MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nowa ankieta Mozilla czy Phoenix

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Phoenix czy Mozilla?? Czy popierasz nowy Roadmap Mozi

Czas głosowania minął 23 kwietnia 2003, 11:15

Tak , Phoenix jest fajny , szczególnie 5+
23
49%
Nie , Mozilla taka jaka jest powinna zostać i się rozrastać o nowe możliwości
24
51%

Liczba głosów : 47

Postautor: emdej » 14 kwietnia 2003, 21:54

Przeglądarka: -

taki lekki offtopic, choc wbrew pozorom na temat - jak to jest ze zwykle dziala to automatyczne logowanie na forum, ale czasem po prostu nie dziala i juz.... ? znow nie zauwazylem i jako gosc pisalem.. :-?
pozdrawiam serdecznie, emdej
Czasami dochodzę do wniosku, że ludzie są ogólnie głupi. Dziwnym trafem przytrafia mi się to gdy myślę o dwóch tematach, polityce i przeglądarkach :/ (by qviri)
JID: emdej@jabber.org | gg: 17344
emdej

Z nami od: 03 lipca 2002, 13:40

Postautor: nutado » 14 kwietnia 2003, 22:32

Gandalf pisze:...Phoenix bedzie mial juz niedlugo sidebara :) Mozesz spokojnie glosowac na Phoenixa, wersja 0.6 imho juz bedzie z pelnym sidebarem :)

skoro tak, to zaglosowalem na phoenixa :)
nutado

Z nami od: 18 grudnia 2002, 13:45

Postautor: E2rd » 14 kwietnia 2003, 22:56

Gandalf pisze:Nie wiem po co ta ankieta.

Coby porównać z tą ankietą :wink:
Jak widać na załączonym obrazku, bywalcy MozillaZine są generalnie za... Widać są większymi rewolucjonistami niż my :lol: (kiedy to piszę jest remis w naszej ankiecie).

A bardziej poważnie: chyba Netscape się jeszcze nie wypowiedział, co sądzi o nowym roadmapie mozilla.org... A to on jednak ma tu głos decydujący. Wystarczy, że zabierze większość swoich pracowników do dopieszczenia Mozilla-1.4-stable-branch - i już jakakolwiek inna praca nad Mozillą zwolni dramatycznie... Mam nadzieję, że Mitchell Baker i reszta wierchuszki m.o ma to na uwadze...
E2rd
Moderator

Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: Pitreck » 15 kwietnia 2003, 01:47

Zauwazyliscie ze od piatku niepojawil sie zaden nowy nightly Phoenixa, na zadna z platform systemowych...
Czyzby jakies powazne zmiany w programie? :D
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator

Z nami od: 28 listopada 2002, 20:17

Postautor: Gość » 15 kwietnia 2003, 09:48

tez zauwazylem. moze poprawiaja obsluge zakladek....
Gość

Postautor: Pitreck » 15 kwietnia 2003, 10:27

Mam nadzieje ze nie tylko.
Licze na Mozillowego Moderna...a jak nie to chociaz brakujace opcje z Mozilla :)
"Zaczyna się nowy wyścig, ale starzy gracze jeszcze nie umieją zrozumieć, że toczyć się on będzie na zupełnie innym poziomie. Idzie tsunami, a niektórzy dalej zapatrzeni w ziemie stawiają na plaży zamki z piasku i kłócą się, czyj większy..." - Gandalf
Pitreck
Moderator

Postautor: prefiks » 15 kwietnia 2003, 11:13

Może zmianiają nazwę....
prefiks

Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

Postautor: Pitreck » 15 kwietnia 2003, 11:37

Jezeli zmieniaja nazwe to znaczy ze szykuja sie do wydania wersji 0.6, bo dotychczas nazwa Phoenix byla glowna blokada uniemozliwiajaca wydanie nowej wersji. Jezeli szykuja sie to wydania wersji 0.6 to znaczy ze bedzie ona zawierala jakies zmiany w stosunku do 0.5+, powazne zmiany...

Hmmmm, jak ja kocham te intrygi! :)
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2003, 12:20 przez Pitreck, łącznie zmieniany 1 raz
Pitreck
Moderator

Postautor: Olhado/256 » 15 kwietnia 2003, 12:07

6.0??? :o :o :o
Rany, doganiają IE! Chyba gdzieś mi umknęło kilka wersji, bo ostatnia, którą pamiętam, to 0.5 :P :P :P
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator

Z nami od: 26 września 2002, 09:47

Postautor: napcok » 15 kwietnia 2003, 12:10

Może zmianiają nazwę....

Jak można przeczytać na http://texturizer.net/phoenix/ została wrescie zaakceptowana nazwa Firebird.

Przy okazji - zacząłem tłumaczyć wspomnianą stronkę na naszą mowę ojczystą (jest to wersja pre-alfa tłumaczenia :) i posiada pewnie mnóstwo błedów)- dla chętnych podaję linka do roboczej lokalizacji
http://www.dsmedia.pl/~dnapora/pl/. Jak na razie jestem mniej więcej w połowie i będę wdzięczny za wasze ewentualne uwagi (zwłaszcza krytyczne, zauważone błedy itp.). Najlepiej na dnapora[at]wp[dot]pl.

pozdrawiam
napcok

Z nami od: 10 czerwca 2002, 21:24

Postautor: Pitreck » 15 kwietnia 2003, 12:22

Olhado/256 pisze:6.0??? :o :o :o
Rany, doganiają IE! Chyba gdzieś mi umknęło kilka wersji, bo ostatnia, którą pamiętam, to 0.5 :P :P :P

No tak, znow sie zagalopowalem :)
Juz poprawione...
Pitreck
Moderator

Postautor: Pitreck » 15 kwietnia 2003, 12:34

New Name: Firebird

After months of discussion and further months of legal investigation, we're finally comfortable moving forward with new names. The new name for the Phoenix browser is "Firebird". The documentation and product strings will be updated soon. In addition to securing Firebird, we've also got the OK from those contributing legal resources to use the name "Thunderbird" for a mail client. Hopefully this will be the end of naming legal issues for a while.

Czyli:
Phoenix = Firebird
Minotaur = Thunderbird

I wszystko jasne :)
PS moze by tak dac newsa na strone glowna, co?
Pitreck
Moderator

Postautor: Gandalf » 15 kwietnia 2003, 12:55

Co do buildow. Bylyl problemy z cvsem, na #mozilla pojawil sie nawet topic "CVS is down. Go outside and see Your girlfriend..." :)

Wszystko powinno juz wracac do normy :)
Gandalf

Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37

Postautor: lenrock » 15 kwietnia 2003, 14:10

napcok pisze:
Może zmianiają nazwę....

Jak można przeczytać na http://texturizer.net/phoenix/ została wrescie zaakceptowana nazwa Firebird.

Przy okazji - zacząłem tłumaczyć wspomnianą stronkę na naszą mowę ojczystą (jest to wersja pre-alfa tłumaczenia :) i posiada pewnie mnóstwo błedów)- dla chętnych podaję linka do roboczej lokalizacji
http://www.dsmedia.pl/~dnapora/pl/. Jak na razie jestem mniej więcej w połowie i będę wdzięczny za wasze ewentualne uwagi (zwłaszcza krytyczne, zauważone błedy itp.). Najlepiej na dnapora[at]wp[dot]pl.

pozdrawiam

Wspaniała robota , ale moim zdaniem adres masz za długi , podpiołem cię pod http://firebirdpl.no-ip.org , jeżeli nie zgadzasz się to to zdejmę. Lub przkieruję na inny wskazany przez ciebie adres.
lenrock
Moderator

Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33

Postautor: LarryN » 15 kwietnia 2003, 16:15

E2rd pisze:
Gandalf pisze:Nie wiem po co ta ankieta.

Coby porównać z tą ankietą :wink:
Jak widać na załączonym obrazku, bywalcy MozillaZine są generalnie za... Widać są większymi rewolucjonistami niż my :lol: (kiedy to piszę jest remis w naszej ankiecie).

Pytanie jednak trochę inne. Rozłączenie komponentów może wyjść Mozilli na zdrowie. Bo przy okazji może naprawią kilka rzeczy w Kurierze Poczty. Jak choćby zakładanie kont SMTP. Poprawią Książke Adresową... itp. Ale Poenix to... użyłem raz i mnie odrzuciło... Nie mam zamiaru żywac ponownie, po co wsiadać do małego np. Forda, jak można pojechać wygodnym Mercedesem, nawet gdy jest trochę wolniejszy.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2003, 18:16 przez LarryN, łącznie zmieniany 1 raz
LarryN

Z nami od: 07 lutego 2002, 17:13

Postautor: E2rd » 15 kwietnia 2003, 17:32

LarryN pisze:Bo przy okazji może naprawią kilka rzeczy w Kurierze Poczty.

Nie liczyłbym na to. Na razie mają dość zabawy z rozdzielaniem go od Mozilli... :(

LarryN pisze:po co wsiadać do małego np. Forrda, jak można pojechać wygodnym Mercedesem, nawet gdy jest trohę wolniejszy.

:lol: Świetne. Zgadzam się w całej rozciągłości...
E2rd
Moderator

Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: LarryN » 15 kwietnia 2003, 18:15

E2rd pisze:
LarryN pisze:Bo przy okazji może naprawią kilka rzeczy w Kurierze Poczty.

Nie liczyłbym na to. Na razie mają dość zabawy z rozdzielaniem go od Mozilli... :(
[/quote]
A ja jednak, mam, bo jak się robić coś od nowa, to łatwiej coś przesunąć, szczególnie, że ludzie na prawdę tego nie trawią, błedy w bugzilli są...
E2rd pisze:
LarryN pisze:po co wsiadać do małego np. Forrda, jak można pojechać wygodnym Mercedesem, nawet gdy jest trohę wolniejszy.

Jeszcze bym dodał, gdy i tak w większości krajów jest ograniczenie prędkości. Bo, ja używam Mozill na różnym sprzęcie (PIII 350-160Mb, Celeron 300@375-192Mb, Duron 600@866-256 Mb) i jakoś ogromności Mozilli nie zauważam...
<Korzystam z Debiana>
LarryN

Z nami od: 07 lutego 2002, 17:13

Postautor: lenrock » 15 kwietnia 2003, 18:19

E2rd pisze:

Nie wszystkich stać na to by być wolnym. Gdy ostatnio proponowałem jednej osobie na jej XP by przeszła na Mozillę i padło pytanie "Czy nie wydaje ci się że trochę wolniej wczytuje strony niż IE" ta ja oczywiście odparłem że nie powinna . Oczywiście zaprezentowałem pewne dodatki jak np blokowanie POP-UPów ;sajdbar z gazetami i inne to przekonałem tę osobę.
Odnosząc się do waszych porównań > więcej osób marzy o prowadzeniu wyścigówki po szosach niż o prowadzeniu limuzyny . A Mozilla następnej generacji ma się stać takim ferrari co jest szybki i luksusowy (pełen bajerów).
lenrock
Moderator

Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33

Postautor: GabrielBaines » 15 kwietnia 2003, 21:33

Pitreck pisze:Czyli:
Phoenix = Firebird
Minotaur = Thunderbird

Genialne. Pozostaje juz tylko zmienic Mozilla na Pontiac.
Gabriel
GabrielBaines
Moderator

Z nami od: 05 marca 2002, 21:42

Postautor: jstar » 15 kwietnia 2003, 21:33

Jak dla mnie to wybór Firebirda na główną przeglądarkę jest jaknajbardziej trafiony. Phoneix nie ma wielu niepotrzebnych naleciałości z Netscape, Jest bardziej elastyczny. Czasami potrzebna jest radykalna zmiana. Nie ma nic gorszego jak "kompatybilność wsteczna". Przez to Windowsy do tej pory działają jak działają. Dlaczego? Bo "kompatybilność wsteczna" zmusiła do zachowania elementów kodu Win 3.11. Gdyby można było napisać wszystko od początku i nie bawić się w "kompatybilność wsteczną", to Windows xp, dawno w środku miałby jakiegoś HP-UX albo coś w tym stylu. Nie należy pozwolić mozilli stać się 2-gim windowsem - ofiarą "kompatybilności wstecznej"!

W interesie użytkowników jest, aby odświeżyć kod - lepiej nadbudowywać niż usuwać. Jak się usunie, to tylko może się zawalić.
jstar

PoprzedniaNastępna

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli