MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zespół MozillaPL - kto, gdzie kiedy...

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Pitreck » 13 lipca 2004, 17:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040429 Firefox/0.8.0+ (Pitreck)

Cleriic pisze:Zastanawiam się też, dlaczego projekt Open S. taki jak Mozilla nie skorzystał z Inno Setup - przecież on też jest OS!?!


Wszystko rozbija sie o multiplatformowosc, za pomoca Inno Setup czy Nullsoft Scriptable Install System (NSIS) nie zbudujesz instalatora dla wydan linuksowych. Pozatym oddzielny instalator dla kazdej z platform bylby tylko dodatkowym utrapieniem dla lokalizatorow, a ci maja juz wystarczajaco duzo problemow z lokalizacja.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: Cleriic » 13 lipca 2004, 17:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.1

Pitreck pisze:Wszystko rozbija sie o multiplatformowosc, za pomoca Inno Setup czy Nullsoft Scriptable Install System (NSIS) nie zbudujesz instalatora dla wydan linuksowych. Pozatym oddzielny instalator dla kazdej z platform bylby tylko dodatkowym utrapieniem dla lokalizatorow, a ci maja juz wystarczajaco duzo problemow z lokalizacja.


Tutaj nie mogę się z Tobą zgodzić!
Problemy z instalatorem Mozilli są :) Zresztą sam wiesz najlepiej jak wygodny jest w lokalizacji! A np. Inno Setup jest dostępny w ponad 40 językach!!
Fakt! Gorzej wygląda sprawa z multiplatformowością... ale z tego co mi wiadomo to na Linuxa zwykle programy rozprowadzane są w postaci gzipów. Zresztą installer Firefoksa pod Linuxa do niedawna nie był zalecany przez samą Mozillę.org...
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

Postautor: Pitreck » 13 lipca 2004, 17:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040429 Firefox/0.8.0+ (Pitreck)

Heh, Déjà Vu? Wydaje mi sie, jakbym identyczna dyskusje juz kiedys prowadzil...
Cleriic pisze:Problemy z instalatorem Mozilli są :) Zresztą sam wiesz najlepiej jak wygodny jest w lokalizacji!


Owszem, wiem :-? , ale wprowadzenie Inno Setup czy NSIS by problemow nie zmniejszylo, wrecz przeciwnie. Nie wszystkie lokalizacje komunikatow instalatora Inno Setup sa aktualne, lokalizatorzy musieli by tlumaczyc i aktualizowac skrypty isl oraz aktualizowac skrypty iss. Juz o NSIS tu nie wspominam, bo z jego skryptami jest porownywalnie tyle roboty, co z obecnym instalatorem... No a do tego dochodzi tlumaczenie i aktualizacja instalatora linuksowego. To sie po prostu nie kalkuluje...
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: Adrianer » 13 lipca 2004, 21:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616 MultiZilla/1.6.4.0b

Pitreck pisze:Wszystko rozbija sie o multiplatformowosc, za pomoca Inno Setup czy Nullsoft Scriptable Install System (NSIS) nie zbudujesz instalatora dla wydan linuksowych. Pozatym oddzielny instalator dla kazdej z platform bylby tylko dodatkowym utrapieniem dla lokalizatorow, a ci maja juz wystarczajaco duzo problemow z lokalizacja.

niestety, nie ma czegoś takiego jak multiplatformowy installer Mozilli.org - jedyne wspólne rzeczy to wygląd i podobne skrypty config.ini i install.ini . Ze względu na moje problemy z instalatorem szukalem problemu w zrodlach i stwierdzilem, ze sa osobne zrodla dla linuxa a osobne dla windowsa. o ile nie jestem jeszcze programistą, ale wygląda to na to, że to są zupelnie rozne instalatory...
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Pitreck » 13 lipca 2004, 23:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040429 Firefox/0.8.0+ (Pitreck)

->Adrianer
Trudno aby byly identycznie, chociazby ze wzgledu na rozne API Windows i Linuksa. Wazne, ze po obcykaniu lokalizacji instalatora dla Windows, gdy przysiadam sie do instalatora dla Linuksa, widze podobienstwa i wiem jak sie za niego zabrac. Gorzej, gdyby wydania Windows mialy instalator Inno Setup, a wydania Linux ten, co teraz. Lokalizatorzy musieli by sie uczyc pracy z dwoma zupelnie roznymi instalatorami. Z obecnym instalatorem tego problemu nie ma.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Poprzednia

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: