MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

MozillaPL.org a Fiefox 1.0

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

MozillaPL.org a Fiefox 1.0

Postautor: Ludwik » 12 listopada 2004, 00:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Nie będę pisać o tym, że strona mozillapl.org nie jest przystosowana do tego co się teraz dzieje w mozillowym świecie, bo to oczywiste. Są wielkie plany stworzenia nowej wersji witryny, ale mój post oczywiście żadnego wpływu na nie mieć nie może.
To o co chcę zaapelować to drobne aktualizacje, które w sumie nie powinny zająć więcej niż 5 minut.
Nie znam statystyk, ale mozillapl.org z pewnością nadal jest traktowana przez niektórych jako polskie centrum produktów z rodziny Mozilli i można chyba zakładać, że przy okazji premiery Firefoksa 1.0 ilość wejść się zwiększyła – ludzie szukają Firefoksa. To, że tu nie znajdują to pryszcz. Większość poszuka i znajdzie gdzie indziej. Problem w tym co tu ZNAJDUJĄ. Zarówno ci którzy szukają Firefoksa jak i ci, którzy znaleźli się tu przypadkiem.
Wejdźmy do działy pobierania. Proponuje się nam pobranie “nowych technologii”. Firebird 0.7 i n!Kurier Poczty 0.4.
Podstawowa sprawa to usunięcie tych plików, niezależnie od dalszych działań. Wersje z głębokiego okresu testowego - teraz gdy mamy już wersję stabilną - jeśli już nawet są gdzieś dostępne dla celów historycznych powinny być ukryte w jakimś archiwum i udostępniane po upewnieniu się, że user wie co robi. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że udostępnianie w ten sposób takich wersji działa na szkodę programu.

Gdy już zostaną usunięte tamte można dopiero zacząć myśleć nad jakąś promocją wersji nowszych. Najlogiczniej oczywiście było by w sekcji dla “czystych lokalizacji” udostępniać najnowsze wersje Firefoksa i Thunderbirda. Polskie wersje znajdują się na serwerze mozilla.org, więc wystarczy utworzyć linki do odpowiednich plików i aktualizować je przy wydaniach nowych wersji. To żadna praca, może wykonywać ją każdy z nas, ale rozumiem że do zmiany treści witryny potrzebna jest osoba zaufana – może np. Gandalf się zgodzi?
Jeśli z jakiegoś powodu to nie zostanie zrobione należało by chociaż w sekcji pobierania umieścić linki do firefox.pl i thunderbird.pl
Potem można myśleć o kolejnych działaniach, jak np. newsach o nowych wersjach tego oprogramowania.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: