MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zbędny podział na polskiej stronie pobierania rozszerzeń

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Zbędny podział na polskiej stronie pobierania rozszerzeń

Postautor: Grzegorz » 29 lipca 2007, 21:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.6) Gecko/20070725 Firefox/2.0.0.6

Mam taką uwagę, co do organizacji czy prezentacji opisu i odnośników na polskiej stronie pobierania rozszerzeń dla programów Mozilli.

Nie wiem czy we wszystkich przypadkach, ale na pewno w większości funkcjonuje tam zbędny podział na wersje dla różnych systemów operacyjnych:

Obrazek

PO porównaniu wszystkie trzy rzoszerzenia (tzn. jedno, ale w trzech wersjach dla różnych systemów) są identyczne. Po co więc wprowadzać w błąd ewentualnych użytkowników?

Moim zdaniem powinny być coś takiego:

[ikona] [nazwa programu] [obsługiwane wersje]
[obsługiwane systemy] [link] [ewentualna wersja dla innego systemu] [link]

Czyli np.:

Obrazek

Oczywiście jeśli istnieje prawdziwa wersja dedykowana danemu systemowi operacyjnemu linki powinny być rozdzielone. Ale kiedy jej nie ma to wprowadza w błąd, że na różnych systemach, korzystając z tego samego profilu trzeba mieć różne rozszerzenia i temu podobne.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: