MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

skąd spam???

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

skąd spam???

Postautor: ianus » 29 września 2002, 15:56

Przeglądarka: -

Jakieś czas temu zarejestrowałem się na forum MozilliPL oraz na forum OpenOfficaPL podając przy rejestracji adres mailowy nie używany do niczego innego. Po kilkunastu dniach ruszyła lawina spamowa na ten adres :( Nie był on użyty do innych celów. Nie mam pewności które forum "zgubiło" mój adres, jednak mam nadzieję, że nie była to Mozilla.

JS
ianus

Z nami od: 03 czerwca 2002, 22:55

Postautor: hADeSik » 29 września 2002, 17:14

Co do tego forum to raczej jest ok. Przynajmniej mnie nic nie spotkało złego ;-)
Co do OpenOfficePl to nie mam doświadczeń...
Co rozumiesz pod pojęciem lawina spamu? Ostatnio na jeden z moich adresów zaczął przychodzić spam, ale to 'tylko' ok. 1 list dziennie - a dziwne to dlatego, że nie przypominam sobie abym go zbyt 'upubliczniał'...
hADeSik
Moderator

Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18

Postautor: ianus » 29 września 2002, 17:27

Moje podejrzenia raczej kierują się w stronę OO. Tym bardziej że było tam trochę problemów przy rejestarcji.
A lawina spamu? - jak jest lepszy dzień to przychodzi 5-6 tego typu przesyłek a potem sługo cisza - jak to ze spamem :) To nawet nie jest kwestia jakiejś szczególnej ilości - na kontach "publicznych" mam tego mniej więcej tyle samo - tylko fakt, że przed tymi rejestracjami konto było czyste.

JS
ianus

Z nami od: 03 czerwca 2002, 22:55

Postautor: pbartecki » 29 września 2002, 18:49

Na tym forum adres email jest domyslnie dostepny tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow... wiec raczej niedostepny dla spambotow.

Jednak mozemy chyba wyciac w ogole wyswietlanie adresu email - nie jest raczej potrzebny (innym)...
pbartecki

Z nami od: 03 lutego 2002, 18:31

Postautor: hADeSik » 29 września 2002, 23:39

Czy ja wiem? Czasami jest chyba przydatny, a jeśli ktoś ma życzenie to w profilu może sobie ustawić, żeby ukrywać maila...
A po drugie - tak jak wspomniałeś, adres nie jest widoczny, a listy wysyłasz przez formularz po zalogowaniu (chyba - ja mam tak u siebie, a tutaj nie sprawdzałem).
hADeSik
Moderator

Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18

ja sie spamerow nie boje thonolan@o2.pl

Postautor: thonolan@o2.pl » 21 września 2004, 23:04

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.40607)

nie boje sie zadnego spamera thonolan@o2.pl bo mam duze konto i wogle jestem the best i jak cos to niech te leszcze probuja ale i tak im sie nie uda thonolan@o2.pl :P
thonolan@o2.pl

Postautor: Taeril » 22 września 2004, 06:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.9.3

phpBB podaje mailto: + mail ale można przestawić* wysyłało maile przez forum i wtedy da formularzyk do wysyłania będzie, to oczywiście sprawia większe obciążenie forum przywysyłaniu takowego maila, bo tak jak teraz to już dalej klient sam sobie obsłuży mailto: i tyle a tu skrypt jeszcze wysłać musi :wink:
A nie mail to jest jeszce PW na forum :D

* admin może przestawić w konfiguracji forum
- Taeril -
Taeril

Z nami od: 23 września 2003, 22:18

Wróć do Serwis MozillaPL.org