MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

dyskusja o wątku Firefox vs. Opera

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Stef » 16 października 2005, 14:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

Wszystkie są świetne ;)

A teraz poważnie:
Nie jestem pewien czy ten wątek ma sens.

Różne trolle i tak będą pisać na podforum Firefoksa. Chociażby dlatego że doskonale wiedzą iż dopisując że A jest lepsze od B na entej stronie zapomnianego przez wszystkich wątku na podforum inne gdzie wcześniej było już n identycznych postów nic nie osiagną..

Odsyłanie ich do tego wątku, następnie kasowanie postów z forum Firefoksa jest bez sensu ponieważ: przede wszystkim jw., przysporzy to tylko pracy moderatorom i znacząco przyspieszy licznik ich postów lądujacych w /dev/null.

I ostatnie i chyba najważniejsze: przecież do tej pory starano sie na tym forum tępić takie i podobne zachowania dla wspólnego dobra. Czy coś w tej materii się zmieniło?

Stef

PS. Natomiast jestem za przyklejeniem wątku z rzeczową dyskusją nt. wszystkich trzech przeglądarek i bardzo troskilwym moderowaniem.
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Olhado/256 » 16 października 2005, 15:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

KLAPEK pisze:<jak flame i troll to jadziem>

Słusznie - trochę się zagalopowałem z tym tematem :P Już zmieniony.

@Stef - tępienie takich zachowań jak widać nie dało nic. Niektórzy mają jakąś taką nieodpartą potrzebę dyskutowania i porównywania tych przeglądarek, ale kiedy tylko zaczną to robić, pojawiają się trolle. Pilnowanie, żeby dyskusja była merytoryczna - to by dopiero przysporzyło pracy moderatorom. Więc niech będzie jeden taki niemoderowany wątek na podforum Inne, a wszystkie pozostałe zamykajmy i już. Innego rozwiązania nie widzę.

BTW - a tak w ogóle to wybaczcie tą samowolkę. Jakoś mi nie przyszło do głowy skonsultować się z kimkolwiek :oops: Proponuję ewentualną dalszą dyskusję toczyć w innym temacie na innym podforum.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Stef » 16 października 2005, 15:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

Fatkycznie całkowitego oftopa zrobiłem. Proponuję więc wydzielić zaczynajac od mojego posta..

Olhado/256 pisze:tępienie takich zachowań jak widać nie dało nic. Niektórzy mają jakąś taką nieodpartą potrzebę dyskutowania i porównywania tych przeglądarek, ale kiedy tylko zaczną to robić, pojawiają się trolle. Pilnowanie, żeby dyskusja była merytoryczna - to by dopiero przysporzyło pracy moderatorom. Więc niech będzie jeden taki niemoderowany wątek na podforum Inne, a wszystkie pozostałe zamykajmy i już. Innego rozwiązania nie widzę.

No oczywiscie nie mnie oceniać, ale moim zdaniem dało.
Oczywiście zależy to od tego jaki postawisz sobie cel. Ponieważ można realne i te mniej, a takowego nie znam więc poprzestaję na tym..

Niech chociaż dyskusja aspiruje do bycia merytoryczną, a więc w dalszym ciągu uważam za słuszne moderowanie tego wątku, i nie koniecznie musi to oznaczać wiele pracy dla naszych zapracowanych modów. Można dla przykładu w pierwszym poście w wątku wielkimi czerwonymi tłustymi wołami napisać jakieś ostrzeżenie, np.
"Uwaga, jest to bardzo drażliwy teamat, zanim coś w nim napiszesz zastanów się dobrze ponieważ jeśli Twój post zosatnie uznany za trollowanie zniknie bardzo szybko. Wyjasnienia nie będą udzielane. bla bla."
A te osoby które bedą chciały podyskutować jakoś sobie poradzą z barkiem ciągłosci w dyskusji, a nie zostanie to zagłuszone przez bezsens..

Z tym zamykaniem to rozumiem że chodziło o wywalanie bez ostrzeżenia jak dotychczas.

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Olhado/256 » 16 października 2005, 20:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

Stef pisze:Niech chociaż dyskusja aspiruje do bycia merytoryczną, a więc w dalszym ciągu uważam za słuszne moderowanie tego wątku, i nie koniecznie musi to oznaczać wiele pracy dla naszych zapracowanych modów. Można dla przykładu w pierwszym poście w wątku wielkimi czerwonymi tłustymi wołami napisać jakieś ostrzeżenie, np.
"Uwaga, jest to bardzo drażliwy teamat, zanim coś w nim napiszesz zastanów się dobrze ponieważ jeśli Twój post zosatnie uznany za trollowanie zniknie bardzo szybko. Wyjasnienia nie będą udzielane. bla bla."
A te osoby które bedą chciały podyskutować jakoś sobie poradzą z barkiem ciągłosci w dyskusji, a nie zostanie to zagłuszone przez bezsens..

Słusznie. Napiszesz coś takiego? Ja w tej chwili zupełnie nie mam głowy...
Stef pisze:Z tym zamykaniem to rozumiem że chodziło o wywalanie bez ostrzeżenia jak dotychczas.

Jeśli to cały wątek, to ja bym był raczej za tym, żeby zarzucić linkiem do odpowiedniego wątku, zamknąć i zostawić. A pojedyncze posty - do kosza.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Stef » 19 października 2005, 17:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

Coś takiego może być?
Uwaga
Jeżeli masz zamiar wyrazić swoją opinię w tym temacie, zauważ że posty naruszające netykietę, przedstawiające nieprawdę, opinie nie poparte rzeczowymi argumentami znikają z niego bez żadnego ostrzeżenia ani żadnych wyjaśnień.

moderator


Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Olhado/256 » 22 października 2005, 19:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

Ja proponuję jeszcze dodać coś takiego:
Uwaga! Ten wątek dotyczy drażliwego tematu i dlatego znajduje się pod specjalnym nadzorem moderatorów

A potem to, co zaproponowałeś.
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Stef » 22 października 2005, 20:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; GNU/Linux i686; pl; rv:1.8b5) Gecko/20051006 Firefox/1.4.1

As you wish master :)

Stef
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: