MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Personalizacja dodatku prefbar.

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Personalizacja dodatku prefbar.

Postautor: Yano » 12 marca 2003, 08:44

Przeglądarka: -

Nie jestem za mocny w te klocki, ale mam "takiego pomysła" :wink:.
Czy (a jeśli tak to jak) można przerobić prefbar tak, aby zamiast checkbox'ów z opisem była widoczna ikonka? Chodzi mi o to, że mam tak skonfigurowany pasek, że zostaje mało wolnego miejsca i wolałbym zamiast opisu tekstowego mieć przyciski w formie graficznej odpowiadającej włączanej/wyłączanej funkcji (np Colors -> ikonka z paletą, Cookies -> jakiś obrazek ciasteczka itd). I tak opcja włączona byłaby pokazywana jako przycisk wciśnięty (podświetlony, kolorowy), a wyłączona jako normalny (bez podświetlenia, szary).
Czy zrobienie czegoś takiego jest trudne?
A może by podsunąć pomysł twórcom prefbara, żeby w nowej wersji wprowadzili takie udogodnienie?
Yano

Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: lenrock » 12 marca 2003, 14:43

Pomysł ciekawy , tylko zastanawiam się jak by wyglądała każda z tych ikonek jak Kolory Obrazki to potrafię sobie wyobrazić , ale jak odróżnić Java Scrypt od Javy albo "clear mem cache" od "clear disk cache". Może masz już ikonki przyszykowane?? A do twórców prefbara też każdy swój ciekawy pomysł można podrzucać ,czemu nie. :wink:
lenrock
Moderator

Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33

jak ikonki

Postautor: Yano » 12 marca 2003, 15:31

lenrock pisze:Pomysł ciekawy , tylko zastanawiam się jak by wyglądała każda z tych ikonek jak Kolory Obrazki to potrafię sobie wyobrazić , ale jak odróżnić Java Scrypt od Javy albo "clear mem cache" od "clear disk cache". Może masz już ikonki przyszykowane?? A do twórców prefbara też każdy swój ciekawy pomysł można podrzucać ,czemu nie. :wink:

Ikonki to pół biedy (nawet ćwierć): kolory, obrazki to prościzna (wiadomo :wink: ), na ikonkę javy świetnie się nadaje sunowska filiżanka (i tak chyba większość Mozillowców używa któregoś z JRE), jako disk cache widziałbym miniaturkę HDD bądz talerza HDD (taki rzucik 3D), mem cache to się prosi o czarny klocek z nóżkami (przez wtajemniczonych zwany chipem :wink: ), ikonka filmu flashowego świetnie pasuje do kill flash etc. etc. Oczywiście tam gdzie przycisk coś usuwa (kill flash na przykład) należałoby w grafice uwzględnić mały czerwony 'x'. No i dostosować wygląd ikon do skórki Mozi (takie estetyczne zboczenie 8)).

Jak widać pomysły na grafikę mam :D. Gorzej z czasem na ich robienie (chociaż po nocach dałoby radę :wink: ) a tym bardziej na studiowanie XUL'a, żeby toto przerobić. Zresztą projekt prefbar nie umarł jeszcze i jest chyba rozwijany, więc czemu by nie podsunąć takiego pomysłu twórcom tego cuda? Problem tylko, czy oprócz mnie jeszcze ktoś widzi w tym zastosowanie? Bo jak sam im to zgłoszę to pewnie oleją, ale jakby tak kilka osób do nich takie coś posłało, to kto wie? :)

PS: Oo.. właśnie wymyśliłem, że schemat ikonek mógłby trochę przypominać te przy Kompozytorze - nieaktywna płaska i aktywna wklęsła.:)
Yano

Postautor: lenrock » 12 marca 2003, 15:54

Po pierwsze pomysł jest dobry chociaż ja sobie tak nie zagracam tego paska :wink: .
Po drugie jak za spanujemy listami to się wkurzą , a to nie ma sensu.
lepiej jak sam na początek wyślesz list i zobaczysz jaka jest odpowiedź może będzie od razu przyjemna i pozytywna , jak napiszą że pomyślą nad tym , to proponuję stworzyć ankietkę z tą propozycją a my ci nabijemy pareset zgłoszeń na tak , bądź nie. :D I damy link twórcom Prefbara by patrzyli jak się zmienia.
lenrock
Moderator

Postautor: Yano » 12 marca 2003, 16:04

lenrock pisze:Po pierwsze pomysł jest dobry chociaż ja sobie tak nie zagracam tego paska :wink:

Ja też nie chciałbym mieć zagraconego, a ikonki graficzne wprowadziłyby niejaki ład i porządek, a poza tym estetycznie by wyglądało :).

lenrock pisze:Po drugie jak za spanujemy listami to się wkurzą , a to nie ma sensu.
lepiej jak sam na początek wyślesz list i zobaczysz jaka jest odpowiedź może będzie od razu przyjemna i pozytywna

I chyba tak zrobię, ale to już jutro z rańca, bo dziś już pędzę domku.

lenrock pisze:, jak napiszą że pomyślą nad tym , to proponuję stworzyć ankietkę z tą propozycją a my ci nabijemy pareset zgłoszeń na tak , bądź nie. :D

Ej, zgłoszenia na 'nie' mnie nie za bardzo interesują :D . Poza tym ktoś by musiał tą ankietę gdzieś umieścić bo moja strona jest cały czas 'out of order' :( (choć mam nadzieję, że już niedługo).

PS: Tak poza tym się zastanawiam, czy zrobienie takiego dodatku jak prefbar jest trudne. Kiedyś tam zaglądałem do xul'ów i się to to dużo nie różni od innych języków którymi się bawiłem. Chyba pogrzebię w wolnych chwilach.
Yano

Postautor: lenrock » 12 marca 2003, 16:15

sądzę że to będzie prostsze niż myślisz, multizilla daje podobny pasek ale właśnie z ikonkami , można ściągnąc kod :wink: . Tylko z dorobieniem ikonek ja widzę największy problem , trzeba się namęczyć i zkolekcjonować .
lenrock
Moderator

Postautor: Olhado/256 » 12 marca 2003, 18:13

Jeśli o mnie chodzi, to z użytkowego punktu widzenia mi takie ikonki nie potrzebne, ale z estetycznego - jak najbardziej! O ile ładne będą :wink: . Tak, że jestem za!
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator

Z nami od: 26 września 2002, 09:47

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli