MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

zmienne przekazywane w parametrze

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

zmienne przekazywane w parametrze

Postautor: soli » 19 lutego 2010, 14:55

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.10

Witam,

usiłuję napisać rozszerzenie do FF, niestety mam taki problem:

Napisałem funkcję saveResults(nazwa_pliku, zawartosc), mającą zapisywać pewne informacje do pliku.
Jeśli wywołam ją w taki sposób: saveResult("C:\\nazwa_pliku.txt", dane); to wszystko ładnie się zapisze.
Ale próbując zrobić coś takiego:

var filename = "C:\\" + nazwa_pliku;
saveResults(filename, dane);

To w konsoli pojawia się błąd:
[Exception... "Component returned failure code: 0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE) [nsIFileOutputStream.init]" nsresult: "0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE)" location: "JS frame :: chrome://sample/content/IO.js :: saveResults :: line 10" data: no]

Dodam, że zmienna nazwa_pliku zawiera string "nazwa.txt". Miał ktoś podobny problem? Jeśli tak to jak sobie z nim poradziliście?

Pozdrawiam
soli
 

Odp: zmienne przekazywane w parametrze

Postautor: spiritRKS1910 » 12 marca 2010, 23:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Z tego co pamiętam backslash (\) w stringach służy do przełamywania kody bez wpływu na jego wyświetlanie. Stosuje się także do wyświetlania innych, zastrzeżonych znaków np. apostrof w cudzysłowie ("ble ble ble isn\'t"). Żeby wstawić znaki \\ jako tekst trzeba zastosować taki zapis \\\\, chociaż 100% pewności nie mam. W razie czego kombinowałbym w tym kierunku.
spiritRKS1910
 
Posty: 95
Z nami od: 19 października 2008, 15:55


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: