MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Chcę rozszerzyć JS o dodatkowe funkcje i tablice. Da się?

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Chcę rozszerzyć JS o dodatkowe funkcje i tablice. Da się?

Postautor: marcoos » 04 lipca 2003, 13:37

Przeglądarka: -

Załóżmy, że stworzyłem sobie pewien kawałek kodu JS, który np. dostarcza funkcję fun1() i tablicę tab2[]. Aktualnie działa to na zasadzie bookmarkletu, tzn. jest wykonywana na rzecz aktualnie otwartej strony po kliknięciu przez juzera zakładki z treścią skryptu. Po uaktywnieniu tego bookmarkletu fun1() i tab2[] stają się dostępne dla skryptów zawartych na stronie.

Tzn. jest to taki mniej więcej bookmarklet:
"javascript:tab2=new Array; i tu coś dalej robię z tab2[];"

Do tej pory wszystko fajnie. Ale problem polega na tym, że bookmarklet wykonany zostaje, kiedy część skryptów ze strony już się wykonała. No i za każdym razem trzeba w niego kliknąć.

Teoretycznie mógłbym dorobić do niego coś w stylu eval(document.getElementsByTagName("body")[0].onload) (zresztą, to i tak nie działa ;)) ale oprócz tego, co strony mają w onload często mają gotowe skrypty pisane "żywcem" w tagach script, poza definicjami funkcji.

I stąd pytanie. Czy da się zrobić taki dodatek XPI (zamiast tego bookmarkletu), który dołączy fun1() i tab2[] do każdej ładowanej strony tak, żeby fun1() i tab2[] zostały stworzone przed wykonaniem się wszelkich onload i jakichkolwiek innych skryptów na stronie?

Krótko - chcę zrobić dodatek rozszerzający standardowe możliwości JS w Mozilli o dodatkowe funkcje i dodatkowe tablice.

Może gdzieś jest przykład, który mógłbym przerobić do swoich potrzeb?

Wygooglać się nic nie dało. ;)
marcoos
Moderator

Z nami od: 12 października 2002, 10:25

Postautor: prefiks » 04 lipca 2003, 13:45

Przeglądarka: -

Podejrzewam że dało by się to zrobić przy użyciu jakiegoś sprytnego kodu wstawionego w overlay. Nie mam aktualnie pod ręką gotowego kodu, ale jak bardzo potrzebujesz to poszukam. Możesz skontaktować się ze mną używając jabbera prefiks@chrome.pl
prefiks

Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli