MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Przydatne skryptozakładki

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Re: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Grzegorz » 03 października 2009, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090924 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.3

Sam, dokładnie nie pamiętam. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, logowanie było z wykorzystaniem SID.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Mirek » 03 października 2009, 11:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

A co właściwie kryje się pod tym autologowaniem - klikam skryptozakładkę i jestem zalogowany na forum, czy coś więcej?
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Re: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Grzegorz » 03 października 2009, 12:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090924 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.3

Najlepsze rozwiązanie to klikam zakładkę i jestem zalogowany i przeniesiony na stronę z tematami od ostatniej wizyty, ale to Ty jesteś czarodziejem ;) Ucieszy mnie każde voodoo spod Twojej klawiatury.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Mirek » 03 października 2009, 22:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

Oki, miałem chwilkę - i chyba takie coś będzie najprostszym rozwiązaniem - tylko musisz podmienić hasło (no, że chyba zgadłem i brzmi ono XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX ;-) )
Kod: Zaznacz cały
javascript:document.write('<html><body><form action="http://mozillapl.org/forum/ucp.php?mode=login" method="post" >  <input type="hidden" name="username" value="GrzegorzJZD" />  <input type="hidden" name="password" value="XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX" />  <input type="checkbox" name="autologin" checked="checked" />  <input type="checkbox" name="viewonline" checked="checked" />  <input type="hidden" name="redirect" value="search.php?search_id=newposts" /> <input type="submit" name="login" id="login" value="( * )( * )" /></form></body></html>'); document.close(); document.getElementById('login').click();

Z tego co pamiętam, to akurat Ty Grzegorzu masz podobnie jak ja - profil na zaszyfrowanej partycji - ale jeśli ktoś inny by planował sobie zrobić taką skryptozakładkę, to powinien być świadom, że hasło jest wtedy dość łatwe do podejrzenia. Można je trochę bardziej zakamuflować, ale tak czy siak, zawsze będzie do odczytania, dla kogoś kto będzie miał dostęp do zakładek (albo i komputera).

Pozdrawiam,
Mirek
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Gość » 02 lutego 2010, 18:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Moja ulubiona skryptozakładka http://readable-app.appspot.com/
Ustawianie jej parametrów tutaj - http://readable-app.appspot.com/setup.html
Gość
 

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Tomek » 18 sierpnia 2010, 10:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; Windows NT 5.1; rv:2.0b3) Gecko/20100805 Firefox/4.0b3

Zamówienie na skryptozakładkę można złożyć?
Więc tak - dodawanie zakładki do strony, umieszczając tą zakładkę w konkretnym folderze zakładek (wskazanym w skryptozakładce).
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Tomek » 18 sierpnia 2010, 14:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; Windows NT 5.1; rv:2.0b3) Gecko/20100805 Firefox/4.0b3

Może wytłumaczę po co mi taka zakładka. W połączeniu z rozwiązaniem tego problemu viewtopic.php?f=15&t=40269 (znowu Mirek z pomocą przyszedł) i ewentualnie własnym buttonem z kodem zakładki tworzyło by to niezły tandem do "czytania" na potem. Poza tym ułatwiłoby porządkowanie zakładek...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Mirek » 18 sierpnia 2010, 16:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

Po takiej motywacji aż mnie skręca, że nie wiem do końca jak pomóc - ale chyba niestety przez samą skryptozakładkę tak się nie da (no nie licząc sposobów wykorzystujących dziury w starszych wersjach Fx lub jakieś jeszcze nie znalezione buffer overflowy itp. :D) Jeszcze poczytam o dodawaniu zakładek przez JS - ale nie kojarzę, żeby była możliwość wskazania folderu. Przez SZ/JS można chyba tylko wywołać okienko dodawania zakładki lub wstawić na stronie z zakładkami - ale to tylko modyfikacja wyświetlonej strony, bez zapisu w places.sqlite.
Jako obejście problemu pierwsze, co przyszło mi do głowy, to dodanie na serwerze skryptu PHP (czy tam ASP, Java, CGI....), który będzie modyfikował plik używany przez wspomniane wyżej rozszerzenie do synchronizacji - tak, żeby w odpowiednim miejscu dodawał przekazany przez skryptozakładkę adres.
Z kolei opis wykorzystania tego rozwiązania skojarzył mi się z rozszerzeniem Read It Later - ale on korzysta chyba tylko ze swojego serwera do synchronizacji.
Jeszcze pewnym ułatwieniem może być skorzystanie z Add Bookmark Here ² - żeby od razu dodawać do odpowiedniego folderu. Albo dodać jakoś na stałe w okienku dodawania zakładek folder podlegający synchronizacji, albo najlepiej stworzyć całe rozszerzenie :P
Jeszcze zastanawiam się czy w keyconfigu nie dałoby się stworzyć odpowiedniego skryptu dla jakieś kombinacji klawiszy...
Albo można by... dobra starczy - bo chyba za bardzo odchodzę od tematu :P W każdym razie jeszcze pomyślę jakby to najlepiej można zrobić.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Tomek » 18 sierpnia 2010, 18:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:2.0b3) Gecko/20100813 Firefox/4.0b3

Mirek pisze:Z kolei opis wykorzystania tego rozwiązania skojarzył mi się z rozszerzeniem Read It Later - ale on korzysta chyba tylko ze swojego serwera do synchronizacji.

No właśnie szukam czegoś co by mi zastąpiło Read It Later. Jakoś ostatnia wersja nie przypadła mi do gustu... zbyt zbajerowana jest.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Mirek » 20 sierpnia 2010, 00:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

Co prawda to nie skryptozakładka, ale tak z ciekawości skopiowałem i lekko przerobiłem parę różnych komend znalezionych @ MDC i wyszedł taki skrypt dodający aktualnie oglądaną stronę do zdefiniowanego w kodzie folderu (patrz 4 i 7 linijka):
Kod: Zaznacz cały
var bmsvc = Components.classes["@mozilla.org/browser/nav-bookmarks-service;1"]
                      .getService(Components.interfaces.nsINavBookmarksService);
   var menuFolder = bmsvc.bookmarksMenuFolder;
   var ReadLaterId = bmsvc.getChildFolder(menuFolder, "ReadLater");
   if (ReadLaterId == 0)
   {
      var ReadLaterId = bmsvc.createFolder(menuFolder, "ReadLater", 0);
   }
var ios = Components.classes["@mozilla.org/network/io-service;1"]
                    .getService(Components.interfaces.nsIIOService);
var uri = ios.newURI(content.document.location.href, null, null);
var newBkmkId = bmsvc.insertBookmark(ReadLaterId, uri, bmsvc.DEFAULT_INDEX, content.document.title);

Powyższy kod można np.: dodać do skrótu klawiaturowego w keyconfig, podczepić pod przycisk w Custom Buttons² lub wykorzystać w kodzie rozszerzenia.
Może się na coś nada...
Jeszcze nie próbowałem, ale za pewne można łatwo dodać do kodu wywołanie synchronizacji folderu przed i/lub po dodaniu zakładki.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Grzegorz » 20 sierpnia 2010, 11:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

Mirek, masz może pomysł jak automatycznie włączać iReadera na wybranych stronach lub domenach?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Mirek » 20 sierpnia 2010, 12:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

Nie zaglądałem jeszcze w kod, ale na razie możliwości widzę trzy - albo przerobić odpowiedni kawałek kodu rozszerzenia na skrypt Greasemonkey (i wtedy bez problemu się uruchamia na wybranych stronach), albo przerobić rozszerzenie - dodając do niego monitorowanie aktualnego adresu i odpalanie odpowiedniej funkcji, albo napisać własne rozszerzenie wywołujące odpowiednią funkcję iReadera na wybranych stronach (no albo napisać do autora :D).
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Grzegorz » 18 września 2010, 18:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Mirek mógłbyś stworzyć skryptzakładkę, która przenosiłaby do/uruchamiałaby odnośnik magnetyczny (wykorzystując stronę http://centrump2p.com/magnet/)?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Mirek » 19 września 2010, 00:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.10) Gecko/20100914 Firefox/3.6.10

Już ktoś kiedyś o to prosił, więc mam gotowca:
Kod: Zaznacz cały
javascript:myhtml = '<html><body><form id="mgntfrm" action="http://torrent.centrump2p.com/magnet/" method="post"><label for="hash">info_hash lub link:</label><input type="text" name="hash" id="hash" size="50" value="' + document.location.href + '">&nbsp;<input type="submit" value="Generuj"></form><script language="Javascript">document.getElementById("mgntfrm").submit();</script></body></html>';document.open();document.write(myhtml);document.close();

Strona obsługuje tylko metodę POST, dlatego na ułamek sekundy pojawia się odpowiedni formularz.
Poza tym w trakcie tworzenia powyższej SZ powstała też taka, która sama przerabia wszelkie linki na stronie zawierające w sobie info_hash (np.: "Pobierz torrent", "Ściągnij") od razu na magnet linki i dopisuje zdefiniowane w pierwszych linijkach skryptu trackery (choć i bez nich zazwyczaj magnet-linki działają). Oto ona:
Kod: Zaznacz cały
javascript:(function()
    {
      trackers = '&tr=http://tracker.openbittorrent.com/announce'+
                 '&tr=http://tracker.publicbt.com:80/announce'+
                 '&tr=http://denis.stalker.h3q.com:6969/announce';

      s = null;
      if (document.selection && document.selection.createRange)
      {
       s = document.selection.createRange().text;
      }
      else if (document.getSelection)
      {
       s = document.getSelection();
      }
      if (! (s && s.length))
      {
       if(frames.length>0)
       {
        for(i=0;i<frames.length;i++)
        {
         s=frames[i].document.getSelection();
         if(s)
          break;
        }
       }
      }

      hashString = s;
      if (hashString && hashString.length)
      {
       if( (hmatch = hashString.match(/([a-fA-F0-9]{40})/)) )
       {
         document.location.href = 'magnet:?xt=urn:btih:' + hmatch[1] + trackers;
       }
       else
       {
        alert('Nie zaznaczono prawidlowego info_hasha');
       }
      }

      if (! (s && s.length))
      {
       for(i=0; i<document.links.length; ++i)
       {
        if( (hmatch = document.links[i].href.match(/([a-fA-F0-9]{40})/)) )
        {
         document.links[i].href = 'magnet:?xt=urn:btih:' + hmatch[1] + trackers;
        }
       }
      }
    })();

Można sobie z niej skorzystać, gdyby generator magnet-linków od centrump2p np. przestał działać (jej wada, to że w przeciwieństwie do pierwszej SZ nie pobiera ze strony adresów trackerów - a jedynie dodaje te predefiniowane, zaleta - większa anonimowość).
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Grzegorz » 19 września 2010, 09:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.9) Gecko/20100824 Firefox/3.6.9

Dzięki :)
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Grzegorz » 14 października 2010, 13:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.10) Gecko/20100914 Firefox/3.6.10

Mirku, jeszcze jedna prośba o skryptozakładkę. Mógłbyś napisać coś, co pozwoli mi bez grzebania w pamięci podręcznej pobierać seriale z VOD Onetu (konkretnie chodzi o kolejne odcinki Usta Usta)?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Mirek » 14 października 2010, 17:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.10) Gecko/20100914 Firefox/3.6.10

Grzegorzu, chyba nie da(m) rady... Po powierzchownym spojrzeniu wygląda, że Silverlight jakoś ściąga listę paru kolejnych części całego filmu, potem ściąga te części, jakoś skleja i wyświetla i potem dalej lista kolejnych części itd., a w dodatku obraz jest osobno, dźwięk osobno. Ale to tak z grubsza mówię - przydałoby się zdekompilować obiekt SL - i wtedy byłoby łatwiej przeanalizować, co się tam dokładnie dzieje.
Że chyba dojdziesz jakim algorytmem przerabiać dane z np. tego pliku: http://213.180.150.60/streaming/VOD-vol ... m/Manifest na listę części pliku z filmem, a potem czy po ich ściągnięciu wystarczy zwykłe ich złączenie (tzn. osobno audio, osobno video) i na koniec złączenie video z audio - ale jeśli nawet tak, to skryptozakładka co najwyżej poda linki do tych kilkuset części.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Przydatne skryptozakładki

Postautor: Grzegorz » 14 października 2010, 19:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.10) Gecko/20100914 Firefox/3.6.10

Dzięki za starania. Będę szukał, bo w necie jest sporo webripów, skoro inni je robią to musi być jakiś prosty sposób.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Poprzednia

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: AdsBot [Google], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: