MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

problem z mozillą

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

problem z mozillą

Postautor: zaqzax20 » 26 sierpnia 2003, 12:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.4) Gecko/20030624 Netscape/7.1 (ax)

mam pewne problemy przy korzystaniu z Mozilli, Phoenix i Thunderbird.
Gdy wchodze na strony z Javą (np transmisje na żywo z meczów na onet.pl)
to wywala mi że niechce otworzyć strony itp. albo niechce otwierać małych
okienek w jawie np. zdjęcia na www.randka.o2.pl a także problemy ze ściaganiem, gdy klikam na link to zamiast ściagać to mi wypisuje cały kod pliku...

co na to poradzić ?
zaqzax20
 

Postautor: Ludwik » 26 sierpnia 2003, 15:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.4) Gecko/20030624

Wszystkie problemy były już omawiane.

Po pierwsze musisz mieć zainstaliowana javę (instrukcja instalacji -> 30 tematów na forum), po drugie transmisje meczów na onecie nie działają w mozilli (napisane są tylko dla Javy Microsoftu, której nie rozprowadza już nawet producent, -> 5 tematów na forum), Okienka proawdopodobnie nie w "jawie", a w JavaScript, zwykle jest to wina webmastera używającego wyłącznie funkcji internet explorera (np. document.all) zamiast standardów internetowych -> połowa tematów na forum ;). Jeśli chodzi o okienka pojawiające się przy wejściu na strone -> sprawdź czy nie właczyłeś ich blokowania.
Pliki do ściągania pojawiają się jako tekst gdy serwer błędnie poinformuje mozillę że te pliki są tekstem (IE ignoruje takie informacje), dzieje się tak często np. z .rar -> 15 tematów na forum.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: