MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mozilla jako edytor XML?

Projektowanie aplikacji i rozszerzeń opartych na technologiach Mozilla Foundation: XUL, JavaScript, XPCOM, XBL i innych

Moderator: Pomocy?!

Mozilla jako edytor XML?

Postautor: f-RE » 05 lutego 2004, 09:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.5) Gecko/20040114 Firebird/0.7

Witam,

wybaczcie jeżeli temat gdzieś już był poruszany, jeżeli tak to prosił bym o jakieś wskazówki które mogły by mnie naprowadzić na rozwiązanie..

Wczoraj przy oglądaniu nvu, przyszła mi do głowy taka rzecz, że nawet podstawowy edytor stron w mozilli w zupełnośi wystarczył by do edycji praktycznie dowolnych dokumentów xml. Wystarczyło by przypisać im odpowiedni arkusz styli i viola.

Jedyna rzecz która do tego była by potrzebna to odpowiednie menu (łatwe w modyfikacji) by umożliwić użytkownikowi wstawianie np znaczników <tuturutu> i temu podobnych...
Jeszcze milsze (?) rozwiązanie to pasek na sidebarze zawierający odpowiednie znaczniki i rozbiący przy okazji za ściągę. Myślałem również o rozwiązaniu przypominającym bookmarklety.

Bardzo chętnie bym coś podobnego napisał jednak zanim zacznę się męczyć, chciał bym się dowiedzieć czy przypadkiem nie biorę się za wywarzanie już otwartych drzwi? Może istnieje już podobne rozwiązanie na którym można by się wzorować?

Pozdrawiam,
Andrzej Borsuk
f-RE

Z nami od: 17 grudnia 2003, 13:33

edycja xml .. ciąg dalszy

Postautor: f-RE » 20 lutego 2004, 09:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6) Gecko/20040209 Firefox/0.8

Postanowiłem napisać ten tekst jako następny post w nadziei że jednak znajdą się ludzie zainteresowani tematem, lub też posiadające informacje pomocne przy rozwiązaniu mojego małego problemu?

Z tego co zdołałem się dowiedzieć, Mozilla nie szczególnie nadaje się do tego czego bym od niej chciał. Owszem ładnie wyświetla dokumenty xml ale ..
Wszystkie obiekty odpowiedzialne za edycję dziedziczą po html.
Przykładowo właściwość ContentEditable, z którą wiązałem spore nadzieje jest właściwością obiektu HTMLdocument. W efekcie całość kodu trzeba by było pisać od nowa, pomimo że pozornie Mozilla potrafi już to robić, tyle że dla innych obiektów :-(

Narazie znalazłem edytor GenDoc, który mniej więcej jest tym czego potrzebowałem. Jednak nadal wolał bym aby podobny edytor był częścią mojej ulubionej przeglądarki. W wolnych chwilach przeglądam opis DOM może mimo wszystko udało by się napisać podobny edytor?
f-RE

Z nami od: 17 grudnia 2003, 13:33

Wróć do Programowanie z użyciem technologii Mozilli