MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Zapis/odczyt ustawień

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Zapis/odczyt ustawień

Postautor: xery » 28 lipca 2010, 14:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

Witam :)

Chcę napisać pewno rozszerzenie.. właściwie jest ono już napisane, ale mam z nim pewien problem. Dorabiam właśnie stronę ustawień. I moje pytanie brzmi: w jaki sposób zapisywać/odczytywać ustawienia rozszerzenia?

wiem, że służy do tego Components.classes["@mozilla.org/preferences-service;1"], ale nie wiem jak tego używać - nie znalazłem dobrego przykładu :(

Chcę zapisać takie rzeczy jak:
login, hasło, int1, int2, int3, boolean1 (czyli odpowiednio dwie zmienne strong, trzy razy INT i jeden Boolean). niby proste, ale nie wiem jak się za to zabrac...
Pomocy !!
xery
 

Odp: Zapis/odczyt ustawień

Postautor: Mirek » 28 lipca 2010, 16:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

https://developer.mozilla.org/en/Code_s ... references - zwłaszcza te przykładowe 4 linijki pod More about preferences "branches"
Albo najprościej będzie zajrzeć do jakiegoś gotowego rozszerzenia, które zapisuje / odczytuje i zwrócić uwagę na funkcje: getBoolPref(), setBoolPref(), getCharPref(), setCharPref(), getIntPref(), setIntPref()

A jeśli to nie tajemnica, to zdradź, co robi Twoje rozszerzenie... ( G. ;) )
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Zapis/odczyt ustawień

Postautor: korro » 10 sierpnia 2010, 08:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8 Skracanie linkow (.NET CLR 3.5.30729)

Witam.
Generalnie okno preferencji zrobi to za Ciebie, zapisze to, to ustawisz.
Odczyt i zapisz z poziomu kodu może wyglądać tak:
Kod: Zaznacz cały
var prefs = Components.classes["@mozilla.org/preferences-service;1"].getService(Components.interfaces.nsIPrefBranch);
var baseurl = prefs.getCharPref("extension.utnijnet.baseurl");
korro
 
Posty: 61
Z nami od: 06 marca 2005, 21:53


Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: