam jednak, że zmieniłem w nich tyle, że moge traktować je jako inny projekt, coś na wzór PostNuke'a, który wyforkował z PHP Nuke'a.
Nadal oczywiście na GPL, ale copylefty należą do mnie. Rzecz jasna informacja o pochodzeniu od PHP Nuke'a i jego autorstwie jest zachowana. Myślę, że postępuję jak najbardziej zgodnie z licencją... a może się mylę?
Na tym forum to raczej OT, chyba trzeba będzie zarzucić temat na pl.comp.os.advocacy - tam siedzi kilka osób interesujących się zagadnieniem licencji OS...
CMS??
Moderator: Pomocy?!
Posty: 21
• Strona 2 z 2 • 1, 2
Nuke i licencje
Przeglądarka: -
- chewie
- Posty: 34
- Z nami od: 17 maja 2002, 23:37
- Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 21
• Strona 2 z 2 • 1, 2
Kto jest online
Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot]