MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

CMS??

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Nuke i licencje

Postautor: chewie » 06 grudnia 2002, 17:56

Przeglądarka: -

Przyjrzałem się dokładniej tej sprawie, a właściwie plikom PHP Nuke'a (6.0) i napotkałem na taki komentarz w pliku footer.php:

// DO NOT REMOVE THE FOLLOWING COPYRIGHT LINE. YOU'RE NOT ALLOWED TO REMOVE NOR EDIT THIS.

Komentarz poprzedza linę generującą stopkę. Tak więc, chociaż w pliku SUPPORT FB tylko prosi o zachowanie copyleftów, to tu napotykamy wyraźny zakaz usuwania.

Sprawa ta mnie interesuje dlatego, że wyklepałem kilka stron opartych w sporej części o silnik PN. Uważam jednak, że zmieniłem w nich tyle, że moge traktować je jako inny projekt, coś na wzór PostNuke'a, który wyforkował z PHP Nuke'a.
Nadal oczywiście na GPL, ale copylefty należą do mnie. Rzecz jasna informacja o pochodzeniu od PHP Nuke'a i jego autorstwie jest zachowana. Myślę, że postępuję jak najbardziej zgodnie z licencją... a może się mylę?

Na tym forum to raczej OT, chyba trzeba będzie zarzucić temat na pl.comp.os.advocacy - tam siedzi kilka osób interesujących się zagadnieniem licencji OS...
chewie

Z nami od: 17 maja 2002, 23:37

Poprzednia

Wróć do Serwis MozillaPL.org