MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nowa ankieta Mozilla czy Phoenix

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Phoenix czy Mozilla?? Czy popierasz nowy Roadmap Mozi

Czas głosowania minął 23 kwietnia 2003, 11:15

Tak , Phoenix jest fajny , szczególnie 5+
23
49%
Nie , Mozilla taka jaka jest powinna zostać i się rozrastać o nowe możliwości
24
51%
 
Liczba głosów : 47

Nowa ankieta Mozilla czy Phoenix

Postautor: lenrock » 13 kwietnia 2003, 11:15

Przeglądarka: -

Nowa ankieta jako oddzielny temat
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Pitreck » 13 kwietnia 2003, 11:22

Przeglądarka: -

Oddalem glos...ponownie :-?
Niepotrzebnie tylko zamieszanie robisz.
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: lenrock » 13 kwietnia 2003, 11:22

Przeglądarka: -

Zmieniając temat poprzedniego tematu ankieta wyparowała , proszę o ponowne głosowanie i wybaczenia za te niedogodności .
Ostateczne wyniki tej odbędą się 23 Kwietnia , tak więc zapraszym wszytstkich chętnych.
Lenrock
P.S. Z powodu zamieszania ankieta została stworzona w złym dziale Programowania zamiast Propagowanie Mozilli . Może jakiś Admin cudotwórca potrafi to naprawić :roll: , bardzo bym był wdzięczny , bo nie chcę znowu psuć ankiety.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Konrad » 13 kwietnia 2003, 11:37

Przeglądarka: -

Moze mi ktos w koncu wytlumaczyc jak zamieszcza sie ankiete? :)
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: lenrock » 13 kwietnia 2003, 11:43

Przeglądarka: -

Stwórz nowy temat , i tam będzie odpowiednia opcja , na dole pod okienkiem do wpisywania treści i jak chcesz aby były 2 możliwości do wyboru to tam wpisujesz 3 i tej ostatniej nie będzie widać :wink:
No i oczywiście nie probuj póżniej zmianiać ani treści ani tematu , bo skończysz jak ja.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: E2rd » 13 kwietnia 2003, 18:25

Przeglądarka: -

Ankiety da się tworzyć tylko na niektórych forach. Ciekawe, od czego to zależy...?

A w temacie: Zagłosowałem (ponownie) za Mozillą. Po prostu za wcześnie jeszcze na Phoenixa. Wydaje mi się, że programiści Mozilli mogliby jeszcze przynajmniej przez kwartał zacisnąć zęby i popracować nad jej stabilnością. W wyniku tego można byłoby ją odłożyć na półkę jako produkt dość porządny i stabilny i zająć się czymś nowym i ciekawym - czyli Px + Minotaur. No i Netscape dostałby o wiele lepszą swoją "stabilną gałąź".
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: lenrock » 13 kwietnia 2003, 22:21

Przeglądarka: -

E2rd pisze:Ankiety da się tworzyć tylko na niektórych forach. Ciekawe, od czego to zależy...?
.

No a ja chciałem zrobić tą ankietę na Propagowaniu Mozilli a tu wyszło że moja pomyłka nie była pomyłką bo da się tylko na "yankee" i "programowaniu" jak teraz sprawdzałem.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Mysticus » 14 kwietnia 2003, 01:22

Przeglądarka: -

Czy Phoenix, podobnie jak SeaMonkey, zostanie nazwany Navigatorem? Pytam z ciekawości, bo i tak zagłosowałem już na Phoeniksa :-) .
E2rd pisze:Ankiety da się tworzyć tylko na niektórych forach. Ciekawe, od czego to zależy...?
Zapewne kluczową rolę odgrywa tu widzimisie administratora ;-)
Z posępnej, smaganej wichrem krainy wyruszył samopas Mysticus... Po trzech dniach na szlaku Open Source zawitał w miasteczku Mozilla, gdzie ludzie, chcąc uniezależnić się od IE i OE, postanowili komunikować się ze światem w znacznie przyjemniejszy sposób.
Mysticus
 
Posty: 53
Z nami od: 13 grudnia 2002, 20:44
Lokalizacja: Pewna mistyczna kraina ;-)

Postautor: lenrock » 14 kwietnia 2003, 15:59

Przeglądarka: -

Mysticus pisze:Czy Phoenix, podobnie jak SeaMonkey, zostanie nazwany Navigatorem?

Phoenix szuka nowej nazwy dla siebie od dłuższego czasu , ale zawiódłbym się gdyby Nawigator miałby się nią stać.
A teraz troche statystyki:
Po 24 godzinach od rozpoczęcia Ankiety . Początkowo wygrywał Phoenix , wieczorem był remis , zaś dzisiejszy dzień należy do Mozilli . Na razie jednak swój głos oddało trzydzieści pare osób więc pozostało jeszcze z 600 zarejetrowanych Forumowiczów.Czekamy na wasze głosy .
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: LarryN » 14 kwietnia 2003, 17:17

Przeglądarka: -

Konserwa z nas wychodzi. ;-))
Ale zawsze uważałem, że pomimio pozrow Open Source to ruch konserwatystów. Czyli rewolucjnistów, dwie fale temu. ;-)
LarryN
 
Posty: 273
Z nami od: 07 lutego 2002, 17:13

Postautor: Pitreck » 14 kwietnia 2003, 17:20

Przeglądarka: -

1) Mnie tez zastanawia jak na bedzie z nazewnictwem Phoenixa i Minotaura w Mozilla Suite. Wg. mnie sa 3 mozliwosci:
-Zachowaja swoje nazwy(oczywiscie mowa tu o tych stalych, bo te sa tymczasowe)
-Beda sie nazywac Mozilla
-beda sie nazywac Mozilla Browser(ew. Navigator), Mozilla Mail

2) Obecnie jest 655 zarejestrowanych uzytkownikow, jezeli przez czas trwania ankiety zaglosuje chociaz 50% to bedzie dobrze(bedziemy mieli wieksza frekwencje niz byla w referendum unijnym na wegrzech :P)
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator
 
Posty: 1163
Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: lenrock » 14 kwietnia 2003, 18:23

Przeglądarka: -

Pitreck pisze:1) Mnie tez zastanawia jak na bedzie z nazewnictwem Phoenixa i Minotaura w Mozilla Suite. Wg. mnie sa 3 mozliwosci:
-Zachowaja swoje nazwy(oczywiscie mowa tu o tych stalych, bo te sa tymczasowe)
-Beda sie nazywac Mozilla
-beda sie nazywac Mozilla Browser(ew. Navigator), Mozilla Mail

Właściwie to mogą zostać pod nazwą Mozilli i instalkę nawet zostawić taką samą a tylko dla wtajemniczonych było by wiadome że zmieniła się budowa ich ulubionej przeglądarki

Pitreck pisze:2) Obecnie jest 655 zarejestrowanych uzytkownikow, jezeli przez czas trwania ankiety zaglosuje chociaz 50% to bedzie dobrze(bedziemy mieli wieksza frekwencje niz byla w referendum unijnym na wegrzech :P)

Jak dojdziemy do 100 osób to uznam to za sukces , biorąc pod uwagę że ci co nie korzystali z Phoenixa nie mają zdania i pewnie nie głosują.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: nutado » 14 kwietnia 2003, 19:25

Przeglądarka: -

Ja nie wiem na co glosowac :( Gdyby phoenix mial sidebara to napewno na niego... niestety nie ma... nie potrafie wybrac...
nutado
 
Posty: 190
Z nami od: 18 grudnia 2002, 13:45
Lokalizacja: małopolska

Postautor: Gandalf » 14 kwietnia 2003, 19:41

Przeglądarka: -

Ja zaglosowalem na Phoenixa. A co! :)
Phoenix to przyszlosc i moim zdaniem ma ogromne szanse zastapic nam Mozille.

Przeniesienie funkcji Mozilli do Phoenixa (tych ktorych nie ma) to bardzo malo pracy w porownaniu z procesem odwrotnym.

Nie wiem po co ta ankieta. Nie mamy bezposredniego wplywu decyzyjnego na wybor browsera w mozilla.org (chyba, ze ktorys z Was ma nicka Asa Dotzler ;]) wiec nic nie zmienimy takimi glosowaniami. To raz.

Dwa porownujemy wczesna alfe Phoenixa z zaawansowana publiczna wersja Mozilli.

Trzy porownujemy projekt w ktorym dotychczas bralo udzial 5-7 osob, z projektem nad ktorym pracowalo jak na razie z 30 osob (odliczam ze sto osob ktore pracuja nad silnikiem - czyli czescia wspolna dla obu).
Przypominam, ze to sie zmieni po 1.4 final, i wtedy bedziemy mieli okazje popatrzec jak szybko rozwija sie Phoenix.

nutado: Phoenix bedzie mial juz niedlugo sidebara :) Mozesz spokojnie glosowac na Phoenixa, wersja 0.6 imho juz bedzie z pelnym sidebarem :)
Gandalf
 
Posty: 1802
Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 14 kwietnia 2003, 19:42

Przeglądarka: -

Nie wierze by zrezygnowali z sidebara , może tylko na razie jest tak okrojony. To znaczy są jakieś zaczątki Sidebar z :Downloads, Bookmarks i History.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: lenrock » 14 kwietnia 2003, 19:45

Przeglądarka: -

Gandalf pisze:Nie wiem po co ta ankieta.)

Sam ją zakładałem i też nie wiem :wink: :wink: :wink: :P :P :P :D :D :D
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: emdej » 14 kwietnia 2003, 19:47

Przeglądarka: -

lenrock pisze:Właściwie to mogą zostać pod nazwą Mozilli i instalkę nawet zostawić taką samą a tylko dla wtajemniczonych było by wiadome że zmieniła się budowa ich ulubionej przeglądarki

mysle ze skoro juz musza zmieniac, to najlepiej by bylo gdyby wlasnie tak sie stalo jak mowisz, oczywiscie chodzi mi o to zebym nie zauwazyl ze cos zmienili - jak na to teraz patrze to chyba tylko taka ewentualnosc moglaby mnie sklonic do rezygnacji z 1.4.....

PS
skoro Mozilla "upada", a przynajmniej sie przeobraza i zmienia nazwe, to chyba to forum ma zla nazwe, a moze wogole za jakis rok umrze smiercia naturalna bo ktos szybko wykupi domenke phoenixpl.org..... :( boje sie tych zmian....
zgadza sie - jestem konserwatysta ! (opensource'owiczem)
pozdrawiam serdecznie, emdej
Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie są ogólnie głupi. Dziwnym trafem przytrafia mi się to gdy myślę o dwóch tematach, polityce i przeglądarkach :/ (by qviri)
JID: emdej@jabber.org | gg: 17344
emdej
 
Posty: 417
Z nami od: 03 lipca 2002, 13:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: emdej » 14 kwietnia 2003, 19:49

Przeglądarka: -

lenrock pisze:
Gandalf pisze:Nie wiem po co ta ankieta.)

Sam ją zakładałem i też nie wiem :wink: :wink: :wink: :P :P :P :D :D :D


ale ja wiem !
bo juz wielokrotnie na forum byly skladane wnioski i zmiane ankiety na stronie glownej, niestety bez echa - ludzie chca nowej ankiety !!! :D
pozdrawiam serdecznie, emdej
Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie są ogólnie głupi. Dziwnym trafem przytrafia mi się to gdy myślę o dwóch tematach, polityce i przeglądarkach :/ (by qviri)
JID: emdej@jabber.org | gg: 17344
emdej
 
Posty: 417
Z nami od: 03 lipca 2002, 13:40
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lenrock » 14 kwietnia 2003, 21:09

Przeglądarka: -

emdej pisze: ludzie chca nowej ankiety !!! :D

To proponuje zrobić ankietę o zdjęcie ankiety z głownej strony "o sajbarze" , póżniej ankietę o tym "jaka ma być nowa ankieta" , Później głosować na nowej ankiecie a później złożyć ankietę czy uważało się że wyniki ankiety "jaka ma być nowa ankieta" były sfałszowane. Proste , co nie ?? :wink:
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gość » 14 kwietnia 2003, 21:51

Przeglądarka: -

lenrock pisze:To proponuje zrobić ankietę o zdjęcie ankiety z głownej strony "o sajbarze" , póżniej ankietę o tym "jaka ma być nowa ankieta" , Później głosować na nowej ankiecie a później złożyć ankietę czy uważało się że wyniki ankiety "jaka ma być nowa ankieta" były sfałszowane. Proste , co nie ?? :wink:

no to moze lekka przesada, ale tylko lekka :wink:
faktem jest ze skoro juz jakas ankieta ma byc to niech bedzie bardziej aktualna, jak nie ma pomyslow to niech bedzie pytanie ile srednio w tym miesiacu spadnie litrow deszczu na metr kwadratowy w polsce - co miesiac bedzie nowa :D
Gość
 

Następna

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: