MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Standardowa Diagnostyka i inne na nowo

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Tomek » 26 lipca 2009, 06:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl_Pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

żaden problem - może dzisiaj coś stworzę...ale nie chcę odbierać roboty Grzegorzowi (coś wspominał o szkicach SD) - ta wersja co jest teraz powstała w 30 minut - jako szybkie dostosowanie....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 26 lipca 2009, 10:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.2pre) Gecko/20090724 Ubuntu/9.10 (karmic) Shiretoko/3.5.2pre

zitto pisze:A może stworzyc alternatywną, rownorzędną stronę "SD"

Popieram, zwłaszcza że mój szkic (niezależnie czy zostanie wykorzystany czy nie) jest dość obszerny. Nawet Kubuntu pod Virtualboksa wrzuciłem, żeby zrzuty porobić.

Już wcześniej proponowałem, aby obecną SD nieco zmodyfikować zostawić jako podstawowe koło ratunkowe. Przygotowywana przeze mnie jest dość obszerna, zawiera ilustracje i wiele informacji dodatkowych, ponadto instrukcje jak zaktualizować wtyczki dostępne dla Firefoksa itd. Naprawdę sporo pracy z tym jest... Niestety narzeczona trafiła do szpitala i prace nad moim szkicem SD się przedłużają.

tomasiek pisze:żaden problem - może dzisiaj coś stworzę...

Jeśli mogę coś zasugerować to, możesz poprawiać obecną SD.
tomasiek pisze:nie chcę odbierać roboty Grzegorzowi (coś wspominał o szkicach SD)

Podstawowy tekst SD dla Windows jest już prawie gotowy (zostały mi do porobienia zrzuty ekranu i instrukcje aktualizacji wtyczek).

Później pozostanie przerobienie SD dla Linuksa i porobienie nowych zrzutów ekranu. Na koniec skrypt JS do wyświetlania wybranej wersji SD (to już na potrzeby własne). Formatowanie z HTML/CSS do Wiki zrobię jakimś automatem i ewentualnie poprawię ręcznie.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2009, 11:17 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 2 razy
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 26 lipca 2009, 11:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

Tak jak przeglądałem szkic Grzegorza (to co pokazał na forum) to też mi się wydaje że jest ciut za obszerne - te dzieciaki mają dość "ograniczoną" zdolność czytania...
I tak się waham czy obecna SD nie jest zbyt obszerna...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 26 lipca 2009, 19:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.2pre) Gecko/20090725 Ubuntu/9.10 (karmic) Shiretoko/3.5.2pre

Czy ktoś potrafi potwierdzić awarie Firefoksa wynikające z instalacji dodatków opisanych na polskiej liście problematycznych rozszerzeń?
Ja nie mogę potwierdzić ani jednego przypadku! Poniżej lista tych, które przetestowałem i nie udało mi się powtórzyć problemu.

1a. Adblock Plus i wtyczki ActiveX - nie ma nawet informacje z jaką konkretną kontrolną gryzie się to rozszerzenie. Poza tym, żeby włączyć w Firefoksie ActiveX trzeba być komputerowym ekspertem! Informacja niepełna i najprawdopodobniej przedawniona.

1b. Adblock Plus od bardzo dawna ma opcję "Wyświetlaj przycisk blokowania na elementach Flasha i Javy" a nie "Pokaż przycisk blokowania". Opis jest niejasny i dotyczy Flasha, którego prawie nikt nie używa. Każde wejście na YouTube kończy się komunikatem zainstaluj najnowszą wersję... Informacja przedawniona.

2. All-In-One Sidebar i niszczenie profilu po automatycznej aktualizacji dodatku - nie wiem ile w tym było prawdy, ale aktualizacja wersji 0.7.9 do 0.7.10 (czyli dwóch ostatnich), nie skutkuje niczym złym. Urban legend.

3. Auto Copy i awaria przeglądarki po otwarciu okna z ukrytym paskiem stanu - dodatku używam od lat i nigdy nie miałem podobnej sytuacji. Informacja przedawniona.

4. Extended Statusbar i problemy wynikające ze wczesnego stadium rozwoju - dodatek powstał w 2005 roku, cztery lata to chyba szmat czasu, jak na 71KB kodu i grafiki? Informacja przedawniona.

5. Konflikt rozszerzeń FlashBlock i NoScript. Problem rozwiązany (szczegóły).

6. Spowalnianie i/lub zawieszanie Firefoksa przez Google Toolbar - problem nie możliwy do odtworzenia, ze względu na brak informacji o wersjach. Informacja przedawniona (nie dotyczy aktualnej wersji dodatku).

7. Konflikt rozszerzeń Greasemonkey i NoScript - ponownie brak informacji o wersjach. Informacja przedawniona (nawet teraz używam NoScript, a JS blokowany zastępuję własnym UserJS).

8. Uszkodzenie profilu po automatycznej aktualizacji Session Saver. Informacja nieprawdziwa lub przedawniona.

9. StumbleUpon i zmieniony UA - UA jest zmieniane przez kilkadziesiąt dodatków, zazwyczaj łańcuch general.useragent.vendorSub, który notabene nie służy do identyfikacji przeglądarki. W pewnych niesprzyjających okolicznościach może to skutkować nieoczekiwanym działaniem stron WWW, ale bez przesady. Informacja nieprawdziwa.


W ogóle nawet te problemu, które być może są poprawnie opisane i dają się powtórzyć dotyczą dodatków nawet sprzed kilku lat. Mało prawdopodobne, aby ktoś natrafił na te problemy. Proponuję oznaczyć całą stronę wyraźną informacją, że prezentuje przedawnione ostrzeżenia. I jeśli stosuje się najnowszą wersję Firefoksa oraz niżej wymienionych dodatków większość problemów nie występuje.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 26 lipca 2009, 20:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Shiretoko/3.5.1

W sumie nie zauważyłem tych problemów ani u siebie ani na forum...
Znam w sumie tylko jeden problem - TabMixPlus dostosowany za pomocą Nigthly Tester Tools do nowszej wersji Fx. Po aktualizacji nie działa pasek adresu, brak jest historii... ale to w sumie rzeczy oczywiste.
od dawna nie zauważyłem bugów z popularnymi rozszerzeniami....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 28 lipca 2009, 12:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.2pre) Gecko/20090727 Ubuntu/9.10 (karmic) Shiretoko/3.5.2pre

Pora uporządkować trochę plany dotyczące nowych instrukcji SD. Po zebraniu pomysłów z tego wątku pomyślałem (częściowo zrobiłem lub zrobili inni):
1) Dwie procedury "diagnostyki":
- Standardowa diagnostyka, czyli to co było do tej pory z poprawkami Tomka i kilkoma innymi
- Zaawansowana diagnostyka, czyli to co piszę ja (o tym za chwilkę)
2) Założyłem konto we Flickrze na potrzeby ilustracji dla SD i poradników. Na razie jest tylko testowa grafika i grupy ilustracji.
3) Ba! Zainstalowałem pod Virtualboksem XP i Kubuntu, żeby zrzuty porobić jak należy ;)

Teraz garść informacji na temat "Zaawansowanej diagnostyki", będzie to b. rozbudowana wersja "Standardowej diagnostyki". Dużo ilustracji i szczegółowe opisy procedury i informacje "co" i "dlaczego".

Zawartość:

I. Informacje wstępne
1.1 Co to jest Standardowa Diagnostyka?
1.2 Czy muszę wykonać całą procedurę, jeśli problem(y) ustąpi(ą) wcześniej?
1.3 Nie umiem wykonać któregoś z kroków Standardowej Diagnostyki
1.4 Nie umiem znaleźć jakieś opcji w Firefoksie

II. Standardowa diagnostyka
2.1 Firefox a system operacyjny
2.2-1 Wyłączanie Firefoksa
2.2-2 Wymuszanie zamknięcia Firefoksa działającego w tle
2.3 Ponowne uruchamianie Firefoksa
2.4 Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki

III. Tryb awaryjny
3.1 Co to jest tryb awaryjny?
3.2-2 Jak wyłączyć lub odinstalować problematyczny dodatek?
3.2-3 Nie wiek, który dodatek powoduje problemy, co robić?
3.2-4 Problematyczne dodatki
3.2-5 Jak zresetować lub przywrócić domyślne ustawienia Firefoksa?

IV. Nowy profil
4.1 Co to jest profil?
4.2 Jak i po co wykonać kopię dotychczasowego profilu?
4.3 Częściowe i całkowite przywracanie profilu

V. Całkowita deinstalacja Firefoksa
4.1 Usuwanie Firefoksa
4.2 Likwidacja pozostałości i plików tymczasowych Firefoksa
4.3 Ponowna instalacja przeglądarki

Tekst dla windowsowego Firefox 3.5 jest gotowy do punktu 4.1. Myślałem, że szybciej się z tym uporam, ale to naprawdę sporo pracy. Jak skończę podrzucę odnośnik do tekstu.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 28 lipca 2009, 13:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

Ad 2 - Marek udostępnił Tobie i mi możliwość bezpośredniego wgrywania na wiki obrazków - i jeśli to ma być w wiki to chyba lepiej to tam trzymać - łatwiej będzie potem innym poprawiać (wszak nie będziemy tu wiecznie) Chociaż mi też się zrzuty lepiej by wrzucało na flickr...
Ad 3 - czy Fx dla Gnome różni się od tego dla KDE? (nie używałem KDE)
Ad 1. Rozumiem że w wersji fast-lite-SD będziemy linkować do wersji dużej? (na zasadzie - "Nie potrafisz? Instrukcja krok po kroku")

Przy okazji - pracuję nad odchudzeniem przyklejonych wątków - tzn. odklejeniu ich by spadły a przyklejeniu takich FAQ - z linkami do wiki gdzie powciskam co ważniejsze informacje z wątków. Usystematyzowałbym/uporządkowałbym też wątek zgłoszenie rozszerzeń do tłumaczenia... Choć to miejsce teo ;)

BTW - http://www.flickr.com/photos/40862523@N ... 741626823/ - metacity znam (sam używam) ale gtk? clearlooks (ale jakiś mniejszy...)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 28 lipca 2009, 13:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.2pre) Gecko/20090727 Ubuntu/9.10 (karmic) Shiretoko/3.5.2pre

tomasiek pisze:Ad 2 - Marek udostępnił Tobie i mi możliwość bezpośredniego wgrywania na wiki obrazków - i jeśli to ma być w wiki to chyba lepiej to tam trzymać - łatwiej będzie potem innym poprawiać (wszak nie będziemy tu wiecznie)

Coś w tym jest, na razie zrzuty nie są jeszcze gotowe. Poza tym nie wiedziałem jakie nowe uprawnienia dostaliśmy ;)
tomasiek pisze:Chociaż mi też się zrzuty lepiej by wrzucało na flickr...
Na początku mam zamiar wrzucić ilustracje na Filckra, bo ma prosty i wygodny uploader.
tomasiek pisze:czy Fx dla Gnome różni się od tego dla KDE? (nie używałem KDE)

Też nie jestem fanem KDE, ale z tego co zauważyłem to różni się tylko wyglądem i położeniem aktywatorów w menu.
tomasiek pisze:Rozumiem że w wersji fast-lite-SD będziemy linkować do wersji dużej? (na zasadzie - "Nie potrafisz? Instrukcja krok po kroku")
Rozumie się, że tak ;)

Też coś dodam przy okazji, przyjąłem następującą konwencję odsyłania do okienek.
Nazwa programu > co nazwa > położenie lub karta > grupa lub pojedyncza opcja: zmień/zaznacz/odznacz/itd "nazwa", poniżej realny przykład:
Firefox > menu Edycja > Preferencje > Bezpieczeństwo > Hasła: zaznacz "Pamiętaj hasła do witryn".
Firefox > pasek narzędzi nawigacyjnych Nowa karta.

tomasiek pisze:http://www.flickr.com/photos/40862523@N05/3762742987/in/set-72157621741626823/ - metacity znam (sam używam) ale gtk? clearlooks (ale jakiś mniejszy...)

Obramowanie okien to Emerald Gommoso (bliźniak motywu Metacity o tej samej nazwie), zaś GTK+ to Clearlooks Wise Compact. Ja używam tylko motywów typu compact, slim lub semicompact - GNOME ma tak duże element interfejsu, że inaczej się nie da tego sprawnie używać. Motywy do znalezienia na Gnome-Look.org.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 28 lipca 2009, 13:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

GrzegorzJZD pisze:przyjąłem następującą konwencję odsyłania do okienek.

yhm - poprawię SD do tych "zaleceń"
GrzegorzJZD pisze:Poza tym nie wiedziałem jakie nowe uprawnienia dostaliśmy

Nie mówiłem ci? No może zapomniałem...
GrzegorzJZD pisze:używam tylko motywów typu compact, slim lub semicompact - GNOME ma tak duże element interfejsu, że inaczej się nie da tego sprawnie używać.

yhm - dokładnie - ja teraz używam Bluelah-Compact ale z własnymi przeróbkami.
GrzegorzJZD pisze:Motywy do znalezienia na Gnome-Look.org.

Nie... no co ty... naprawdę? ;)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Tomek » 28 lipca 2009, 17:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

Poprawiłem ostatecznie SD.
Z moich obserwacji - trzeba poprawić "W jakim pliku FX przechowuje" - bo to zupełnie nie aktualne.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: GmbH » 28 lipca 2009, 23:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.2a1pre) Gecko/20090726 Minefield/3.6a1pre

GrzegorzJZD pisze:
tomasiek pisze:Chociaż mi też się zrzuty lepiej by wrzucało na flickr...
Na początku mam zamiar wrzucić ilustracje na Filckra, bo ma prosty i wygodny uploader.


Czy to rozwiąże ten problem:

http://www.mediawiki.org/wiki/Extension:MultiUpload

?

Powiem wprost - chciałbym by wszystko było w jednym miejscu :)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: Tomek » 29 lipca 2009, 06:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

No to by w 100% rozwiązywało problem...
Artykuły będą ociekały zdjęciami... więc wrzucenie ich kilku na raz ułatwiałoby pracę.
Chociaż na Flickra to ja wrzucam programem całą setkę za jednym zamachem... :)
Ale oczywiście - rozumiem że lepiej jakby to było w jednym miejscu - większa kontrola.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 29 lipca 2009, 09:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.2pre) Gecko/20090727 Ubuntu/9.10 (karmic) Shiretoko/3.5.2pre

Marek, nie wiem na ile to jest możliwe, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby pole typu przeciągnij i upuść, lub przeglądaj, gdzie można zaznaczyć więcej niż jeden plik.

Ewentualnie dostęp po FTP do katalog z ilustracjami.

MultiUpload w dalszym ciągu wymaga wskazania pojedynczych plików, co jest uciążliwe. Ale damy radę, przecież tych ilustracji nie będziemy wgrywać codziennie, a tylko raz na jakiś czas.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Postautor: Tomek » 29 lipca 2009, 14:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

Kolejne poprawki do "szybkiej SD" - dodałem informacje o fx 2.0, dodałem podtytuły - dzięki temu będziemy mogli przywołać linkiem konkretny fragment SD np: http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D ... go_profilu
Powrzucałem też żółte ramki które mają upewnić niedowiarków...
I to chyba tyle.
Zajmę się teraz wykonaniem kopii zapasowej (w wersji fast) oraz lokalizacją ważnych plików - do przywracania profilu.
Docelowo myślę że artykuł Grzegorza będzie się świetnie sprawował przy "problematycznych" petentach - tym którzy są w stanie sami sobie pomóc moja SD wystarczy...

ps.... moja SD
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Tomek » 30 lipca 2009, 16:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

http://mozillapl.org/wiki/Przywracanie_ ... _-_Firefox - kolejne na szybko... trzeba by przeglądnąć wiki i wyłapać te co do fx nawiązują...


//edit - poprawiłem linka na wiki - lepiej wygląda - przy okazji - uczę się wiki :)
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2009, 17:23 przez Tomek, łącznie zmieniany 1 raz
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: GmbH » 30 lipca 2009, 17:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.2a1pre) Gecko/20090729 Minefield/3.6a1pre

tomasiek pisze:No to by w 100% rozwiązywało problem...
Artykuły będą ociekały zdjęciami... więc wrzucenie ich kilku na raz ułatwiałoby pracę.


Rozszerzenie załadowane, na razie ustawione jest na max. 10 plików, jeśli trzeba więcej - dajcie znać.

FTP też mogę udostępnić, ale wtedy inaczej trzeba linkować obrazki - myślę, że to nie problem :)

Dzięki za pomoc :)!
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: Tomek » 30 lipca 2009, 17:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

GmbH pisze:Dzięki za pomoc

To chyba my dziękujemy...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: GmbH » 30 lipca 2009, 17:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.2a1pre) Gecko/20090729 Minefield/3.6a1pre

tomasiek pisze:
GmbH pisze:Dzięki za pomoc

To chyba my dziękujemy...

Eee :) Robicie świetną robotę, więc to ja powinienem dziękować :)
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: Tomek » 30 lipca 2009, 17:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090716 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

e... my dopiero zaczęliśmy.... jeszcze dużo roboty przed nami...
ps - patrzyłem na sumo - ale tam jest taka ilość tekstów że to nie jest możliwością do poprawy...
IMO wiki służy głównie pomocy na forum - i jako takie ma szansę się sprawdzić
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Tomek » 31 lipca 2009, 10:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.1) Gecko/20090715 Firefox/3.5.1

Ok.. .znowu poszalałem
http://mozillapl.org/wiki/FAQ:_Firefox# ... _danych.3F - dodałem informację o fgebe i zmieniłem odnośnik do plików w profilu wszystkich do skrótu (tamten był stary i nieaktualny - poprawię go po weekendzie)
Staram się też wychwycić w FAQ linki które są nieaktualne.
Przygotuję też "gotowce" do wklejania na forum (np - jak przywrócić dane, utwórz nowy profil oraz kilka prowadzących do FAQ)
leży też u mnie tekst od zitto dot. adblocka - może się dzisiaj uda go wcisnąć bo to świetny artykuł.
Chcę jeszcze zebrać w jednym miejscu informacje o filtrach adblocka (wątek na forum to kobyła).
I co jeszcze? No i chyba zacznę odklejać tematy
przydałoby się też porobić dla TH ustawienia kont głównych operatorów - po prostu odnośniki do stron ich konfiguracji.
Może w końcu też machnę skrypt do tego: http://mozillapl.org/wiki/MozillaPL.org:Autoforum - chociaż ja coraz częściej zamiast ze skryptozakładek korzystam z rozszerzenia clippings
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: