MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Przyklejone wątki z wyszukiwarkami?

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Przyklejone wątki z wyszukiwarkami?

Postautor: Mikolaj » 07 października 2005, 01:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050321 Firefox/1.0.2

Niektórzy z nas produkują nowe wyszukiwarki do Firefoksa i/lub Mozilli. Może warto byłoby stworzyć w obu podforach przyklejone wątki, w których będzie można umieszczać informacje o nowych wyszukiwarkach?
Korzyści takiego rozwiązania widzę dwie:
- brak zaśmiecania forum kolejnymi wątkami o nowej wyszukiwarce;
- łatwość śledzenia nowości przez Piecu, który będzie mógł wybierać te lepsze do Bazy dodatków;

Wad rozwiązania właściwie nie ma, może poza tą, że trzeba będzie dublować wpisy wyszukiwarek ;)
Mikolaj
 
Posty: 66
Z nami od: 06 lutego 2003, 22:34
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Stef » 07 października 2005, 02:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b4) Gecko/20050918 Firefox/1.4

ten, tego.., tego wiem że jest późno ale wypadało poszukać..
Wyszukiwarki (na stronach MozillaPL.org)

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Mikolaj » 07 października 2005, 10:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050321 Firefox/1.0.2

Stef pisze:ten, tego.., tego wiem że jest późno ale wypadało poszukać..

Raczej wypada czytać ze zrozumieniem. Nie chodzi mi o gromadzenie wyszukiwarek, ale o informowanie o nowych wyszukiwarkach, zrobionych przez niezależnych autorów. To taka "mała" różnica.

Na razie Baza dodatków nie ma możliwości automatycznego dodawania nowych rzeczy i Piecu robi to ręcznie, w ramach posiadanego wolnego czasu. Zdarza mu się nawet wrzucać to, co wyszło spod moich rąk. Zresztą porównaj sobie zresztą ostatnie wpisy w Bazie, i ostatnie na moim blogu.
Mikolaj
 
Posty: 66
Z nami od: 06 lutego 2003, 22:34
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Stef » 07 października 2005, 16:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b4) Gecko/20050918 Firefox/1.4

Mikolaj pisze:[...]Nie chodzi mi o gromadzenie wyszukiwarek, ale o informowanie o nowych wyszukiwarkach, zrobionych przez niezależnych autorów. To taka "mała" różnica.

Bardzo mała. Jeśli ktoś jest zainteresowany wyszukiwarką to i tak tam zajrzy i z checią od razu pobierze nie pałętajac sie po róznych stronach które potrafia bardzo róznie działać, albo być po japońsku. Ponadto to nie jest tylko gromadzenie - przecie jest opis, wyszukiwarka, kategorie, a do tak stricte informowania lepszy jest RSS, IMO.
Mikolaj pisze:Na razie Baza dodatków nie ma możliwości automatycznego dodawania nowych rzeczy i Piecu robi to ręcznie, w ramach posiadanego wolnego czasu.

Bardzo dobrze, nie widze powodu żeby to sie miało zmienić. Kontrola musi być inaczej to wogóle nie miało by sensu.

Wybacz że nie skojarzyłem Ciebie jako autora.

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Mikolaj » 09 października 2005, 17:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.6) Gecko/20050321 Firefox/1.0.2

Stef pisze:
Mikolaj pisze:[...]Nie chodzi mi o gromadzenie wyszukiwarek, ale o informowanie o nowych wyszukiwarkach, zrobionych przez niezależnych autorów. To taka "mała" różnica.

Bardzo mała. Jeśli ktoś jest zainteresowany wyszukiwarką to i tak tam zajrzy i z checią od razu pobierze nie pałętajac sie po róznych stronach które potrafia bardzo róznie działać, albo być po japońsku.

No to jeszcze raz, tym razem większymi literkami...
Mówię o wątku, w którym polscy autorzy będą informować na bieżąco o tym, co ostatnio stworzyli i skąd to brać. Tych wyszukiwarek zawsze będzie więcej, niż jest wyszukiwarek w Bazie, z bardzo prostej przyczyny. Żeby jakakolwiek wyszukiwarka pojawiła się w Bazie, to Piecu musi:
- o niej wiedzieć;
- przetestować ją;
- wrzucić do Bazy;
- opisać;

To wszystko zajmuje trochę czasu, zwłaszcza część pierwsza. Co prawda autorzy powinni przesyłać swoje wyszukiwarki wraz z opisem, ale nie każdemu się chce to robić, a i nie każdy ma ochotę na zmniejszanie ruchu na swojej stronie. Jako że część z nich się tutaj pojawia, to jest szansa, że dzięki temu będzie większy ruch w interesie.

Stef pisze:
Mikolaj pisze:Na razie Baza dodatków nie ma możliwości automatycznego dodawania nowych rzeczy i Piecu robi to ręcznie, w ramach posiadanego wolnego czasu.

Bardzo dobrze, nie widze powodu żeby to sie miało zmienić. Kontrola musi być inaczej to w ogóle nie miało by sensu.

Bingo! Dlatego w Bazie zawsze będzie mniej wyszukiwarek, niż jest ich tworzonych przez różnych użytkowników. Najlepszym przykładem moje dwie ostatnie wyszukiwarki do 456 Berea Street oraz useit.com - w Bazie ich nie ma i nie wiadomo, czy będą.
Mikolaj
 
Posty: 66
Z nami od: 06 lutego 2003, 22:34
Lokalizacja: Olsztyn


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: