MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Po co tyle haseł?

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Po co tyle haseł?

Postautor: LarryN » 17 listopada 2002, 12:41

Przeglądarka: -

Cześć

Możecie mi wytłumaczyć po co tyle haseł na MozillaPL. Jedno na stronie, jedna dla Mantisa, jedno na forum. Jak sądze przyczyty technicze. Ale to trochę odstrasza ludzi. Jak chyba dalej nie jestem członkiem strony, bo jak ma się 3 raz wpisywać, to mnie f34#@$% bierze.

Czy moglibyscie coś z tym robić?

(Dotyczy to także RWO, zbudowanego na tej samej zasadzie)
LarryN
 
Posty: 273
Z nami od: 07 lutego 2002, 17:13

Postautor: arsmageddon » 29 listopada 2002, 11:02

Przeglądarka: -

też mnie to obsłabia, uważam, że jeśli loguję się jako użytkownik na stronie głownej to automatycznie powinienem być zalogowany na forum. BTW ciekawe jest to jak wiele odpowiedzi pojawiło się na Twojego posta i jak dużym zainteresownoiem cieszy się "ergonomia" strony :-?
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Postautor: hADeSik » 29 listopada 2002, 11:43

Przeglądarka: -

na tym kompie, z którego teraz piszę (i na tej wersji Mozi) mam ustawione logowanie automatyczne - wychodząc z forum czy serwisu bez wylogowania powrót powoduje automatyczne zalogowanie i tu i tu...
Zapamiętanie haseł poprzez Menedżera i wylogowanie powoduje, że po powrocie masz wpisane hasła - wstarczy nacisnąć zaloguj...
W związku z powyższymi opcjami nie widzę poważniejszych problemów...
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Używalność serwisu

Postautor: E2rd » 29 listopada 2002, 12:39

Przeglądarka: -

hADeSik pisze:W związku z powyższymi opcjami nie widzę poważniejszych problemów...

No dobra, używać tego wszystkiego się da (chyba, że ktoś nie lubi używać / nie zainstalował menedżera haseł :wink: ). Nie zmienia to jednak faktu, że to trochę bez sensu: jeden serwis, 3 usery/hasła, wszystkie 3 zapamiętane w Menedżerze jako hasła do http://mozillapl.org -- jak chcesz zmienić / usunąć, to nie wiesz na które kliknąć.
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: hADeSik » 29 listopada 2002, 12:42

Przeglądarka: -

owszem, ale zintegrowanie tego chyba nie jest takie proste, skoro jesdnak są osobne hasła...
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: Olhado/256 » 29 listopada 2002, 14:44

Przeglądarka: -

hADeSik pisze:owszem, ale zintegrowanie tego chyba nie jest takie proste, skoro jesdnak są osobne hasła...

Dokładnie - taki Mantis jest osobną, niezależną aplikacją (forum jak sądzę też, ale nie zaglądałem na www.phpbb.com) i wcale go nie obchodzi, czy jesteś zalogowany na stronie, z której link prowadzi do niego. Jeśli chcesz coś robić w Mantisie - zaloguj się do Mantisa :P .
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: arsmageddon » 01 grudnia 2002, 00:47

Przeglądarka: -

hADeSik pisze:na tym kompie, z którego teraz piszę (i na tej wersji Mozi) mam ustawione logowanie automatyczne - wychodząc z forum czy serwisu bez wylogowania powrót powoduje automatyczne zalogowanie i tu i tu...
Zapamiętanie haseł poprzez Menedżera i wylogowanie powoduje, że po powrocie masz wpisane hasła - wstarczy nacisnąć zaloguj...
W związku z powyższymi opcjami nie widzę poważniejszych problemów...


Też tyk mam, ale jak pomyśle, że miałbym sie zalogować z innego kompa, to skóra od ilości haseł do zapamiętania cierpnie
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Postautor: hADeSik » 01 grudnia 2002, 05:58

Przeglądarka: -

wszak można mieć wszędzie te same hasła...
a jak nie to efekt taki jak u mnie murowany (nie pamiętam większości haseł - ale może to tylko ja jakiś sklerotyk jestem ;) )...
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: arsmageddon » 03 grudnia 2002, 11:48

Przeglądarka: -

hADeSik pisze:na tym kompie, z którego teraz piszę (i na tej wersji Mozi) mam ustawione logowanie automatyczne - wychodząc z forum czy serwisu bez wylogowania powrót powoduje automatyczne zalogowanie i tu i tu...
Zapamiętanie haseł poprzez Menedżera i wylogowanie powoduje, że po powrocie masz wpisane hasła - wstarczy nacisnąć zaloguj...
W związku z powyższymi opcjami nie widzę poważniejszych problemów...

mam tak samo, ale aż ciarki mnie przechodzą jak pomyślę, że siądę przy innym kompie i zaczne wpisywać te wszystkie hasła
:(
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Olhado/256 » 03 grudnia 2002, 16:05

Przeglądarka: -

arsmageddon pisze:
hADeSik pisze:na tym kompie, z którego teraz piszę (i na tej wersji Mozi) mam ustawione logowanie automatyczne - wychodząc z forum czy serwisu bez wylogowania powrót powoduje automatyczne zalogowanie i tu i tu...
Zapamiętanie haseł poprzez Menedżera i wylogowanie powoduje, że po powrocie masz wpisane hasła - wstarczy nacisnąć zaloguj...
W związku z powyższymi opcjami nie widzę poważniejszych problemów...

mam tak samo, ale aż ciarki mnie przechodzą jak pomyślę, że siądę przy innym kompie i zaczne wpisywać te wszystkie hasła
:(

Wiemy, wiemy, mówiłeś nam już o tym dnia 01.12.2002 o godzinie 12:47 :P :P :P :wink:
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: arsmageddon » 03 grudnia 2002, 20:11

Przeglądarka: -

sorki za dwa takie same posty, to chyba wina mozi :wink: , a co na obcym kompie? Wydruk z listą haseł?
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Postautor: hADeSik » 03 grudnia 2002, 20:25

Przeglądarka: -

Patrz moja odpowiedź kilka postów wyżej...

hADeSik pisze:wszak można mieć wszędzie te same hasła[...]
hADeSik
Moderator
 
Posty: 844
Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
Lokalizacja: ja go znam?

Postautor: arsmageddon » 03 grudnia 2002, 20:52

Przeglądarka: -

i tu przechodzimy do tematu "Zmiany na stronie uzytkownika" :D stanęło na tym, że może 'szefowie' zainterweniują, bo chciałbym mieć hasła "ludzkie" może nie takie same, ale mozliwe do zapamiętania. Nie wszystko jednak zależy od własnych chęci :-? Serwer mówi nie i już.
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: