MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

"zdalne sterowanie" firefox'em

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

"zdalne sterowanie" firefox'em

Postautor: TomAsh » 01 maja 2006, 14:51

Przeglądarka: Opera/8.54 (X11; Linux i686; U; pl)

Na początku nadmienie tylko, że dopiero początkuje w zagadnieniach, które będę opisywał, więc proszę o korekte jeśli będę przedstawiał jakieś herezje :P .

No to do meritum sprawy: czy da się stworzyć taki kod, który pozwoli sterować uruchomionym obok firefox'em i chodzi mi tu głównie o takie czynności typu podanie przeglądarce pod jaką stronę ma przejść lub, że ma np wpisać coś do tego lub innego pola w formularzu a w końcu wydać polecenie "naciśnięcia" np na jakimś przycisku umieszczonym na stronie. Od razu widać, że byłoby to coś przydatnego do zautomatyzowania testowania witryn.

Z tego co starałem się sam orientować (na razie moja wiedza jest jeszcze w powijakach ale po ewentualnym naprowadzeniu będę wiedział, na zdobywaniu jakiej wiedzy się koncentrować) to możliwe, że będzie to miało coś wspólnego z XPCOM.

To co ja chcę zrobić to tak dokładniej ma być modułem (coś w stylu biblioteki) dla języka python (więc jeśli dobrze zgaduje co do XPCOM to pewnie działać to też będzie przez PyXPCOM). Jeśli ktoś chciałby wiedzieć co to ma przypominać to niech pobawi się przy pomocy PAMIE - jest to moduł dla pythona, który pozwala sterować internet explorerem (tfu... przepraszam, że używam tutaj tej nazwy) z poziomu pythona przy pomocy interfejsu COM'owego (czy jak to tam się zwie)... a ja chcę to zrobić dla firefox'a pod linuksem. Fajnie by też było gdyby nie byłoby to zbytnio związane z pisaniem kodu w JavaScript (niezbyt lubie ten język... no ale ostatecznie moge poznać kolejny język), rozwiązanie niekoniecznie musi się też całkowicie na pythonie opierać, bo rozszerzenia dla pythona bezproblemowo pisze się także w C/C++.

Z góry dzięki za wszelką pomoc... najbardziej ucieszy mnie potwierdzenie tego, że da się to zrobić :].
TomAsh
 
Posty: 1
Z nami od: 20 marca 2006, 16:55

Postautor: cyberrus » 12 maja 2006, 23:24

Przeglądarka: Nie pytaj co FF może zrobić dla ciebie - zapytaj co ty możesz zrobić dla FF!

obejrzyj sobie Selenium IDE i Selenium Recorder
https://addons.mozilla.org/search.php?q=selenium

i zmień forum na http://forums.mozillazine.org/viewforum.php?f=19
cyberrus
 
Posty: 620
Z nami od: 31 maja 2004, 09:13


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: