MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[Wiki]Czas zmienic /Witamy, co chcecie tam ujrzeć?

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

[Wiki]Czas zmienic /Witamy, co chcecie tam ujrzeć?

Postautor: lenrock » 07 października 2004, 22:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20040913 Firefox/0.10

Projekty (a dokładnie ich silnik WackoWiki) przeszły ostatnio update , zwiększyły się możliwości formatowania oraz poprawiła validacja stron .
Oprócz zmian jakie powinny spodobać się uzytkownikom tworzącym na Wiki strony , uspraniła się kwestia administracji . Mozna już zadbać o porządek jak i ruszyć wreszcie pierwsza stronę która dotychczas była pod panowaniem pbarteckiego (który niestety jest na razie nieobecny) . No i czekam na propozycje jaki jej rozwoj proponujecie.
Jakie informacje powinny się jeszcze znaleść na stronie /Witamy?
Czy wyłączyć mozliwość komentowania jej ?
Jakieś inne sugestie ?
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: At124 » 08 października 2004, 00:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

A ja właśnie zbierałem się by napisać o tym, że warto zrobić update do wersji WackoWiki R4.0 :) Trochę mi to zbieranie zabrało czasu, bo polskie tłumaczenie jest niekompletne i z drobnymi błedami w kodzie. Trzeba w nim wprowadzić kilka zmian by Wiki zaczęła działać (problemy z logowaniem itd...). Widzę, że nie tylko ja lubię ten skrypt. Czyżby ktoś w końcu poprawił spolszczenie?


A wracając do tematu, to warto dalej rozwijać dział "Szkoła". Myślę, że opisy obchodzenia się z profilami w tym dziale są najcenniejszą jego częścią :) Zwłaszcz, że dano odmośnik do MozBackup.

Ja bym był za włączeniem możliwości komentowania, o ile wyłączono możliwość pisania z wykorzystaniem znaczników html. Oczywiście moderowanie byłoby konieczne. To znaczy wywalanie śmieci i udzielanie odpowiedzi na sensowne pytania / propozycje ;) Nic tak nie boli jak brak odzewu na propozycję sensownych zmian.

Życzę dalszej owocej pracy!
Pozdrawiam,
At124
At124
 
Posty: 247
Z nami od: 22 września 2002, 21:31

Re: [Wiki]Czas zmienic /Witamy, co chcecie tam ujrzeć?

Postautor: E2rd » 08 października 2004, 06:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Upgrade zmienił favikonkę... Trza przywrócić smoka z flagą...

Co do komentarzy: Jestem ogólnie przeciwny - i tak nikt tego nie będzie czytał / moderował... A do odpowiadania na pytania jest to forum... Ale niech zostaną. :-?
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Re: [Wiki]Czas zmienic /Witamy, co chcecie tam ujrzeć?

Postautor: E2rd » 08 października 2004, 08:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

E2rd pisze:Upgrade zmienił favikonkę...

Łoj! Co gorsza, skopały się linki z pliterkami :cry: :cry: Dotychczas "Szkoła" i "Szkola" to było to samo...Trzeba koniecznie coś z tym zrobić!
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: piecu » 08 października 2004, 10:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20041001 Firefox/0.10.1

At124 pisze:A wracając do tematu, to warto dalej rozwijać dział "Szkoła".

Jest pomysł na artykuł (tutaj). Jest szansa, że się rozwinie i coś mądrego z tego powstanie.
Bartosz Piec
piecu
Moderator
 
Posty: 809
Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Wiki]Czas zmienic /Witamy, co chcecie tam ujrzeć?

Postautor: At124 » 08 października 2004, 15:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.2) Gecko/20040803

E2rd pisze:Co do komentarzy: Jestem ogólnie przeciwny - i tak nikt tego nie będzie czytał / moderował... A do odpowiadania na pytania jest to forum... Ale niech zostaną. :-?


Nie chodzi mi o udzielanie pomocy dla produktów mozilli na Wiki a jedynie o to, by była możliwość za pomocą komentarzy wytknięcia blędów i pominięć w Szkole. Czasami coś umknie lub jest napisane błędnie.

Od tego jest Wiki, by było łatwo jednej osobie sprawdzić nowe komentarze. Należy docenić siłę tego skryptu :) Myślę, że jedna osoba z łątwością zapanowałaby nad moderowaniem komentarzy.
Pozdrawiam,
At124
At124
 
Posty: 247
Z nami od: 22 września 2002, 21:31

Postautor: lenrock » 08 października 2004, 15:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; rv:1.7.3) Gecko/20040913 Firefox/0.10

nie mam za dużo czasu , ale odpowiem szybko na kilka spaw jakie się pojawiały.

Komentarze - chodziło mi tylko o możliwość komentowania pierwszej strony , na reszcie na pewno ta możliwość zostaje ,czasem się przydaje.

Favicon > zostanie poprawiony w najbliższym czasie

Szkoła , Szkola - to nie błąd , takie jest założenie rozwoju tego cms'a że w kazdym alfabecie można nazywać strony(np w cyrlicy) a nie formatować je do 26 znaków , trzeba będzie wyśledzić tylko gdzie są złe odnośniki i je poprawić , zajmę się tym (jutro/pojutrze?)
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wojciech » 15 stycznia 2005, 14:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.7.2) Gecko/20040803

1. Proponowałbym pewną zmianę w stylach. Otóż pierwszy wiersz jest domyślnie wcięty, jak przystało na polskie zasady typografii. Problem w tym, że wcinanie to następuje także w przypadku list, wypunktowań itp. Nie wygląda to dobrze - spójrzcie świeżym okiem. Poza tym, w przypadku tekstów technicznych lepiej jest zrezygnować z takich wcięć - tekty wyglądają o wiele lepiej, a jeśli ktoś pisze dłuższy akapit, zawsze może sobie dorobić wcięcie np. spacjami.

2. Nie da się wyedytować niektórych stron, a są na nich rzeczy, które należałoby poprawić. Jeśli strony te z zasady mają być niedostepne do edycji, to jak można sprawnie poprawić to i owo?
Wojciech
Moderator
 
Posty: 1100
Z nami od: 28 sierpnia 2002, 09:32
Lokalizacja: Przeworsk

Postautor: amk » 15 stycznia 2005, 15:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

lenrock pisze:Szkoła , Szkola - to nie błąd , takie jest założenie rozwoju tego cms'a że w kazdym alfabecie można nazywać strony(np w cyrlicy) a nie formatować je do 26 znaków , trzeba będzie wyśledzić tylko gdzie są złe odnośniki i je poprawić , zajmę się tym (jutro/pojutrze?)


To masz pierwszy
jest: http://mozillapl.org/projekty/Szkoła/WspolneProfile?v=18c9
a tekst jest pod adresem [url=http://mozillapl.org/projekty/Szko%B3a/WspólneProfile?v=18c9]http://mozillapl.org/projekty/Szko%B3a/WspólneProfile?v=18c9[/url]
Przyszłość to już nie to, co kiedyś - Yogi Berra
amk
 
Posty: 197
Z nami od: 30 marca 2003, 22:40
Lokalizacja: lodz.pl


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: